Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Основні етапи документообігу. 54. Правила зберігання документів.

Бухгалтерський документ. 52. Поняття документообігу, його організація.

Документація – спосіб оформлення госп. операцій документами. Документи – письмовий доказ дійсного здійснення госп. операції або письмове розпорядження на право її здійснення. Від якості та своєчасного складання документів в значній мірі залежить і якість обліку. Документація має важливе значення в управлінні діяльності п-ва. Док-тами даються розпорядження на здійснення госп. операцій. Велике значення документів в процесі попереднього і подальшого контролю за законністю і доцільністю госп. операцій. Попередній контроль здійснюють керівники, а послідуючий – робітники бухгалтерії. Важливе значення документів у забезпеченні контролю за майном п-ва, раціональним його виконанням. Несвоєчасне оформлення документів може призвести до нестач, розтрат тощо. Документи мають і правове значення, як письмовий доказ госп. операцій, що здійснюються. Судові органи визнають за док-ми доказову, юридичну силу, якщо вони складені своєчасно і вірно оформлені.

Визначення первинного документа, його структура та реквізити.До первинних док. (п.д) належать такі, в яких фіксують господарські операції в момент їх здійснення. Це перший формальний доказ того , що госп. факт - явище або процес, т.б. операція, відбувся. Усі госп. операції (касові ордери, накладні на здачу продукції на склад і ін.) відображаються в п.д. у момент їх здійснення Бух. док. має складну структуру. Його створення потребує ґрунтовних знань змісту госп. фактів, явищ і процесів, які формують одиниці первинного спостереження, а також законодавства країни про порядок оформлення майнових та правових відносин, які пов’язані з госп. фактом, що дає змогу систематизувати, групувати та перегрупувати дані. Реквізити- найважливіші відомості про певні госп. факти, які характеризують певну їх властивість. Основними реквізитами, обов’язковими для всіх документів є: 1) назва док.(форми), код форми; 2) дата складання; 3) зміст госп. операції; 4) вимірники госп. опер.; 5) найменування посадових осіб, які відповідають за виконання госп. опер., правильність її оформлення та їх розшифрування.

Вимоги до складання документуРеквізити (показники, що містяться у док і характеризують операцію). Вимоги до док: своєчасність складання, достовірність показників, правильність оформлення. Обов’язкові: назва під-ва, від імені якого складено док; назва документу, його номер, код форми; дата складання; зміст господ операції, її вимірники, підписи посадових осіб, що відповідають за правильність оформлення. В зал від ситуації, можуть використовувати додаткові реквізити. При використанні обчислювальної техніки реквізити можуть бути зафіксовані у вигл. спец. кодів (при умови надання їм юридичної сили). Первинні док. повинні складатись у момент складання госп. опер. (чи безпосередньо після її завершення). Документи складають на бланках типових форм, які утверджуються Мінфіном і Держкомстатом України, бланки спеціалізованих форм - міністерствами і відомствами. Без помарок, чітко, розбірливо... Вільні строки прокреслюють. Помилки виправляють коректуючим способом: неправильний текст закреслюють тонкою рискою, зверху - правильний запис. Потрібен надпис «виправлено» + підписи тих, хто підписав док, +дата виправлення. +підпис оговорки (застереження) тим, хто її зробив. В касових і банківських документах ніякі виправки не допускаються. Якщо помилка у бланку суворого обліку - виписується новий, а старий перекресленим чи надрізаним зберіг до наступної перевірки. Відповідальні за складання ті, хто підписав.

 

Порядок прийняття, перевірки та обробки документів.Документи після виконання господ операцій передаються в бухгалтерію у порядку і строки, встановлені головним бух-ром. Далі обробка, мета якої - підготувати документи для наступних записів в регістри синтетичного і аналітичного обліку. Обробка складається з: 1)перевірки (у відповідності з Положенням про документальне забезпечення записів в бух обліку): 1)перевірка по суті (встановлення законності і доцільності операції, дотримання кошторису, норм, розцінок, лімітів) 2)формальна (встановлює повноту і правильність заповнення реквізитів) 3)арифметична (перевірка правильності всіх арифметичних підрахунків в документі). Якщо виявляється помилки в оформленні, документи повертаються для дооформлення чи складання заново 2)розцінки (проставлення у відповідних графах ціни і суми, тобто грошова оцінка натуральних показників операції). Документи, де грошовий вимірник є обов’язковим, розцінці не підлягають 3)групування (об’єднання однорідних первинних докиментів і запис у групувальні відомості для визначення результатів по кожній групі) 4)контировкі (складання бухгалтерськихх проведень. Записи роблять в документах чи користуються спеціальними меморіальними ордерами). Оформлені проводками документи використовуються для відображення операцій в регістрах синтетичного, аналітичного обліку. Первинні документи повинні мати певну відмітку: дата запису до регістру (ручна обробка); штемпель штампу відповідального оператора (комп’ютерна обробка). Штамп «Отримано» або «Виплачено» з датою - для касових ордерів та документів, що були підставою для виплати зарплати і інших виплат. Необхідно прискорювати документооборот (рух док у процесі їх оперативного використання і обробки з моменту складання або надходж від інших підпр до передачі на збір в архів після реєстрації). Потрібно складати (гол. бухгалтер) план документообороту.

 

 


Читайте також:

 1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
 2. III. Етапи розробки програмного забезпечення
 3. V. Етичні правила психологічних досліджень
 4. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
 5. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
 6. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
 7. Артеріальний пульс, основні параметри
 8. Асортиментний процес включає три основних етапи: концентрацію, кастомізацію і розсіювання.
 9. Аудит фінансово-господарської діяльності бюджетних установ включає три етапи.
 10. Бази даних як засіб зберігання й обробки інформації
 11. Банківська система та її основні функції
 12. Бізнес-моделювання в системі управління розвитком підприємства. Поняття та етапи формування бізнес-моделі
Переглядів: 1563

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.