Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Слухання Сергій Рахманінов, «Вокаліз» у виконанні дитячого хору. Джордж Гершвін, «Clap your hands» у виконанні дитячого хору

Вступ

У концертних залах, філармоніях мо почути прекрасний хоровий спіжЗ А як народжуються ці чарівні звуки? Пряг сумісному співі створюються красиві звук* поєднання різних тембрів. У хоровій музищі яка є наймасовішим видом музичного мистецтва, гармонійно збагачують одрдг; одного голоси різної висоти.

Пригадайте, як називаються високі жіночі і дитячі голоси, а як чоловічі.

Хор — це колектив співаків, які разом виконують який-небудь вокальний твір із інструментальним супроводом чи без нього.

Хорове мистецтво зародилося ще в театрі Стародавньої Греції де хор був головною діючою особою вистави: він коментував у що відбувається на сцені. З часом хоровий спів став самостійним видом музичної культури.

Хор може співати а капелла (без інструментального супроводу, та з акомпанементом. Керівник і диригент хору називається хормейстер (хоровий майстер).

У давнину хорова музика виконувалася переважно в унісон (одноголосно). Впродовж тривалого часу хорове мистецтво удосконалювалося, сьогодні ми чуємо і одноголосні, і багатоголосні хорові твори (дво-, три-, чотириголосні тощо). Сьогодні у співаків є можливість співати навіть у віртуальному хорі. Найбільший хоровий колектив у світі нині об'єднує більше 2 тисяч осіб із же 60 країн. У перспективі — ще масштабний проект: планується, що віртуальний хор співатиме під акомпанемент віртуального оркестру.

МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

У деяких містах України, Прибалтики існують спеціальні території, які називають «співочими полями». На них збираються хорові колективи, що утворюють єдиний великий хор із тисяч виконавців.

Пригадайте, що таке вокаліз.

Вокаліз у перекладі з італійської означає звучний, співучий. Це може бути окремий вокальний твір, що виконується слів.

Інше значення цього слова — спеціально написана вправа д; співу окремих голосних звуків, що застосовується для розвитку виразності голосу і віртуозної техніки співака.

Пригадайте «Вокаліз» С. Рахманінова. який ви слухали на попере уроках. Який характер цього твору, у чому його особливість. Послухайте цей твір у виконанні дитячого хору. Що змінилося?

- Хто виконує твори?

- Які голоси звучать?

- Як хористи прикрасили свій спів?

Джордж Гершвін (1898—1937)— американський композитор. Він народився в районі Бруклін у Нью-Йорці. Справжнє ім'я та прізвище композитора — Яків Гершович. Його батько емігрував до Америки з Одеси.

Джордж був другою дитиною у сім'ї. Батьки купили фортепіано для занять його старшого брата. Яке ж було здивування батьків, коли молодший брат за короткий час досяг настільки великого успіху, що залишив брата далеко позаду. На превелику радість братів було вирішено, що музикувати на фортепіано буде Джордж.

Уже із 17 років Джордж починає працювати піаністом - популяризатором в одному з видавництв. Поступово до нього приходить успіх. Він привертає увагу продюсерів Бродвею. Його музику включають де мюзиклів, оперет. Увесь цей час композитор працює зі своїм братом який пише всі тексти для його творів. Твори композитора мали великий успіх серед публіки та виконавців, багато з них використовувалися для фільмів.


Читайте також:

 1. Біохімічні чинники виникнення втоми при виконанні короткочасних вправ максимальної і субмаксимальної потужності
 2. ВИДИ ТА ТЕХНІКИ СЛУХАННЯ І ЙОГО РОЛЬ У МІЖОСОБИСТІСНОМУ СПІЛКУВАННІ
 3. Внутрішня політика кабінету Д. Ллойд Джорджа та консервативних урядів
 4. Групи проблем, характерних для дитячого віку
 5. Ділянковий метод організації руху при виконанні міжміських перевезень
 6. Забезпечення пожежної безпеки при виконанні вогневих робіт
 7. Загартовування дитячого організму
 8. Заходи безпеки при виконанні робіт з застосуванням колійних машин.
 9. Л2. Основні принципи побудови та впровадження СУ Я при виконанні транспортних процесів.
 10. Михайло Грушевський Сергій Єфремов
 11. Михайло Грушевський Сергій Єфремов
 12. Михайло Сергійович Грушевський
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Урок 18 Хорова музика. | Виконання пісні «Рідна мова» вірші П.Осадчука, муз. Б.Гірського

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.