Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Специфіка художнього образу.

Клітинкою твору мистецтва є художній образ. Художній образ становить собою конкретно-чуттєве, наочне втілення соціальної інформації, він знаково репрезентує естетичний чуттєвий образ матеріальними засобами мистецтва. Художній образ – втілення чуттєвого образу за допомогою матеріалу (звук, колір, слово), організованого в певних формах, певним способом (естетичні принципи) з метою передачі й відтворення соціально значущого змісту в певних емоційних станах (почуттях). Відповідно до засобів втілення художніх образів та знакових систем виокремлюються види мистецтва. До видів мистецтва належать музика, живопис, хореографія, архітектура, література, скульптура, та ін.

Художній образ постає як індивідуальна, оригінальна інтерпретація естетичного образу в стильовій самобутності митця. Необхідно звернутися до проблеми художнього стилю. Стиль – це спосіб конструювання художньої образності митцем, який передбачає використання ним певної системи художньо-виразних засобів. Власний стиль митця обумовлює новизну художнього образу, свіжість його сприйняття реципієнтом. Але не варто перебільшувати самобутність та оригінальність художнього образу – іншою, внутрішньо властивою йому ознакою є зосередження в ньому типового й узагальненого, усталеного та повторюваного, інакше унеможливлювався б сам процес художньої комунікації, знецінилася б роль мистецтва в суспільному житті.

Необхідно зробити акцент на проблемі трансформації художньої образності в мистецтві XX сторіччя, яка відбулася в результаті такого підходу художньої творчості до людини, в якому всю увагу сконцентровано на дослідженні суб'єктивних параметрів особистості. Такий підхід, який закріпився в модернізмі під впливом, перш за все, ідей фрейдизму, піднімає на рівень загальнолюдської норми прояву психопатії, неврастенії, інших психіатричних відхилень, що врешті-решт руйнує традиції художньої образності в мистецтві, тим самим, ускладнює „впізнання” в мистецтві загального та віддаляє його від суспільства. В процесі підготовки до питання доцільним бути навести приклади з нетрадиційного мистецтва та зауважити на труднощах його розуміння (прикладом може слугувати сюрреалізм Далі, абстракціонізм та кубізм Малевича, та ін.). В художньому образі традиційного мистецтва через його індивідуальне буття постає саме узагальнена дійсність в її конкретно-чуттєвій образності. Отже, у мистецтві загальне „присутнє” в конкретному, що обумовлює можливість розуміння мистецтва та в чому й полягає комунікативна функція мистецтва.

Таким чином, треба зробити головний висновок: в історичній практиці мистецтво складається як засіб, що через образ відповідними знаковими системами (видами мистецтва) фіксує в собі певну соціальну інформацію.


Читайте також:

  1. Види влади. Специфіка політичної влади
  2. Визначення педагогічного спілкування, його специфіка. Структура педагогічного спілкування (етапи).
  3. Естетичне виховання та його специфіка, методи та засоби
  4. Етапи й особливості розвитку інтеграційних процесів у Північній Америці. Мета, склад, специфіка взаємовідносин у НАФТА.
  5. Етапи художнього конструювання
  6. Етносоціологія: предмет вивчення, специфіка
  7. Жанрово-тематична специфіка літератури латинською мовою
  8. Загальна специфіка нового культурного етапу
  9. Загальна специфіка розвитку школярів у підлітковому та юнацькому віці
  10. Зміна форм і специфікація прав власності у процесі приватизації.
  11. ІМІДЖ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ ТА СПЕЦИФІКА ЙОГО ФОРМУВАННЯ
  12. Кількісна характеристика товару подається у специфікації, технічній документації, пакувальному листі.




Переглядів: 3038

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мистецтво як форма естетичної діяльності. Знакова сутність мистецтва. | Відображення правової тематики та діяльності працівників правоохоронних органів у літературі та кіномистецтві.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.03 сек.