Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація зберігання, видачі та відновлення інструментів

Q Тз

Tшт

Q Т1

Розрахунок оборотного фонду інструменту

Kшт хТизн

Kуд х N

N х d х До

Ір = -------------, (6.6)

D (1-n)

Де: n – кількість деталей, при виготовленні яких використовується даний вимірювальний інструмент; d – шкідливіше кількість замірів на одну деталь; До – коефіцієнт вибірковості контролю; D – кількість замірів до повного зносу інструментів.

Витрата вимірювального інструменту у цехових приймальників і контролерів ВТК при суцільному контролі приймається рівною 0,4-0,5 від витрати інструменту виробничими робочими і 0,1 – при вибірковій перевірці.

Витрата штампів визначається за формулою:

Ір = ---------------, (6.7)

де: kуд - кількість ударів, необхідних для виготовлення однієї і kшт деталей; N – річна програма штампованих деталей; Тізн – число ударів, що витримуються, до повного зносу штампа.

Тізн = tст х bм (Зм + 1), (6.8)

де: tст – стійкість матриці між двома заточуваннями, вимірювана числом проведених ударів; bм – коефіцієнт, що враховує стійкість матриці після кожного її заточування; Зм – число заточувань матриці до повного її зносу.

У одиничному виробництві на практиці часто використовують спрощений метод розрахунку планової величини витрати інструменту. За даними бухгалтерського обліку визначають фактичну витрату інструменту на 1000 грн валової продукції в базисному році. Потім на цій основі і даних про запланований об'єм валової продукції визначають необхідну кількість інструменту.

 

Для запобігання можливих перебоїв у постачанні робочих місць інструментом необхідно постійно мати в наявності певний запас інструменту, так званий оборотний фонд. Оборотний фонд – це мінімальна кількість інструменту, необхідна для безперебійної роботи.

Оборотний фонд інструменту по заводу в цілому складається із запасів інструменту в центральному інструментальному складі (Іц.і.с.) і оборотних фондів цехів. Оборотний фонд цеху складається із запасів інструменту в цеховій роздавально-інструментальній коморі (Ії.р.к.), інструменту, що знаходиться на робочих місцях (Ір.м.) і в заточуванні (З). Оборотний фонд інструменту в цілому по заводу визначається за формулою:

Іо = Ір.м. + З + Іі.р.к. + Іц.і.с. (6.9)

Методика розрахунку нормативної величини оборотного фонду інструменту

У масовому, крупносерійному і дрібносерійному виробництві використовується точний метод, що передбачає розрахунок оборотного фонду окремо по кожному елементу.

1. Кількість інструменту, що знаходиться на робочих місцях:

 

Ір.м. = ∑ Кi ------ (1 + Крез.), (6.10)

i=1 Т2

де: q – кількість робочих місць, що одночасно використовують даний інструмент; Кi – кількість інструменту, одночасно вживаного на i- тому робочому місці; Т1 – періодичність подачі інструменту з цехових інструментально-роздавальних комор на робочі місця, годин (знаходиться в межах 3,5 – 4,0 годин); Т2 - час роботи інструменту між двома переточуваннями з урахуванням перерв, годин; Крез – коефіцієнт резервного запасу інструменту на робочих місцях, що враховує затримки в подачі інструменту з інструментально-роздавальних комор на робочі місця (коливається в межах 0,2-1,0).

Т2 = tст -------, (6.11)

де: tст – стійкість інструменту, годин; tшт – норма штучного часу, хв; tм – норма машинного часу, хв.

2. Кількість інструменту, що знаходиться в заточуванні:

З = ∑ Кi -----, (6.12)

i=1 Т1

де: Тз – тривалість циклу заточування, рівна проміжку часу від моменту заміни інструменту на робочому місці до надходження його в інструментально-роздавальну комору, годин.

3. Оборотний фонд інструменту в цехових інструментально-роздавальних коморах:

 

Іі.р.к. = Зр(к)+ Зп(к) , (6.13)

Де: Зр(к) – резервний (страховий) запас на випадок перевищення витрати або невчасного надходження чергової партії інструменту з ЦІС в ІРК (приймається рівним 0,1-0,2 від максимальної величини поточного запасу); Зп(к) – поточний (витратний) запас інструменту.

Розрізняють максимальний і середній поточний запас інструменту в ІРК.

