Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пакування та умови зберігання

Для пакування хлібобулочних виробів використовують лотки, ящики, кошики, тару-обладнання контейнерного типу. Деякі хлібобулочні вироби упаковують у плівки з полімерних матеріалів, парафінований папір. Упаковування хлібобулочних виробів у полімерні плівки, парафінований папір та інші матеріали сприяє сповільненню черствіння, зниженню втрат маси виробів, збереженню їхнього аромату і підвищенню культури торгівлі. Воно має велике гігієнічне значення, оскільки виключає доторкування рук людини до готових виробів.

Зберігання і реалізація хлібобулочних виробів. Перевозять хлібобулочні вироби в основному автомобільним, рідше водним, залізничним і гужовим видами транспорту. З автомобільного транспорту для перевезення хлібобулочних виробів найширше застосовується спеціалізований. Автомашини та інші транспортні засоби, призначені для перевезень хлібобулочних виробів, повинні мати санітарний паспорт або пись­мовий висновок міської чи районної санітарної інспекції про придатність їх для перевезення цієї продукції.

Хлібобулочні вироби становлять більше як 1/3 загального обсягу вантажообороту продовольчих товарів. Вони є найбільш зручною групою товарів для доставки та продажу з використанням тари-обладнання, призначеної для укладання, транспортування, тимчасового зберігання та продажу з неї методом самообслуговування. Отже, тара-обладнання - це одночасно транспортне, тарне і торговельне обладнання. Існують лоткові та без лоткові типи тари-обладнання.

Приймаючи хлібобулочні вироби, у магазині перевіряють їх кількість та якість, якість тари і упаковки, строки витримування виробів після виймання з печі, правильність оформлення супровідного документа (накладної, рахунка-фактури), наявність у ньому відмітки про якість виробів. Забраковані при прийманні хлібобулочні вироби повертають постачальнику тим транспортом, який їх доставив. У супровідному документі, крім заповнення всіх належних реквізитів про приймання продукції, зазначають якість продукції та ознаки браку, який повертають.

У роздрібній торговельній мережі слід додержуватися строків реалізації хлібобулочних виробів, які відраховуються з моменту виймання хлібобулочних виробів з печі. Для дрібно штучних булочних виробів, хліба Молочного строк реалізації не повинен перевищувати 16год. Строк реалізації хліба і крупно штучних булочних виробів з пшеничного сортового борошна, хліба з житнього сіяного борошна - до 24 год. Для хліба житнього з борошна обдирного і оббивного, житньо-пшеничного і пшенично-житнього оббивного, хліба строк реалізації становить 36 год.

ДЕФЕКТИ ХЛІБА

Найбільш поширені зовнішні дефекти хліба - занижений об'єм, тріщини, буль­башки та плями на поверхні, відсутність глянцю на скоринці, занадто блідий або тем­ний її колір, випукла чи вгнута верхня скоринка, бокові вм'ятини і розпливчастість (у подових виробів).

Для м'якушки хліба характерні такі дефекти - липкість, непоміс, закал (ущільнена без-пориста частина м'якушки, розміщена, як правило, під скоринкою), наявність сторонніх вкраплень, розриви, порожни­ни, нерівномірна пористість, відшаруван­ня скоринки від м'якушки, невластивий хлібу смак і запах.

Дефекти хлібобулочних виробів мо­жуть бути зумовлені неякісним борош­ном, порушеннями технології, непра­вильним зберіганням і транспортуван­ням готових виробів.

Дефекти м'якушки

Непроміс. У хлібі трапляються гру­дочки непромішаного борошна, сухого тіста, старого хліба (мочки), кристали нерозчиненої солі. Причина непромісу - недостатня тривалість або ретельність замішування. Мочку необхідно дбайли­во перетерти вручну чи пропустити че­рез перетиральну машину. Сіль перед подачею на виробництво в сипкому стані просіюють крізь сито з отворами діаметром до 2 мм, а в розчиненому ви­гляді проціджують через сито з отвора­ми діаметром 0,5 мм.

Закал. Найчастіше він зустрічається в хлібі з житнього борошна та пшенично­го оббивного помелу. Закал - це на­явність у м'якушці щільного, безпористого, вологого шару біля нижньої ско­ринки і рідше-навколо центральної ча­стини буханця у вигляді кільця. Зумов­лений закал недостатньою розпушеністю слабкого за консистенцією тіста.

