Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Культури сосни

 

Деревина сосни має велике народногосподарське значення. Може рости в екстремальних умовах. Живиця, хвойно – вітамінне борошно, лікарська сировина, лісомеліоративна порода

Методи створення – переважно садінням. Способи: рядами, ланками, кулісами, біогрупами. Садять в типах умов місцезростання А, В, С. Найкращі результати в В2, С2. Обробіток грунту в основному частковий( створення смуг, борозен. площадок, а також на площах без пнів – можливий суцільний). Система чорного пару для нагромадження вологи, боротьби з бур’янами. Спочатку система зяблевої оранки. Осінню лущать грунт дисковими лущильниками на глибину 5-7 см з метою накопичення вологи і “провокації” проростання бур’янів. Через 10-15 днів проводять осінню зяблеву оранку ґрунту лемішними полицевими плугами загального призначення ПЛН-5-35, ПЛН-4-35, Навесні для закриття вологи проводять боронування в 2 сліди важкими і середніми боронами БЗРТС-1,О; БЗСС-1,О. Протягом літа ґрунт утримують в пухкому стані проводячи ряд культивацій з одночасним боронуванням (3-4 рази). В районах з достатнім зволоженням культивації з 5-7 см. до 10-12 см., в посушливих районах навпаки. Восени проводять глибоку безвідвальну оранку плугами без передплужників - плантажними плугами. Перед висаджуванням ґрунт культивують і боронують.

Види культур – суцільні і часткові, чисті і змішані, наступні

Наступні культури – створюються після вирубування лісу.

Суцільні культури – де немає природного лісовідновлення. Деревні породи розміщуються рівномірно по площі.

Часткові культури – де є природнє лісовідновлення, , або його мало, або воно нераціонального складу (верба, береза, граб, поросляки).

Чисті культури – в складі насадження одна деревна порода (сосна на пісках)

Змішані культури – в складі лісових культур дві і більше породи.

Типи лісових культур в борах(А). Асортимент порід: сосна звичайна, Банкса і верболіз. Сосна Банкса і верболіз відіграють зміцнюючу, грунтопокращуючу роль, їх вирубують в 20-25 років. Вводять чистими рядами через 1-2 ряди, або ланками, вкрапленням. Березу вводять в свіжих типах, через 4-5 рядків сосни, в вогких і сирих типах висаджують в основному чисту сосну, бо там можливе добре природнє поновлення берези, верб.

Культури сосни в суборах (В). В сухих типах вводять сосну Банкса і березу бородавчасту. В свіжих і вологих суборах – дуб черешчатий, який пізніше переходить у другий ярус (через 3-5 рядів сосни рядок дуба). Щоб не було відпаду дуба, висаджують буферні ряди з береста, груші, клена татарського, ліщини. Буферні ряди вводять лише при віддалі між рядами до 2 м. Замість дуба черешчатого інколи вводять дуб червоний (меньше відпадає, але є і менш цінним).

Культури сосни в сугрудках (С). Добре поєднується сосна з дубом (перевага сосні!). Можна вводити модрину, ялину звичайну, дуб черешчатий (в свіжих і вологих сугрудках). З супутніх порід: ліщина, липа, груша, клени гостролистий і польовий, граб. Якщо вводити модрину – бажано висаджувати буферні ряди. В вологих типах вільха, а не дуб.

На староорних землях несприятливі грунтові умови. Культури сосни всихають внаслідок поганого росту, заселеності підкоровим сосновим клопом та хрущами. Використовують комплекс заходів: глибоке розпушування, внесення добрив, створення змішаних насаджень, густе садіння, заселення грунту і підстилки безхребетними (внесення підстилки з лісу вздовж рядів сосни 5-7 т/га).

Поліська технологія використовується в сухих борах і суборах: восени нарізають борозни плугом ПЛП-135 або ПКЛ-70, вносять торф 50-60 т/га і хлорофос 24-40кг/га, а тоді дискують для перемішування торфу і вирівнювання поверхні. Часто використовують і безполицеве розпушування грунту на 60-80см (РН-60,РН-80) і решта такі самі операції.

Кількість, тривалість та строки доглядів залежать від лісорослинної зони, типу умов місцезростання, способу обробітку грунту, методів і способів створення лісових культур, віку садивного матеріалу, видового складу насадження, погодньо-кліматичних умов, біологічних властивостей деревних порід, цільового призначення майбутнього насадження та економічних умов. Приблизна кількість доглядів до переведення у вкриті лісом землі по зонах буде:

Вік, років Кількість розпушувань по роках, ручних і механізованих
Лісова зона Лісостепова зона Степова зона
Разом 7ручн. 10механіз. 10ручн. 12механіз. 13ручн. 16механіз

 

Перший агротехнічний догляд проводиться ранньою весною до появи бур’янів, послідуючі після відростання бур’янів або в залежності від температури. Найбільш важливими є догляди в першій половині вегетаційного періоду.

 

 


Читайте також:

  1. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  2. Автоматизація насосних установок.
  3. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
  4. Амстердам, Дельфт — осередки культури Нідерландів
  5. Артефакти культури. Знання, цінності і регулятиви як три основних види смислів культури.
  6. Архаїчні культури на території України. Трипільська культура та її здобутки.
  7. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  8. Братства та їх роль в розвитку української культури.
  9. Варни і касти, їх роль у розвитку культури. Поширення буддизму та джайнізму.
  10. Вибір слова – основа культури мовлення
  11. Виникнення культури
  12. Витоки української культури (текст у розробці).




Переглядів: 623

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Культури дуба | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.