Максимальний поточний запас – Зmax.п(к) – дорівнює розміру партії постачання інструменту з ЦІС в ІРК.

Середній поточний запас – Зс.т(к) – дорівнює половині розміру партії постачання з ЦІС в ІРК.

Максимальний оборотний фонд інструменту в цехових ІРК дорівнює:

Іі.р.к. = Зmax р(к)+ Зmax п(к) (6.14)

Середній оборотний фонд у цехових ІРК становить:

Іі.р.к. = Зс.р(к)+ Зс. п(к) (6.15)

Мінімальний оборотний фонд інструменту в цехових ІРК складає:

Ії.р.к. = Зmin р(к) (6.16)

4. Оборотний фонд інструменту в ЦІС:

 

Іц.і.с. = Зр(с)+ Зп(с) (6.17)

Де: Зр(с) резервний (страховий) запас інструменту в ЦІС, що створюється на випадок затримки виготовлення або надходження з боку чергової партії або на випадок збільшеної в порівнянні з нормою витрати інструменту (приймається рівною 0,2-0,3 від максимальної величини поточного запасу, проте її величина не повинна перевищувати час витрати виготовлення або отримання партії інструменту зі сторони); Зп(с) – поточний (витратний) запас інструменту в ЦІС.

Розрізняють максимальний і середній поточний запас інструменту в ЦІС:

Максимальний поточний запас – Зmax п(с) – рівний розміру партії постачання інструменту в ЦІС.

Середній поточний запас – Зс.п(с) – рівний половині розміру партії постачання в ЦІС.

Максимальний оборотний фонд інструменту в ЦІС становить:

Іц.і.с. = Зmax р(с)+ Зmax п(с) (6.18)

Середній оборотний фонд у ЦІС дорівнює:

Іц.і.с. = Зс.р(с)+ Зс.п(с) (6.19)

Мінімальний оборотний фонд інструменту в ЦІС складає:

Іц.і.с.. = Зmin р(с) (6.20)

Весь інструмент, виготовлений інструментальним цехом або куплений на стороні, повинен поступати до центрального інструментального складу. Інструмент, що поступає, як зі сторони, так і з інструментального цеху, приймається за накладними і перевіряється контролерами ВТК ЦІС і комірниками. В ЦІС інструмент розподіляється по відділеннях, стелажах, полицях і комірках.

Нормалізований інструмент розкладається за індексами в порядку зростання, спеціальний – за номерами виробів, деталей і операцій, для яких призначений. У одній комірці повинен зберігатися інструмент одного типорозміру або для однієї деталеоперації (спеціальний). Місця зберігання повинні бути пронумеровані: нумеруються стелажі, полиці, комірки.

На кожен типорозмір інструменту, що зберігається в ЦІС, заводиться облікова карта, в якій вказується: найменування інструменту, його індекс, розмір або профіль, номер стелажу, полиці, комірки, розмір максимального і мінімального запасу, постачальник і одержувач. У вказаних картах ведеться облік приходу і витрати інструменту.

Для безперебійного забезпечення цехів інструментом необхідно підтримувати його запаси в ЦІС на певному рівні, не допускаючи їх зниження нижче мінімально допустимого. На практиці застосовують дві системи планування поповнення запасів інструменту в ЦІС: 1) «максимум - мінімум»; 2) на замовлення.

Суть системи «максимум - мінімум» полягає в тому, що запас інструменту в ЦІС не повинен перевищувати встановленої максимальної величини (максимальний оборотний фонд) і бути не нижче мінімально допустимого значення, що дорівнює резервному запасу (мінімальному оборотному фонду). Для цього необхідно, щоб при зниженні запасів до певної величини видавалося замовлення на виготовлення чергової партії інструменту в інструментальному цеху або на отримання його зі сторони. Вказана величина замовлення називається «Точкою замовлення».

Точка замовлення повинна бути вище за резервний запас у ЦІС на величину часу виготовлення або постачання зі сторони партії інструменту. Точка замовлення повинна становити:

Іт.з. = Зр(с)+ Тт.з. х Ідн, (6.21)

 

де: Тт.з. – час від моменту видачі замовлення до надходження чергової партії інструменту в ЦІС, дн; Ідн – середньоденна витрата інструменту даного типорозміру по підприємству в цілому.

Величина Тт.з. дорівнює тривалості циклу виготовлення або надходження партії інструменту плюс час на оформлення замовлення. При зниженні запасу в ЦІС до точки замовлення з ЦІС дають заявки в інструментальний відділ або в бюро інструментального господарства заводу.

