Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Хімічна зброя. Отруйні сильнодіючі речовини. Характеристика осередку хімічного ураження. Заходи захисту.

Зона повних руйнувань має на зовнішній межі вогнища надмірний тиск у фронті ударної хвилі 50кПа (0,5кгс/см), вона характеризується масовою загибеллю незахищених людей, повним руйнуванням будівель і споруд, руйнуванням або пошкодженням комунально-енергетичних мереж, а також частини захисних споруд, створенням суцільних завалів в населених пунктах.

Осередком ядерного ураження називається територія, в межах якої у наслідок ядерного вибуху відбулася масова поразка людей, сільськогосподарських тварин і рослин, руйнування і пошкодження будівель і споруд, Він характеризується кількістю уражених людей, розмірами зон поразки, зонами радіоактивного зараження з різними потужностями доз випромінювання, зонами пожеж, затоплень, руйнувань і пошкоджень будівель і споруд, пошкодженням або завалом захисних споруд.

Електромагнітний імпульс є специфічним вражаючим чинником ядерного вибуху і є могутніми електричними і магнітними полями, що виникають безпосередньо у момент вибуху і існуючі частки секунди. Він наводить могутні імпульсні напруги в антенах, повітряних дротяних лініях зв'язку, лініях електромереж, жилах силових кабелів, що проходять в районі ЯВ.

Радіоактивне зараження місцевості приземного шару атмосфери, повітряного простору, води і інших об'єктів виникає в результаті випадання радіоактивних речовин з хмари ядерного вибуху.

Джерела радіоактивного випромінювання: продукти розподілу ядерних вибухових речовин, наведена під дією нейтронів активність в грунті і інших матеріалах, частина ядерного пального, що не розділилася.

Випромінювання радіоактивних речовин (альфа-, бета-, гамма-випромінювання) шкідливо впливають на організм людини. При зовнішній дії великих доз цих випромінювань або попаданні цих речовин всередину організму людини можливе захворювання людини променевою хворобою, як і у разі поразки проникаючою радіацією.

Ступеню небезпеки радіоактивного зараження місцевості і різних об'єктів можна характеризувати потужністю експозиційної дози випромінювання (рівнем радіації), вимірюваної в рентгенах в годину (Р/ч) або рад/ч.

Крім того, густина радіоактивного зараження місцевості, поверхонь споруд і техніки, одягу і шкірних покривів людини, вимірюваного в кюрі/км (Ки/км) або Ки/км,а повітря, вод, продуктів харчування - концентрацією зараження, вимірюваною в Ки/л і Ки/кг.

Високі напруги можуть викликати плавлення або пробій ізоляції дротів і кабелів, вивести з ладу апаратуру, підключену до ліній зв'язку або перегорання плавких запобіжників. Висока напруга небезпечна для людей. Електричні розряди можуть привести до пожеж.

Поразка людей і тварин у вогнищі може виникнути від дії ударної хвилі, світлового випромінювання, проникаючої радіації і інших чинників.

Ступінь руйнування будівель, споруд, комунально-енергетичних мереж визначається в основному дією ударної хвилі ядерного вибуху.

Розміри осередку ядерного ураження залежать від потужності і виду вибуху, а також рельєфу місцевості. Критерієм для визначення меж зон осередку ураження є надмірний тиск у фронті ударної хвилі Рф =10кПа(0,1кгс/ см).Такий тиск вважається безпечним для людей.

З метою визначення характеру руйнувань і встановлення об'ємів рятувальних і інших невідкладних робіт осередок ядерного ураження, залежно від величини надмірного тиску у фронті ударної хвилі, підрозділяють на чотири зони руйнування: повних, сильних, середніх і слабких

Зона сильних руйнувань виникає при Рф =30-50кПа (0,3-0,59кгс/ см). Вона характеризується великою загибеллю незахищених людей, сильними пошкодженнями промислових будівель і споруд, повним руйнуванням житлових будинків. Захисні споруди і комунально-енергетичні мережі, як правило, залишаються непошкодженими. Унаслідок руйнування будівель і споруд утворюються суцільні завали, а також від світлового випромінювання можливе виникнення суцільних пожеж і навіть вогненних штормів

Зона середніх руйнувань виникає при Рф =20-ЗО кПа (0,2-0,3кгс/ см). Вона характеризується значною загибеллю незахищеного населення, середніми і сильними руйнуваннями будівель і споруд, виникненням окремих завалів, суцільними пожежами.

Зона слабких руйнувань виникає при Рф =10-20кПа(0,1 - 0,2кгс/см) і характеризується слабким і середніми руйнуваннями будівель і споруд, виникненням окремих завалів і пожеж.

Осередок ядерного ураження характеризується загально-небезпечною пожежною обстановкою. В ньому виділяють три основні зони пожеж: зона пожеж в завалах, зона масових пожеж і зона окремих пожеж. При наземному ядерному вибуху в частині осередку ядерного ураження у напрямі дії вітру створюється радіоактивне зараження, значна частина якого виходить за межі осередку ураження. Залежно від ступеня радіоактивного зараження і можливих наслідків зовнішнього опромінювання в районі вибуху і на сліді радіоактивної хмари розрізняють чотири зони: помірного, сильного, небезпечного і надзвичайно небезпечного зараження.

Ступінь радіоактивного зараження характеризується рівнями радіації (потужністю доз випромінювання), вимірюваних в рентгенах в годину (Р/ч) або радах в годину (рад/ч).

Рівнем радіації називають потужність експозиційної дози випромінювання на висоті 0,7-1 м над зараженою місцевістю. Наявність радіоактивного зараження місцевості в районі проведення рятувальних і інших невідкладних робіт значно ускладнює їх проведення.

