Міжнародна організація зі стандартизації прийняла міжнародні стандарти ISO 9000. Ця система прийнята до виконання у нас в країні.
Процедура сертифікації окремого товару доволі трудомістка, і це ще не означає, що якість її буде однаково високою. Внаслідок цього були розроблені стандарти для сертифікації виробничих процесів і процедур.
ISO 9000 не встановлює стандарти, але вони говорять про те, що сертифікована організація має необхідний рівень у задоволенні споживачів, тобто ISO 9000 визначає політику підприємства в області якості.
Політика в області якості може бути сформульована у вигляді принципів діяльності підприємства його довгострокової мети:
1. покращення економічного положення підприємства;
2. розширення або завоювання нових ринків збуту;
3. досягнення технічного рівня продукції, який перевищує існуючий рівень підприємств і фірм;
4. орієнтація на задоволення вимог визначеної категорії споживачів;
5. освоєння виробів, функціональні можливості яких реалізуються на нових принципах;
6. покращення важливих показників якості продукції;
7. збільшення строків гарантії на продукцію;
8. розвиток сервісу.
У відповідності зі стандартами ISO життєвий цикл продукції визначається як “петля якості” і охоплює 11 етапів.
“Петля якості” - це концептуальна модель взаємозалежних видів діяльності, які впливають на якість продукції на різних стадіях – від визначення потреб і до оцінки їх задоволення. “Петля якості” наочно відображає вплив якості процесу на якість кінцевого результату, здійснюється взаємозв’язок виробника продукції зі споживачем і з усією системою, яка забезпечує якість продукції.
Стандарти ISO все частіше застосовують при укладанні контрактів між фірмами в якості моделей для оцінки системи забезпечення якості продукції постачальника. В теперішній час більше 90% споживачів при укладанні контрактів вимагають підтвердження наявності у виробника системи якості ISO 9000.