Система «максимум - мінімум» використовується при управлінні запасами універсального і спеціального інструменту, що витрачається у великій кількості.

У решті випадків застосовується система планування «на замовлення», при якій відповідно до виявленої потреби заздалегідь дається замовлення на виготовлення певної кількості інструменту. Така система застосовується, головним чином, для інструменту який потрібен у незначній кількості та використовується, як правило, одноразово.

Для кожного цеху за кожним типорозміром інструменту повинен бути встановлений ліміт витрати за певний період часу (зазвичай місяць або квартал). Видача інструменту з ЦІС цехам проводиться в межах встановленого ліміту за вимогами або лімітними картами.

Інструмент повинен видаватися в тій кількості, в якій зношений або поламаний інструмент був зданий цехом на базу відновлення або в утиль відповідно до актів втрати. Відступ від цього порядку допускається у разі потреби поповнення оборотного фонду цеху або при отриманні інструменту цехом вперше.

Із ЦІС інструмент потрапляє в цехові ІРК. Основними функціями останніх є: отримання інструменту з ЦІС, його зберігання й облік, видача на робочі місця і приймання з робочих місць, відправка в переточування, ремонт, перевірка і подальше приймання, списання зношеного інструменту і відправка на відновну базу або в утиль.

Порядок зберігання й обліку інструменту в ІРК аналогічний порядку в ЦІС. Оприходується інструмент на підставі накладних або лімітних карт, списання на витрати проводиться на підставі актів втрати (зносу, поломки). За цими актами зношений інструмент здається на базу відновлення або в утиль.

Видача інструменту на робочі місця проводиться за різними системами. Інструмент довготривалого користування видається робочому з дозволу майстра і записується в інструментальну книжку, отриману робочим під час вступу до цеху; другий екземпляр книжки зберігається в ІРК.

Видача інструменту короткочасного користування проводиться за одно- і двомарочною системами.

За одномарочною системою робочому видається декілька інструментальних марок з його табельним номером. Робочий здає інструментальну марку в ІРК, а замість неї отримує інструмент. Його марку кладуть (або вішають) у ту комірку, з якої був узятий інструмент.

При двохмарочній системі є додаткові інструментальні марки з індексом інструменту, що зберігаються разом з інструментом. При видачі інструменту марку робочого кладуть у комірку, з якої береться інструмент, а марку з індексом інструменту виймають з комірки і вішають на контрольну дошку на номер робочого, що одержує інструмент. Це дозволяє у будь-який момент встановити, який інструмент знаходиться у того чи іншого робочого.

Заточування різального інструменту може здійснюватись або безпосередньо основними робочими, або робочими – заточниками в централізованому порядку.

При централізованому заточуванні інструменту скорочуються час і витрати на заточування і підвищується його якість за рахунок кращої спеціалізації робочих-заточників, застосування для заточування спеціальних верстатів. Проте при цьому з'являються додаткові витрати (зарплата робочих-заточників, витрати на утримання приміщень і так далі), а також значно збільшується число інструментів, що знаходяться в обороті.

Заточне відділення повинне примикати безпосередньо до ІРК цеху, що полегшує передачу інструменту з ІРК у переточування і подальше його приймання.

Під відновленням інструменту розуміється приведення в нормальний експлуатаційний стан повністю зношеного і знятого з експлуатації інструменту для надання йому первинних характеристик. Витрати на відновлення інструменту майже завжди менше ціни нового інструменту. При правильній організації на машинобудівних заводах до 40% потреби в інструменті покривається за рахунок його відновлення. База відновлення інструменту майже завжди складається з сортувального пункту і майстерні по відновленню, оснащеної відповідним устаткуванням.

 


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. А – до відновлення, б – після відновлення.
  5. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адміністративно-територіальна організація
  9. Бізнес-план як один із головних інструментів редакційного планування
  10. Бюджетний устрій в зарубіжних країнах. Організація бюджетного процесу
  11. Вентиляція. Види вентиляції. Організація повітрообміну в приміщеннях, повітряний баланс, кратність повітрообміну
  12. Взаємодія органів публічної влади з трудовими колективами, підприємствами, установами, організаціями




Переглядів: 1073

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фе х 60 х m х К1 х К2 | Система планово-запобіжного ремонту і її нормативна база

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.