Цифрові прилади для вимірювання часових інтервалів
Цифрові прилади для вимірювання електричних величин
Найчастіше у ЦВП кодується інтервал часу, частота імпульсів та напруга. У вимірювальній техніці при дистанційних вимірюваннях широко використовуються синусоідальні та імпульсні сигнали, які модульовані по частоті, фазі чи тривалості. Такі сигнали мають високу стійкість проти перешкод та мало підлягають впливу каналу зв’язку.
Цифрові прилади вимірювання часових інтервалів засновані на методі послідовної лічби та призначені для вимірювання періоду гармонічних або імпульсних сигналів та тривалості імпульсів.
Часовий інтервал Тх може бути виміряний підрахунком числа періодів Т0, які його заповняють заповнюють, імпульсного квантуючого сигнала UN(t) із зразковою частотою :
Розглянемо структурну схему та принцип дії приладу.
Періодичний сигнал UХ(t) надходить на вхід підсилювача-формувача ПФ, який перетворює його у імпульсний сигнал UT(t) тривалістю ТХ, яка дорівнює періоду сигналу, що вимірюємо. Цей імпульс відкриває ключ К і імпульси періодом То від генератора імпульсів ГІ заповнюють лічільник ЛІЧ. По закінченні імпульсу Тх ключ закривається і код з лічільника надходить на пристрій індікації ПІ
Кількість імпульсів, підрахованих ЛІЧ за час ТХ :
Стабільність частоти f0 можна забезпечити застосуванням кварцевого генератора імпульсів.
Основною складовою похибки є похибка квантування величини ТХ, яку вимірюємо. При неспівпаданні початку ТХ із надходженням імпульса То від ГІ, похибка квантування має вигляд :