Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Режим реальної адресації

Процесори і80286.

Рис.6.1. формування фізичної адреси пам’яті МП 8086/8088

 

Структура регістрів процесора приведена на рис 6.2. 16 бітні регістри загального призначення АХ, ВХ, СХ, DХ складаються із двох 8-бітних половин, до яких можна звертатися незалежно за символічними іменами AH, BH, CH, DH (старші байти –High) та AL, BL, CL, DL (молодші байти – Low) . Регістри вказівники SP (Stack Pointer – вказівник стеку), ВР (Base Pointer – базовий регістр) та індексні регістри SI (Sourse Index – індекс джерела, DI (Destination Index – індекс призначення) допускають тільки 16-бітне звернення.

 

 

лютий 1982 рік

134 тисячі транзисторів

напруга харчування 5У

16 розрядний

Мікропроцесор INTEL 80286 передбачає 24-розрядну адресацію, 16-розрядний інтерфейс пам'яті, розширений набір команд, функції ПДП і переривань, апаратне множення й ділення чисел з плаваючою комою, об'єднане керування пам'яттю, 4-рівневийт захист пам'яті , віртуальний адресний простір на 1 гігабайт (1 073 741 824 байта) для кожної задачі є два режими роботи : режим реальної адресації, сумісний з мікропроцесором 8086, і режим захищеної віртуальної адресації.

У режимі реальної адресації фізична пам'ять мікропроцесора являє собою безперервний масив обсягом до одного мегабайта. Мікропроцесор звертається до пам'яті, генеруючи 20-розрядні фізичні адреси. 20-розрядна адреса сегмента пам'яті складається із двох частин: старшої 16-розрядної змінної частини й молодшої 4-розрядної частини, що завжди дорівнює нулю. Таким чином, адреси сегментів завжди починаються із числа, кратного 16. У режимі реальної адресації кожен сегмент пам'яті має розмір 64 Кбайта й може бути зчитаний, записаний або змінений. Якщо операнди даних або команд спробують виконати циклічне повернення до кінця сегмента, може відбутися переривання або виникнути виняткова ситуація; наприклад, якщо молодший байт слова зміщений на FFFF, а старший байт дорівнює 0000. Якщо в режимі реальної адресації інформація, що міститься в сегменті, не використає всі 64 кбайт, невикористаний простір може бути надано іншому сегменту з метою економії фізичної пам'яті.

Режим захисту (захищений режим)

Режим захисту передбачає розширений адресний простір фізичної й віртуальної пам'яті, механізми захисту пам'яті, нові операції по підтримці операційних систем і віртуальної пам'яті. Режим захисту забезпечує віртуальний адресний простір на 1 гігабайт для кожного завдання у фізичному адресному просторі на 16 Мегабайта. Віртуальний простір може бути більше фізичного, тому що будь-яке використання адреси, що не розподілена у фізичній пам'яті, викликає виникнення виняткової ситуації, що вимагає перезапуску. Як і режим реальної адресації, режим захисту використає 32-розрядні покажчики, що складаються з 16-розрядного шукача й компонентів зсуву. Шукач, однак, визначає індекс у резидентній таблиці пам'яті, а не старші 16 розрядів адреси реальної пам'яті. 24-розрядна базова адреса бажаного сегмента пам'яті одержують із таблиць пам'яті. Для одержання фізичної адреси до базової адреси сегмента додається 16-розрядний зсув. Мікропроцесор автоматично звертається до таблиць, коли в регістр сегмента завантажується шукач. Всі команди, що виконують завантаження регістра, звертаються до таблиць пам'яті без додаткової програмної підтримки. Таблиці пам'яті містять 8-байтові значення, що називаються описувачами.


Читайте також:

  1. Q6 розраховують тільки при нестаціонарному режимі
  2. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  3. Бізнес-логістика в режимі INTERNET
  4. Валютний курс. Режими встановлення валютних курсів
  5. ВАЛЮТНІ РЕЖИМИ ТА ВАЛЮТНА ІНТЕРВЕНЦІЯ. ВПЛИВ ВАЛЮТНОЇ ІНТЕРВЕНЦІЇ НА ГРОШОВУ МАСУ. СТЕРЕЛІЗАЦІЯ.
  6. Вибір оптимального режиму роботи і відпочинку.
  7. Вибір оптимального розкладу (режиму) роботи в наукових організаціях.
  8. Вибір режимів обробки заготовки різанням
  9. Вибір режиму роботи нейтралі.
  10. Вибір схеми підключення абонентів залежно від режимів тиску.
  11. Вибір, розміщення, режими роботи компенсуючих пристроїв.
  12. Вибори, їх класифікація та особливості при різних політичних режимах.




Переглядів: 674

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Процесори і8086/8088 | Процесори і80386

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.