Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні поняття про переривання.

У1

У2

Ек Ек шина

У1 Ек

шина

У2

Рис.4.20. Монтажне ²або².

 

Дана схема використовується при організації не тільки внутрішніх, але і зовнішніх шин. При цьому допускається можливість підключення додаткових зовнішніх пристроїв. До недоліків даної схеми відносять різну швидкодію для ²0² та ²1², а також те , що ця схема є інверсною і тому ²1² на шині даних буде низький рівень.

3) Об¢єднання з використанням схем з трьома станами.- тут застосовується нелінійне колекторне навантаження (рис.4.21)

 

 
 


 

 

 

 

Рис.4.21.Схеми із трьома станами.

 

На відміну від звичайних ключових схем , в даній схемі можливий третій режим - стан високого імпедансу - стан , коли обидва ключі закриті. Така схема використовується при організації зовнішніх по відношенню до МП магістралей.

 

 

Система може знаходитися або в стані , в якому вона виконує свою внутрішню програму - системний стан , або в стані введення-виведення. Переключення системи із системного стану в стан введення-виведення називається перериванням і виконується за допомогою спеціальних сигналів , які називають сигналами переривань (запити на переривання). По сигналу переривання припиняється виконання внутрішньої системної програми і починається виконання програми введення-виведення.

Необхідність здійснювати обмін даними може виникнути як у самої системи, якщо, наприклад, вона вичерпала всю інформацію, що зберігається в пам¢яті , або завершила реалізацію алгоритму; так і зовнішнім пристроєм. І у першому і у другому випадку генерується сигнал переривання, який, можливо, після деяких додаткових перетворювань поступає на МП. Кожен МП для цієї мети володіє спеціальним входом , який має своє специфічне позначення.

Після поступлення сигналу переривань припиняється виконання тієї мікропрограми, яка виконувалася до моменту поступлення сигналу переривань. Терміново прийматимуться міри для того, щоб перервану мікропрограму можна було б у результаті продовжити із того місця, на якому вона була перервана без будь-якої втрати інформації. Необхідно запам¢ятати вміст лічильника команд ЛК - записується в стек , а також вміст регістра загального призначення РЗП та акумулятора А - також записуються в стек. Таке переключення називається контекстним. Після цього проводиться ряд операцій, що забезпечують початок виконання програми введення-виведення. Звичайно це зводиться до того, що із запам¢ятовуючого пристрою добувається початкова адреса мікропрограми введення-виведення та деякі додаткові дані і розміщуються в лічильник команд ЛК та РЗП, після чого системи переходять в очікування - така послідовність дій називається обслуговуванням сигналів переривань.

Обслуговування починається із приймання сигналу переривання та закінчується переходом системи в стан очікування. У відповідний момент часу генерується спеціальний керуючий сигнал, по якому починається безпосередньо процес введення-виведення. Після завершення операції введення-виведення генерується сигнал закінчення, по якому починається зворотній процес.

Вся інформація, пов¢язана із введенням-виведенням, добувається із ЛК та РЗП. В залежності від конкретних умов вона може бути збережена, або втрачена. ЛК та РЗП повертаються до переданої раніше інформації на зберігання, виконання перерваної раніше програми продовжується.

Перерахована послідовність дій носить назву ²Restart².

Обслуговування переривань та ²Restart² - це послідовність дій, які виконуються під керуванням деякої мікропрограми.

У випадку, коли два, або більше пристроїв введення-виведення вимагають переривання спрацьовує система приорітетів, а у випадку коли виконання мікропрограми по деяким причинам не може бути перерване (нульовий рівень переривання системи) спрацьовує метод маскування.

При маскуванні внутрішній тригер МП ²дозвіл на переривання² знаходиться в нульовому стані. Замаскований пристрій нечутливий до запитів на переривання і ці запити або запам¢ятовуються, або обслуговуються коли система вийде із стану маскування. Запити, що мають нижчий пріоритет маскуються автоматично. Все це називається дисципліною переривань, для відпрацювання якої необхідне існування пристрою обслуговування переривань.

 

 


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  4. А/. Поняття про судовий процес.
  5. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  6. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  7. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  8. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  9. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  10. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання
  11. Базове поняття земле оціночної діяльності.
  12. Базові поняття




Переглядів: 623

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Внутрішні шини. | Пристрій обслуговування переривань.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.