Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Слайд 1

Аналіз бізнес-процесів: тривалість процесів.

Цей модуль є продовженням Аналізу бізнес-процесів - Схема процесів з розділу Операційна діяльність та організаційна структура. Для оптимізації перегляду матеріалу, перш ніж продовжити вивчати цей модуль можна повернутися до меню розділу та вибрати модуль Схема процесів.

Можливо ви пригадуєте, що під час розгляду модулю Схеми процесів, було зроблено коментар, що при супроводі і відслідковуванні схеми процесів необхідно звернути увагу на тривалість відповідних циклів по кожному виду діяльності. В цьому модулі більш детально розглядається, чому це необхідно і як можна використати отриману інформацію.

Тривалість циклу - це час, який потрібен для виконання певної операції. Тривалі цикли призводять до затримок в доставці продукції чи до збільшення запасів на складах. Короткі цикли дають змогу проводити більш гнучку діяльність та зменшувати непотрібні запаси. Відтак, метою цього модулю є розгляд можливих способів визначення кількості та зменшення тривалості циклів на підприємстві. Адже час - це гроші.

Тривалість циклу будь-якої операції можна розділити на дві категорії:

- "продуктивний" час, протягом якого власне виконується робота, і

- час "непродуктивний", протягом якого продукт чекає на наступний етап обробки.

Нема нічого незвичайного в тому, що "очікування" складає більшість часу, що витрачається на виконання певного циклу виробництва. Пройдіться цехом будь-якого підприємства в Україні, і ви побачите гори запасів біля верстатів. Ці гори ясно і однозначно свідчать, що за існуючої системи багато часу втрачається на очікування і затримки. Причиною може бути одна чи декілька обставин, але звичайними причинами затримок є:

- очікування, доки звільниться обладнання;

- очікування, доки буде завершене обслуговування обладнання;

- очікування, доки буде закінчено наладку обладнання чи процес підготовки машин до експлуатації;

- очікування, доки буде завершено переробку продукції, щоб вона відповідали встановленим стандартам якості.

Усунувши всі затримки, підприємство зможе підвищити пропускну можливість будь-якого процесу, і тим самим зменшити рівень запасів, необхідних для виробничого процесу.

Першим кроком до скорочення тривалості циклів є фіксування часу, необхідного для виконання всіх елементів одного циклу. Ці елементи слід розділити на дві категорії ("продуктивні" та "непродуктивні") і підрахувати загальну тривалість по кожній категорії.

Ці дані можна буде використати згодом для визначення ефективності виробничих циклів за наведеною формулою.

Коефіцієнт ефективності визначається як співвідношення між реальним показником діяльності та ідеальним 100% показником, і може бути дуже корисним. Опитування показують, що у 25% компаній показник ефективності становить менше 10%, а у 59% компаній він не перевищує 25%. Це означає, що в кожній четвертій українській компанії виконання замовлення в середньому займає в 10 разів довше, аніж мінімальна тривалість виробничого процесу, а для шести з десяти компаній на це йде в чотири рази більше часу. Звичайно це не може не вплинути на потік грошових коштів. Якщо підприємство збільшить коефіцієнт ефективності з 10% до 20%, це означає, що обсяг незавершеного виробництва скоротиться удвічі, вивільнивши грошові кошти, заморожені в запасах. Поміркуйте, - якщо вам вдасться продати половину всіх запасів підприємства, як найефективніше використати ці кошти?

Визначивши ефективність виробничого циклу, можна скористатися цим показником для визначення пріоритетних сфер покращення та для оцінки результатів будь-яких змін. Більшість методів зменшення тривалості циклів не вимагають значних капіталовкладень і є порівняно простими - прості хитрощі інколи краще за високі технології. Чим більше ви залучаєте до цієї роботи працівників у цехах, провівши навчання для них, тим більше отримаєте варіантів для покращення діяльності. Конкретні заходи, які спрацюють на вашому підприємстві, стануть очевидними, як тільки ви почнете більш детально досліджувати виробничі процеси, але швидше за все, більшість з них належить до однієї з шести категорій, що вказані на слайді.

До цього модулю додається приклад успішного проведення реструктуризації, в якому йдеться про те, як було скорочено тривалість циклів на типовому українському підприємстві. Скористайтесь цим прикладом і подумайте, як можна скоротити тривалість циклів на власному підприємстві. Цю історію успіху можна також використати як приклад для заохочення інших працівників до участі в аналізі тривалості циклів з метою покращення операційної діяльності підприємства.

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 


Читайте також:

  1. Додавання в слайд музики і звукових ефектів
  2. Додавання на слайд фільму або анімованого малюнка GIF
  3. Додавання переходів між слайдами
  4. Залежно від часу закріплення і зберігання матеріалу пам'ять поділяють на сенсорну, короткочасну і тривалу(Слайд № 19).
  5. Запис звуку або звукової примітки для окремого слайду
  6. Зміна фону слайду
  7. Лекція 1. (слайд 5) Організація економічного аналізу на підприємстві
  8. Слайд 1
  9. Слайд 1
  10. Слайд 1
  11. Слайд 1




Переглядів: 890

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Слайд 1 | Слайд 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.