 

Хімічною зброєю називаються бойові засоби, вражаюче дію яких засноване на використовуванні отруйливих речовин.

Основу хімічної зброї складають отруйливі речовини (0В), до яких відносять такі токсичні (отруйні) хімічні з'єднання, які при бойовому вживанні здатні завдавати поразки живій силі або знижувати її боєздатність.

Для використання отруйних речовин можуть використовувати наступні засоби їх доставки:

• хімічні авіаційні бомби;

• вилівні авіаційні прилади;

• хімічні керовані і некеровані ракети;

• хімічні реактивні снаряди до багатоствольних пускових установок;

• хімічні артилерійські снаряди і міни;

• термічні і механічні генератори аерозолів 0В.

 

По характеру дії на організм людини 0В умовно підрозділяють на шість груп, приведених в таблиці.

Група 0В Найменування Фізична дія
Нервово-паралітичної дії У-гази, зарин, зоман. Викликає утруднення дихання, блювоту, судоми, міоз.
Загальноотруйної дії Синильна кислота Викликає запаморочення, задишку, судоми.
  Хлорциан Викликає запаморочення, задишку, роздратування дихальних шляхів і око.
Шкірно-наривної дії Іприт При попаданні на шкіру утворюються почервоніння, пухирі, язви. Діє на очі. Викликає загальне отруєння.
Задушливої дії Фосген Викликає кашель, задишку, набряк легенів.
Дратівливої дії Си-Ес, Сі-Ар Дратує очі, верхні дихальні шляхи, викликає паління і блювоту.
  Хлорацетофенон Дратує очі, викликає блювоту.
Психохимічної дії Би-зет Викликає порушення психіки, головний біль, погіршення зору, підвищення температури.

V-гази - високотоксичні 0В нервово-паралітичної дії. Є рідинами жовтуватого кольору без запаху і не володіють дратівливою дією.

V-гази у момент вживання знаходяться у вигляді дрібних крапель (мряка) і туману (аерозоль).

Зарин - безбарвна летюча рідина. Добре розчиняється у воді і органічних розчинниках.

Зоман - безбарвна рідина, схожа на зарин, але токсичнее. Характерними ознаками поразки нервово-паралітичними 0В є звуження зіниць (міоз), неприємні відчуття тяжкості в грудях, спазми дихальних шляхів.

Синильна кислота - безбарвна, легкоподвижная і легколетучая рідина із запахом мигдаля. У момент вживання знаходиться у вигляді пари.

Хлорциан - безбарвна рідина з різким запахом, володіє загальноотруйною дією, а також дратівливою дією на очі і верхні дихальні шляхи. Дегазація не потрібна.

Іприт - масляниста рідина бурого кольору із запахом часнику або гірчиці. У момент вживання Іприт знаходиться в стані пари, туману і крапель різного розміру.

Перший час після попадання крапель або дії пари (туману) Іприт на шкіру ніякої дратівливої дії не спостерігається - Ознаки поразки шкірного покривів виявляються через 4-8 годин.

Фосген - прозорий газ, важче за повітря із запахом горілого сіна. У момент вживання фосген знаходиться у вигляді пари. Володіє періодом прихованої дії - 4-6 годин. Повітря, що містить пари фосгену, може застсовиватися в ярах, лощинах, низинах, а також в лісі.

Си-Ес - прозора кристалічна речовина із запахом перцю. Володіє сильною дратівливою дією на очі, верхні дихальні шляхи, викликаючи сльозотечу, паління в гортані, а також володіє «кропив'яною» дією на шкіру. Застосовується у вигляді диму.

Хлорацетофенон - кристалічна речовина білого кольору із запахом черемхи. У момент вживання знаходиться у вигляді аерозоля. Діючи на очі, він викликає сильну сльозотечу, світлобоязнь, судорожне стиснення вік.

Адамсит - кристалічна речовина білого кольору. Застосовується у вигляді диму. Надає різке дратівливе дію на слизисті оболонки носоглотки і гортані.

Би-зет - кристалічна речовина білого кольору. Застосовується в аерозольному поляганні. Аерозоль Би-зет, осідаючи на місцевість, обмундирування, озброєння і техніку, викликає стійке їх зараження, Поразка відбувається через органи дихання, а також при попаданні в шлунок і кров. Діє на нервову систему, викликаючи порушення психіки, головний біль, погіршення зору, сонливість і галюцинації. Через шкіру Би-зет не діє.

Основними засобами захисту від дії 0В служить загальновійськовий фільтруючий противогаз і загальновійськовий захисний комплект. Противогаз захищає органи дихання від попадання 0В у вигляді газів, пари і аерозолі, ОЗК - від попадання 0В на шкірні покриви і обмундирування.

При наданні першої медичної допомоги необхідно:

- негайно надіти противогаз;

- швидко ввести протиотруту з шприца, тюбика;

- при попаданні 0В на відкриті частини тіла і обмундирування щонайшвидше обробити їх ІПП і ІДП-С;

- при значній слабкості потерпілого спрямувати з супроводжуючим в медпункт;

- у разі ослабленого, утрудненого дихання або його зупинки провести штучне дихання. Штучне дихання ураженим фосгеном робити забороняється.


Читайте також:

 1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
 2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
 3. II. Загально-шкільні заходи
 4. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
 5. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
 6. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
 7. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
 8. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
 9. Автокореляційна характеристика системи
 10. Адміністративно-запобіжні заходи
 11. Аморфний та кристалічний стан твердої речовини.
 12. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
Переглядів: 1111

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проникаючою радіацією ядерного вибуху називається потік гамма-променів нейтронів, що випускаються у момент вибуху. | Послідовність і способи виконання рятувальних та інших невідкладних робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.