Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Вибір режиму роботи нейтралі.

Сумісне живлення освітлювального і силового навантаження.

Живлення освітлювального і силового електрообладнання рекомендується виконувати, як правило окремими. Суміщення живлячих мереж доцільно при використанні в якості живлячих ліній в крупних приміщеннях магістральних шинопроводів, при невеликій потужності аварійного і евакуаційного освітлення і для приміщень, електропостачання яких здійснюється від окремо стоячих підстанцій. Найбільш характерні схеми живлення зображені на рис. 4.3. – 4.10 ([4], стор.340).

Живлення освітлювальних установок повинно бути таким, щоби відхилення і коливання напруги біля ламп робочого освітлення не перевищувало допустимої величини. Ця вимога виконується при живленні освітлювальних установок від власних трансформаторів, тобто якщо в цеховій ТП встановлюється два трансформатори – для живлення силового і освітлювального навантаження. Можливо також використання тиристорних стабілізаторів для живлення освітлення, якщо це буде більш економічно вигідно і доцільно. Живлення силового і освітлювального навантаження від одного трансформатора здешевлює електричну і будівельну частину вартості підстанції. Але при пускові двигунів в живлячій мережі здійснюються короткочасні зниження напруги, що призводить до частого мигання ламп в освітлювальних установках. Отже при вирішенні питання про сумісне живлення освітлювального і силового навантаження в мережах 380-220 В необхідно робити перевіркові розрахунки з визначення коливань напруги при пускові двигунів.

 

Електроустановки напругою до 1 000 В працюють як з глухо заземленою, так і ізольованою нейтраллю, а електроустановки постійного струму – з глухо заземленою та ізольованою середньою точкою.

При виборі режиму роботи нейтралі в електроустановках напругою до 1 000 В керуються економічними міркуваннями та умовами надійності і електробезпеки.

З точки зору економічності системи з заземленою нейтраллю дорожчі, так як потребують встановлення додаткового трансформатора струму і реле. Крім цього всяке замикання на землю в такій системі викликає її відключення і втрати, пов’язані з недовідпуском електричної енергії. Це відсутнє в системах з ізольованою нейтраллю.

З точки зору надійності електропостачання розглянемо роботу електроустановок при виникненні замикання на землю. В установках з заземленою нейтраллю всяке замикання на землю є к.з. і тягне за собою відключення відповідного елемента електропостачання. В установках з ізольованою нейтраллю вимога блискавичного відключення ділянки при замиканні на землю не ставиться. З цієї точки зору вважається, що надійність електропостачання в установках з ізольованою нейтраллю вища, ніж в установках з заземленою нейтраллю, але для відшукання місця замикання на землю потрібно короткочасно відключати багато елементів, перериваючи електропостачання.

З точки зору електробезпеки визначається величина напруги, впливу якої піддається тіло людини при дотику до струмоведучих частин механізмів чи корпусів машин з пошкодженою ізоляцією. Якщо нейтраль мережі заземлена, то при дотику людини до провідника під напругою утворюється коло фаза джерела – тіло людини – земля – заземлення нейтралі джерела. Напруга, під вплив якої потрапила людина, являє собою частину фазної напруги джерела.

В мережі з ізольованою нейтраллю при доторку людини до провідника під напругою, через тіло людини проходить струм, що визначається напругою джерела, опором людини і провідністю фази на землю.

Отже:

В установках низької напруги допускаються обидві системи – з ізольованою і заземленою нейтраллю. При мало розгалуженій мережі слід використовувати систему з ізольованою нейтраллю. При сильно розгалуженій мережі слід застосовувати систему з заземленою нейтраллю. Для виключення підвищення напруги справних фаз по відношенню до землі вище умовного значення 250 В нейтраль чотирьох провідної лінії напругою до 380 В змінного струму і середня точка трьох провідної мережі напругою до 440 В повинні бути заземлені.

В електроустановках трифазного струму напругою 500 і 660 В нейтраль, як правило, ізольована.

Електроустановки з ізольованою нейтраллю слід використовувати при підвищених вимогах до безпеки (торф'яні розробки, вугільні шахти і т. ін.) і при умові, що в електроустановках забезпечуються контроль ізоляції мережі, швидке знаходження персоналом замикань на землю і швидка їх ліквідація, чи автоматичне відключення. Це пояснюється тим, що навіть при малих струмах замикань на землю напруга дотику може бути значним, а при виникненні подвійного замикання, що супроводжується струмом двофазного короткого замикання, ця напруга швидко зростає.


Читайте також:

 1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
 2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
 3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
 6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
 7. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
 8. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
 9. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
 10. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 11. Алгоритм роботи прозорого моста
 12. Аналіз відносних показників прибутковості (рентабельності) роботи банку
Переглядів: 1746

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вибір напруги для живлення цехових електроприймачів. | Вибір кількості і потужності цехових трансформаторів з врахуванням компенсації реактивної потужності.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.