Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості впровадження ERP-Системи

По своїй суті впровадження ERP-Системи - це не просто інсталяція придбаного програмного пакета, це також і комплекс трудомістких заходів як по реінжинірингу бізнес-процесів підприємства й доробці впроваджуваних програмних засобів, так і по навчанню співробітників підприємства роботі із системою.

Необхідно уявляти собі зразкову ціну впровадження. Іноді краще відразу купити дорогу й багатофункціональну систему, чим кілька недорогих програмних пакетів, вартість доробки й інтеграції яких може перевищити ціну більше дорогої системи.

Не слід заощаджувати також на послугах впроваджувальних фірм, тому що самостійне впровадження зажадає значно більше часу й сил. При цьому команда внедренцев повинна обов'язково виконати наступні умови:

  • підготувати контрольні й тестові приклади роботи впроваджуваного програмного забезпечення на основі даних, наданих клієнтом. У цьому випадку можна зрозуміти, наскільки повно вже наявна в системі функціональність дозволяє автоматизувати основні бізнес-процеси підприємства, і приблизний обсяг необхідної доробки програмного забезпечення;
  • представити докладний опис проекту впровадження (вартість, зміст і строки виконання етапів, докладний опис передбачуваних результатів);
  • навчати фахівців підприємства роботі із впроваджуваною системою вже на етапі впровадження;
  • брати участь у складанні першого після впровадження системи балансу підприємства й необхідних звітних форм.

Дуже важливим моментом при підготовці договору про впровадження є чітке формулювання його умов, особливо у відношенні того, що повинна робити впроваджувана система. Якщо в договорі не передбачено, наприклад, що впроваджувальна компанія переносить дані з успадкованих систем у встановлювану ERP-Систему в рамках загальної вартості договору, то некоректно додатково жадати від її безкоштовного виконання цієї об'ємної й рутинної роботи. Необхідно грамотно й повно скласти технічне завдання на проект впровадження ERP-Системи.

У проекті впровадження (на всіх його етапах) обов'язково повинні брати участь співробітники підприємства з метою нагромадження досвіду для наступного супроводу системи. При цьому рівень кваліфікації й здатності приваблюваних співробітників будуть безпосередньо впливати на успіх усього проекту впровадження. Ніж серйозніше відношення керівництва до підбора персоналу для групи впровадження, тим більшу віддачу від впровадження одержить підприємство. Фахівці підприємства, що входять у групу впровадження, обов'язково повинні пройти навчання (вартість якого для західних ERP-Систем може досягати сотень тисяч доларів).

При організації проекту впровадження необхідно чітко розділяти консультаційний супровід впровадження ERP-Системи й безпосереднє впровадження ERP-Системи. Під консультаційним супроводом впровадження розуміється навчання й консультації співробітників підприємства по різних питаннях (настроюванню модулів, особливостям їхнього використання для рішення конкретних завдань на етапі обстеження й впровадження й т.д.). Консультаційний супровід виконується специалистами-внедренцами. У свою чергу, безпосереднім впровадженням (формуванням бази нормативно-довідкової інформації, моделюванням процесів діяльності, проведенням досвідченої експлуатації ERP-Системи й уведенням її в промислову експлуатацію) повинні займатися співробітники підприємства, що входять у групу впровадження.


Рис. 5.8. Практичні кроки по впровадженню КІС

У процесі впровадження підприємство повинне одержати не тільки настроєну й функціонуючу ERP-Систему, але й власних професійно підготовлених співробітників, здатних самостійно супроводжувати її (важливим моментом є також додаткове матеріальне й моральне стимулювання співробітників підприємства, що беруть участь у проекті впровадження).

Впровадження ERP-Системи завжди супроводжується певним коректуванням (оптимізацією) як організаційно-штатної структури підприємства, так і процесів його діяльності. При цьому основним критерієм необхідності змін варто вважати їхня доцільність із погляду забезпечення ефективності процесу керування підприємством у цілому.

Керівництво підприємства повинне розуміти, до чого приведуть ці зміни, і (після ухвалення рішення про зміни) послідовно реалізовувати їх. Підсумовуючи вищесказане, можна сформувати перелік найважливіших практичних кроків по початковій фазі впровадження КИСНУВ (рис. 5.8).


Читайте також:

  1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  2. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  3. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  4. X Впровадження Зростання Зрілість Спад Час
  5. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  6. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  7. Аграрне виробництво і його особливості
  8. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  9. АНАТОМІЯ І ФІЗІОЛОГІЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ПЕРИФЕРИЧНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ, ЇЇ ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ
  10. Анатомо-фізіолгічні особливості
  11. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка та її вплив на його психологічні особливості й поведінку.
  12. Анатомо-фізіологічні особливості молодших школярів




Переглядів: 756

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оцінка ефективності впровадження | Соціально-психологічні методи управління

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.