МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Розрахунки заліку взаємної заборгованостіРозрахунки платіжними вимогами та інкасовими дорученнями Строковим. Доміцильований вексель– це такий, у якому затверджено, що даний вексель підлягає сплаті третьою особою – доміцілянтом за місцем проживання платника (або в іншому місці). Конкретне місце платежу вказується на векселі векселедавцем і пред’являється до оплати доміцілянту, який не є відповідальною особою за векселем, тобто не несе відповідальності, якщо платіж не буде здійснено. Вексель може існувати в паперовійабо безпаперовій формі – як записи на електронних рахунках. Платіжна вимога – розрахунковий документ, що містить вимогу отримувача коштів їх платнику про сплату певної суми коштів через установу банку. Випускається платіжна вимога отримувачем коштів на підставі рішення суду (арбітражного суду) про беззаперечне стягнення або безакцептне списання грошових коштів з рахунку платника. При виписуванні платіжної вимоги в рядку «Призначення платежу» зазначається, за що й на підставі чого стягуються грошові кошти. Сама копія рішення суду додається до платіжної вимоги. Платіжна вимога подається отримувачем платежу. У випадках несвоєчасної сплати платником податків до бюджету вони стягуються податковими органами в беззаперечному порядку з нарахуванням пені. Стягнення здійснюється інкасовим дорученням (розпорядженням). При оформленні інкасового доручення в ньому вказується сума недоїмки та сума нарахованої пені за прострочення платежу з посиланням на відповідний законодавчий документ.
Розрахунки заліку взаємної заборгованості – це розрахунки, за якими взаємні зобов’язання боржників і кредиторів погашаються в рівнозначних сумах, і лише на їхню різницю здійснюється платіж на загальних підставах. Такі розрахунки можуть здійснюватись періодично (між підприємствами, які мають господарські зв’язки щодо поставок товарів, виконаних робіт, надання послуг) відповідно до сальдо зустрічних вимог. Після звіряння взаємної заборгованості та сторона, що має кредитове сальдо взаємозобов’язань, виписує розрахунковий документ (платіжне доручення, вимогу-доручення або оформляє вексель). Підприємства при цьому укладають договір – це обумовлюється періодичність звірення взаємної заборгованості та складається відповідний акт.
4. Порядок оформлення розрахункових документів Нормальне функціонування безготівкових розрахунків залежить від того як здійснюється їх документальне оформлення. Документи, які подаються до банку для перерахування або отримання коштів повинні мати такі реквізити: 1) найменування і номер розрахункового документа: число, місяць і рік його виписки. При цьому вказується число – цифрами, місяць – прописом, рік – цифрами; 2) чітко визначене найменування платника і одержувача коштів, (їх номери рахунків). Найменування може бути як повним, так і скороченим, але воно обов’язково повинно відповідати зареєстрованому в статуті; 3) чітко визначені найменування, місцезнаходження, номер банку платника і одержувача коштів, де знаходиться їх рахунки, номери цих рахунків; 4) суму платежів, цифрами та прописом; 5) мотив для перерахування чи отримання коштів: номер і дати договору, товарно-транспортних документів, найменування товарів та послуг; 6) підписи платників, яким за статусом надано право здійснення розрахунково-грошових операцій. Виправлення і підчистки у розрахункових документах не припускаються. Розрахункові документи виписуються в тій кількості примірників, яка необхідна банку і учасникам розрахунків. Банк здійснює операції (списання коштів з рахунка) лише на підставі першого примірника. Підприємство, виходячи з технічних можливостей своїх та обслуговуючого банку, може подавати до банку розрахункові документи як на паперових носіях, так і у вигляді розрахункових документів в електронному вигляді, використовуючи програмно-технічний комплекс «клієнт-банк. Юридичною підставою для здійснення розрахунків за системою «клієнт-банк є договір між підприємством і банком. Розрахунки через систему «клієнт-банк здійснюються за допомогою електронних розрахункових документів.
5. Платіжна дисципліна та її вплив на фінансово-господарську діяльність підприємства Платіжна дисципліна передбачає передовсім здійснення підприємствами платежів за фінансовими зобов’язаннями в повному обсязі та в установлені строки. Отже, її забезпечення залежить від фінансового стану суб’єктів господарювання і водночас впливає на їхній фінансовий стан. За безготівкових розрахунків відвантаження і оплата товарів не збігаються в часі. Це призводить до виникнення дебіторської і кредиторської заборгованості. У наслідок нестабільності економіки України нині значно зросла несвоєчасність розрахунків за відвантажену продукцію, виконані роботи. Це призводить до того, що значна частина оборотних коштів підприємств виводиться з обороту коштів підприємств виводиться з обороту на невизначений час. Аналіз і управління дебіторською заборгованістю передбачає: - оцінку й класифікацію покупців залежно від виду продукції, обсягів закупки, їх платоспроможності; - аналіз реального стану дебіторської заборгованості, її складу, строків і причин виникнення; - формування резервів по сумнівним боргам; - орієнтація на більш широке коло покупців з метою зниження ризику неуплати; - надання знижок покупцям при достроковій оплаті; - розгляд можливості продажу (переуступки) дебіторської заборгованості банкам (факторинг). Аналіз і управління кредиторською заборгованістю включає: - оцінку та аналіз заборгованості за постачальниками, строками, причинами виникнення. За порушення підприємствами платіжної дисципліни до них може бути вжиті санкції (примусові міри покарання). Залежно від того, які суб’єкти застосовують санкції, останні поділяються на договірні, банківські, фінансові. Договірні санкції спрямовані на забезпечення повного й безумовного виконання господарських угод. Такі санкції застосовуються у вигляді сплати неустойки, яка визначається у процентах до суми невиконаного зобов’язання. Банківські (кредитні) санкції застосовуються до підприємства за порушення ними кредитної дисципліни; за незадовільний стан обліку і звітності; нецільове використання кредитних ресурсів, за несвоєчасне повернення кредитів. Фінансові санкціїзастосовуються за порушення суб’єктами господарювання фінансової дисципліни. Вони застосовуються державними органами, податковою адміністрацією.
Читайте також:
|
||||||||
|