Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні принципи інноваційної діяльності

 

При організації інноваційної діяльності необхідно дотримуватись певних принципів. Принципи інноваційної діяльності повинні враховувати вплив зовнішнього середовища, глобалізацію економіки та науково-технічної діяльності, основні досягнення науково-технічного процесу, національні та регіональні пріоритети, а також безумовно основні пріоритети та цілі розвитку підприємства.

Основними з цих принципів є наступні: принцип генерування інноваційної політики, принцип врахування змін, принцип стратегічної спрямованості; принцип орієнтації на потреби ринку; принцип цілеспрямованості; принцип комплексності; принцип системності; принцип планомірності; принцип інформаційної забезпеченості та інші,

Принцип генерування передбачає генерування інноваційної політики за ієрархічними рівнями управління за видами економічної діяльності, у межах інноваційного процесу з урахуванням інтересів всіх його учасників та з урахуванням національної, регіональної інноваційної політики та пріоритетів інноваційного розвитку підприємства.

Принцип врахування інноваційного потенціалу покликаний забезпечити ефективну взаємодію учасників інноваційної діяльності на всіх етапах реалізації інноваційної політики підприємства.

Використання принципу стратегічної спрямованості на практиці повинно забезпечити досягнення загальних цілей підприємства в межах обраної глобальної стратегії.

Принцип визначення перспективи покликаний забезпечити визначення пріоритетів інноваційного розвитку та врахування специфічних особливостей, визначення основних етапів інноваційного процесу в залежності від типу інновацій.

Принцип формування інноваційної політики спрямований на створення та використання ефективного організаційно-економічного механізму реалізації інноваційної політики.

Принцип врахування змін передбачає необхідність використання під час розробки та реалізації інноваційної політики проблемно-орієнтованого підходу з метою забезпечення адаптивності і відповідного вдосконалення системи інноваційного менеджменту.

Принцип науковості базується на вимогах об'єктивних економічних законів, врахуванні реальних умов та особливостей економіки, що обумовлюють необхідність використання світового досвіду здійснення інновацій.

Принцип орієнтації на потреби ринку передбачає ретельне дослідження потреб ринку і визначення видів інновацій, що спроможні задовольнити потреби споживачів та забезпечити отримання конкурентних переваг.

Принцип цілеспрямованості передбачає, що будь-яка діяльність повинна здійснюватися задля досягнення певної мети. Отже, інноваційні цілі повинні сприяти досягненню головної мети підприємства, що встановлюється керівництвом.

Принцип комплексності передбачає залучення до процесу формування інноваційної політики підприємства всіх його внутрішніх елементів, що дозволить функціонувати підприємству як інтегрованому механізму і забезпечити рівновагу його елементів.

Принцип планомірності полягає в координації всіх планів підприємства і урахування цільових завдань різних інновацій при плануванні, відмінностей залучення у ці процеси різних служб підприємства. Даний принцип передбачає безперервність інноваційних процесів.

Принцип реальності передбачає поєднання і узгодження поточних і перспективних планів інноваційної діяльності, досяжність основних планових завдань, забезпечення їх постійного взаємозв'язку, а також забезпечення необхідних ресурсів для реалізації цих планів.

Принцип оптимальності передбачає вибір варіанту інноваційного розвитку, який забезпечить максимальне задоволення інтересів споживачів і підприємства при наявних ресурсах.

Принцип гласності полягає в ознайомлені та залученні максимальної кількості працівників до розробки інноваційних програм підприємства.

 


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  3. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  4. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  5. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  6. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  7. Автоматизація метрологічної діяльності
  8. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  9. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  10. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  11. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  12. Аксіоми безпеки життєдіяльності.




Переглядів: 3357

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність та основні поняття інноваційного менеджменту. | Характеристика інноваційного процесу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.