Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Етіологія.

Профілактика.

У етап. Оцінка результатів медсестринських втручань та їх корекція.

- покращення загального стану (апетит, настрій, зникнення болей, загальної слабості тощо).

- зникнення жовтяниці склер, шкіри

- нормалізація кольору сечі, калу

- при появі ознак наростання печінкової недостатності, терміново викликати лікаря, підготувати все необхідне для оксигенотерапії, промивання шлунку, кишок содовим розчином, крапельницю з розчином глюкози тощо.

Медичний нагляд протягом 12 міс. Жінкам, які перехворіли протягом року уникати вагітності. Реконвалесцентам протягом 6 міс протипоказані профілактичні щеплення, крім протидифтерійного і протиправцевого анатоксинів і антирабічної вакцини.

Санітарно-гігієнічні дезінфекційні заходи із запобіганням зараження ГВ під час переливання крові та проведення різних лікувально-діагностичних парентеральних втручань.

Контроль за службою крові. Застосування високочутливих методів визначення HhsAg у донорів та деяких категорій медичних працівників.

Максимально розширювати застосування медичного і лабораторного інструментарію одноразового використання. Обмеження показань до парентеральних втручань.

Запобігання професійному зараженню у лікувально-профілактичних закладах (використання гумових рукавичок, окулярів). Реєстрація аварій у відповідному по формі № 108 журналі реєстрації аварій. Дотримання правил протиепідемічного режиму тощо, особливо там де персонал має частий контакт з кров'ю.

Специфічна профілактика

Активна вакцинація осіб із підвищеним розвитком зараження (медпрацівники, немовлята від матерів-носіїв, деякі категорії хворих – гематологічні, кардіо-хірургічні, нефрологічні та ін.)

Пасивна профілактика гіперімуним імуноглобуліном.

 

Вірусний гепатит С –антропонозна вірусна хвороба ї з парентеральним механізмом зараження, гострим або хронічним перебігом, що характеризується ураженням печінки, порушенням обмінну речовин, з клініко-епідемічною подібністю до ВГВ, але з дуже повільним прогресуванням захворювання і надзвичайно високим відсотком розвитку ускладнень хронічного гепатиту (цирозу, раку печінки за що отримав назву "ласковий убивця").

Збудник ВГС - вірус гепатиту С (НСV) з родини флавівірусів (Flaviviridae), представник "нових" вірусів виявлений і описаний лише у 1989 році.

НСV містить однонитчасту лінійку РНК діаметром 30-60 нм.

НСV має найбільшу варіабельність серед усіх вірусів-збудниківВГ. Мутації відбуваються серед усіх вірусів-збудниківВГ. Мутації відбуваються під дією найрізноманітніших факторів-медикаментів, інших вірусів, бактерій тощо. Така здатність НСV забезпечує йому найбільшу захищеність в організмі інфікованої людини. Вірус уражає не тільки гепатоцити, а й клітини крові (нейтрофіли, моноцити, В-лімфоцити). Думка про можливий вплив на Т-лімфоцити неоднозначна.

Нині існує не менше як 6 генотитів НСV, що циркулюють в різних регіонах земної кулі і розрізняються між собою за ступенем вірулентності, ефективністю взаємодії з лікарськими препаратами, ступенем чутливості до інтерферону та ін. факторами: не створюють перехресного імунітету.

НСV витримує нагрівання до 500С, але інактивується розчинами ліпідів і УФО; у зовнішньому середовищі вважається нестійким, але ступінь його стійкості до інактивації вищий, ніж у ВІЛ.

Епідеміологія:

Джерело збудника ГС: хворі на гострі і хронічні форми інфекції (як з клінічно вираженими так і безсимптомними, що пов'язано із схильністю до хронізації і персистування в організмі інфікованих).

Основний механізм зараження – парентеральний (аналогічний ВГВ) з деякими особливостями структури шляхів передачі інфекції. Найчастіше інфікування відбувається при переливанні крові (від 50 до 90 %)., а також під час різноманітних парентеральних маніпуляцій.

Шляхи поширення: (статевий, трансплацентарний, побутовий) мають менше значення порівняно з ГВ, але враховуючі, що серед наркоманів висока інфікованість НСV

(до 70 %), що поширюються "модні" процедури з пірсингу, тату, треба пам'ятати і про такі можливі зараження.

Сприйнятливість до ГВ висока. До груп підвищеного ризику зараження НСV, належать пацієнти, що часто отримують препарати крові (хворі на гемофілію, Лейкози при гемодіалізі), медичні працівники, особи з необхідністю багаторазових медичних маніпуляцій, з невпорядкованим статевим життям, наркомани та ін. Найвразливіші до ГС діти і молодь віком до 30 років. Смертність та ризик ускладнень у цієї категорії населення особливо високі.


Читайте також:

  1. Етіологія.
  2. Етіологія.
  3. Етіологія. 1 страница
  4. Етіологія. 10 страница
  5. Етіологія. 11 страница
  6. Етіологія. 12 страница
  7. Етіологія. 13 страница
  8. Етіологія. 14 страница
  9. Етіологія. 15 страница
  10. Етіологія. 16 страница
  11. Етіологія. 17 страница




Переглядів: 650

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІУ етап. Реалізація плану медсестринських втручань | ІУ етап. Реалізація плану медсестринських втручань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.