Іноді закал виникає від недосить нагрітого поду печі, неакуратного повод­ження з гарячим хлібом під час вийман­ня його з форм. Спричинює такий де­фект і замала пропеченість або неза­довільна якість борошна.

Способи уникнення дефекту. Не­обхідно належно поводитись з готовими виробами при вийманні з печі, гарячі бу­ханці укладати в один ряд, витримувати технологію випікання, підвищити кис­лотність тіста, зменшити кількість води під час замішування тіста.

Наявність сторонніх вкраплень.Спричиняє такий дефект замішане на непросіяному борошні тісто або, якщо під час приготування опари й замішування тіста додають непроціджені дріжджі, сіль цукор та інші компоненти.

Сиропечена, липка м'якушка. Колір м'якушки - темний, пористість - круп­на, нерівномірна, кірка - інтенсивно за­барвлена з червонуватим відтінком, смак хліба - солодкуватий, форма подо­вого буханця - розпливчаста.

Причина непропеченоі м'якушки - борошно, змелене з пророслого або морозобійного зерна. В борошні наяв­ний підвищений вміст водорозчинних ре­човин (борошно, слабке на жар). Клейко­вина пшеничного борошна слабка, нееластична, з надмірною розтяжністю.

Способи усунення дефекту:підвищити кислотність опари, за­кваски і тіста на 1-2˚Н; збільшити тривалість бродіння опа­ри й закваски при зниженій температурі - 27-280С; додавати під час замішування гото­ву опару або тісто; готувати густу опару з 65-70% бо­рошна від його загальної кількості й міцнішої консистенції (43-44 %); готувати для подового хліба крутіше тісто зі зниженою вологістю на 1 %, підвищеною кислотністюна 1°Нзатемператури 28-29°С; зменшити масу тіста й тривалість випікання; скоротити тривалість вистоювання тіста, не доводячи його до повної готов­ності. При потребі дефектне борошно підсортовують до сировини з нормальни­ми хлібопекарними якостями.

Липку м'якушку спричиняє також не­достатня тривалість випікання і лишки води в тісті.

Хліб зменшеного об'єму. Харак­терні ознаки - щільна, малорозпушена, недосить еластична м'якушка. Подовий хліб має розпливчасту форму. Верхня скоринка іноді покрита дрібними негли­бокими тріщинами.

Такий хліб одержують з борошна та зерна, ураженого клопом-черепашкою. Клейковина з цієї сировини іноді зовсім не відмивається, до того ж вона липка й нееластична. Тісто швидко розпу­шується.

Шляхи усунення: потрібно підвищити кислотність опари на 1-2°Н, тіста - на 1°Н. Для цьо­го тісто готують на рідких дріжджах, до­дають в опару 5-10 % від загальної ма­си борошна спілої опари або тіста. Тем­пература тіста під час бродіння не по­винна перевищувати 28-29°С; тісто готують густішої консистенції, знижуючи вологість на 1 %; збільшити кількість солі для хліба із сортового борошна до 1,8 %, з оббивно­го помелу — до 2 %; завантажувати місткість з борош­ном з розрахунку розробки готового тіста протягом 10-15 хв.; вистоювання тістових заготовок зменшити до можливого мінімуму.


Читайте також:

  1. Аналогія як умовивід
  2. Бази даних як засіб зберігання й обробки інформації
  3. Блок 4. Умови та охорона праці.
  4. Блок перевірки умови
  5. БУДОВА ТА УМОВИ ФОРМУВАННЯ ШАРУВАТИХ ТОВЩ
  6. Буфер обміну — це тимчасове місце зберігання інформації, яку було скопійовано або переміщено з одного місця з метою використання в іншому.
  7. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів
  8. Види аудиторських висновків та умови їх надання
  9. Види і типи організаційних структур та умови їх ефективного застосування
  10. Види й типи організаційних структур та умови їх ефективного застосування
  11. Види умовних рефлексів, механізм утворення та зберігання. Гальмування.
  12. Вимоги до оформлення та зберігання документів




Переглядів: 2074

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація та асортимент хлібобулочних виробів | Зовнішні дефекти

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.