Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Патентні дослідження

Тема 8.Юридичне забезпечення трансферу технологій

Прибутковий підхід

У прибутковому підході аналіз терміну служби і оцінювання залишкового терміну корисного використання є необхідними кроками оцінного аналізу. Це особливо вірно при використанні методів капіталізації доходу, але це також вірно і при застосуванні методів прямої капіталізації. Методи капіталізації доходу в межах прибуткового підходу містять прогноз тієї або іншої міри економічного доходу за кінцевий дискретний проміжок часу. Для підтвердження тривалості цього проміжку часу або для прогнозування низки потоків доходу, має бути розрахований залишковий термін корисного використання.

Таким чином, оцінка тривалішого залишкового терміну корисного використання означає більшу кількість періодичних потоків доходу, які слід прогнозувати. З цього витікає вища вартість нематеріального активу, якій уцінюється, в порівнянні з іншим нематеріальним активом, що має коротший залишковий термін корисного використання, при незмінності всіх інших чинників. За спостереженнями аналітиків, показники вартості дуже чутливі до відхилень у залишковому терміні корисного використання, коли оцінка терміну служби складає менше 10 років,і в цілому нечутливі до відхилень у залишковому терміні корисного використання, коли оцінка терміну служби складає понад 20 років. Наприклад, різниця між трирічним і чотирирічним залишковим терміном корисного використання робить істотний вплив на висновки з оцінного аналізу в межах прибуткового підходу. З іншого боку, різниця між 23-річним і 24-річним залишковим терміном корисного використання робить відносно неістотний вплив на результати оцінного аналізу в рамках прибуткового підходу.

 

8.1. Патентні дослідження.

8.2. Авторське право.

8.3. Ліцензійна угода.

 

Стратегії й механізми охорони інтелектуальної власності при просуванні університетами нових технологій розробляються з урахуванням цілого комплексу факторів. Однак захист своїх продуктів патентами, як правило, стоїть на першому місці. Разом з тим набір різних способів правової охорони (авторське право, патентне право, ноу-хау, опублікування з метою запобігання патентування конкурентом) на різних етапах життєвого циклу інноваційного продукту може використовуватися в різних комбінаціях. Вибір між патентом і ноу-хау можна зробити, лише ретельно проаналізувавши область технічної винятковості винаходу, стан ринку й свої власні можливості. Наприклад, якщо мова йде про елемент виробничого процесу, факт використання якого важко встановити, то патент слабкий захист через складність довести сам факт використання такого винаходу. Якщо ж винахід легко "виділити" у готовому продукті, то патент здатний запобігти несанкціонованому копіюванню з досить високою ймовірністю.

Патентна охорона надається технічним рішенням, які задовольняють критеріям, пропонованим до винаходів, корисних моделей і промислових зразків, тобто, що володіють новизною, промисловою застосовністю й винахідницьким рівнем для винаходів і оригінальністю для промислових зразків. Патентна охорона наділяє патентовласника в країні, де діє патент, виключним правом, тобто без його згоди, наприклад без укладення ліцензійного договору на використання об'єкта охорони або придбання самого патенту (свідчення), ніхто не може його використовувати. Порушення прав патентовласника спричиняє адміністративну й судову відповідальність особи, що порушила патент, застосування до неї відповідних санкцій, передбачених законодавством даної країни. Захист прав патентовласника гарантується державою, а сам патент на об'єкт промислової власності надає патентовласникові конкурентні переваги перед іншими організаціями й може принести істотну економічну вигоду.

Охорона комерційної таємниці (режим ноу-хау) гарантується тільки зусиллями власника комерційної інформації з дотримання найсуворішого режиму її конфіденційності. До об'єктів ноу-хау може бути віднесена будь-яка інформація технічного, економічного й організаційного характеру, якщо вона являє комерційну цінність і забезпечений режим її конфіденційності. Як правило, таку форму охорони використовують у випадку створення технології, для якої реалізувати режим патентної охорони за якимось причинами ще не представляється можливим або доцільним, але є потенційна можливість її успішної комерційної реалізації. Безумовно, до режиму ноу-хау слід також прибігати у відношенні супровідної технічної документації (креслення, розрахунки й інше) для технологій, які, наприклад, у загальному виді стали доступні необмеженому колу осіб.

 

 

8.2. Авторське право

Безпатентна охорона, здійснювана в режимі авторського права, надає виняткові майнові права організаціям, в яких створений об'єкт, і немайнові права авторам розробки. Об'єктам авторського права охорона надається без якої-небудь обов'язкової реєстрації державними або суспільними органами і діє з дати фактичного створення об'єкту охорони. До об'єктів авторського права відносяться такі результати діяльності вузів, як програми для ЕОМ, бази даних, навчальна і наукова література, довідники, проекти виробів (наприклад, дизайн-макети), і багато інших. В даний час, як правило, безпатентна правова охорона науково-технічних розробок, здійснювана в режимі авторського права, не має реальних комерційних перспектив.

При вирішенні питання про необхідну і достатню форму правової охорони, а також території охорони, фахівцям підрозділу ІС необхідно проаналізувати об'єкт охорони і знайти відповіді на наступні питання:

- приналежність до об'єктів, які не підлягають відкритій публікації;
- цілі охорони;
- актуальність і перспективність об'єкту охорони;
- патентоспроможність об'єкту охорони в цілому або його окремих часток;
- наявність права третіх осіб на об'єкт охорони;
- можливість контролю несанкціонованого використання об'єкту охорони;
- витрати на забезпечення передбачуваної форми охорони і території її розповсюдження;
- доходи від використання об’єкта інтелектуальної власності;
- суб'єктивний чинник.

 


Читайте також:

  1. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  2. Актуальність дослідження
  3. Алгоритм дослідження кон’юктури
  4. Аналіз документів як метод соціологічного дослідження.
  5. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  6. Аналіз потреб споживачів та аналіз конкурентів у процесі маркетингового дослідження
  7. Аналітичний метод дослідження
  8. Анкета — основний інструмент дослідження
  9. Біохімічне дослідження жовчі.
  10. Вибір методів дослідження
  11. Вибір методу (методики) проведення дослідження
  12. Вибір методу дослідження




Переглядів: 604

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ринковий підхід | Публічний виступ у діловому спілкуванні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.