Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стадії складання проектів землеустрою

 

Складання проекту з подальшим перенесенням його у натуру – це процес зворотний до знімання і розробці плану. Якщо при зніманні виконують вимірювання на місцевості для подальшого зображення на папері меж землекористування, ділянок, угідь, доріг, річок, то при складанні проекту спочатку на папері (плані) зображують проектні межі полів, бригадні та інші ділянки, дороги, лісосмуги, канали тощо, після чого положення цих об'єктів визначають на місцевості відповідними вимірюваннями при перенесенні проекту в натуру.

Для розробки проекту використовують план (карту) з експлікацією площ землекористування за видами угідь, кальки контурів, матеріали ґрунтових, геоботанічних, агролісомеліоративних та інших обстежень.

Проект землеустрою розробляють відповідно до завдання, яке містить основні показники перспективного плану розвитку кожного конкретного сільськогосподарського підприємства з урахуванням економічних і природних умов.

Перші проектні рішення роблять наближено, по можливості простими технічними засобами і прийомами, щоб швидше графічно оформити задум проектувальника спочатку в загальних рисах, а потім й у деталях. Тому проекти землеустрою розробляють, як правило, в два прийоми (стадії):

· складання попереднього (ескізного проекту);

· складання остаточного (технічного проекту).

За ескізним проектом, у якому наводиться економічно обґрунтоване розміщення всіх основних елементів організації території, можна розв’язати питання про способи та прийоми остаточного технічного проектування тих чи інших об'єктів, проведення необхідної польової підготовки як для складання технічного проекту точнішими способами, так і для перенесення його в натуру. Тому на основі ескізного проектування розробляють остаточний технічний проект, в якому забезпечується необхідна точність положення запроектованих об'єктів та їхніх площ.

Після складання проекту і його належного юридичного оформлення (перевірка, обговорення, затвердження) виконують підготовчі роботи для перенесення проекту в натуру, а потім – і саме перенесення у натуру всіх точок, кутів, ліній, площ запроектованих об'єктів.

Після перенесення проекту в натуру або при його здійсненні іноді проводять виконавче знімання споруджених об’єктів чи об'єктів, які знаходяться у процесі будівництва з метою геодезичного контролю за правильністю реалізації задумів проектувальника або допущених похибок при перенесенні та здійсненні проекту.

Під час зведення й будівництва споруд (наприклад, каналів, гребель, водозатримних валів) і в процесі їхньої експлуатації за допомогою геодезичних вимірювань проводять спостереження за деформацією та осіданням споруд, щоб запобігти їхньому руйнуванню і встановити терміни ремонтних робіт.

Матеріали землеустрою – це відкориговані плани землекористувань, проекти, експлікації та інше, які слугують в подальшому основою для ведення державного земельного кадастру.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  2. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  3. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  4. Аналіз ефективності інвестиційних проектів
  5. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  6. Бюджетні запити: їх суть, необхідність складання та аналіз
  7. ВИБІР ТЕМИ КУРСОВОЇ РОБОТИ І СКЛАДАННЯ ПЛАНУ
  8. Вибір типу обмотки і складання схеми.
  9. Вибір типу обмотки і складання схеми.
  10. Види проектів.
  11. Виділення мікротем у власному висловлюванні. Складання плану
  12. Визначення прибутковості інвестиційних проектів




Переглядів: 3247

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види девіантної поведінки | Відновлення і знімання меж землекористувань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.