Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Проникаючою радіацією ядерного вибуху називається потік гамма-променів нейтронів, що випускаються у момент вибуху.

Світлове випромінювання ядерного вибуху є могутнім потоком променистої енергії, який по своїй природі і характеру дії на різні об'єкти подібний сонячному випромінюванню.

Повітряна ударна хвиля ядерного вибуху є різким стисненням повітря, що розповсюджується у всі сторони від центру вибуху з надзвуковою швидкістю.

Ударна хвиля ядерного вибуху по характеру дії на об'єкти подібно ударній хвилі звичного вибуху, але володіє набагато більшою руйнівною силою і діє більш тривалий час. Більшість руйнувань і пошкоджень техніки, споруд, а також поразок особового складу обумовлено дією ударної хвилі.

Ударна хвиля вражає в основному надмірним тиском повітря в ній і швидкісним натиском. Характер дії ударної хвилі на різні об'єкти залежить від потужності і виду вибуху, відстані до центру вибуху, розмірів об'єкту і положення у момент дії хвилі, ступеня укриттів об'єкту, вигляду і міцності укриття і рельєфу місцевості в районі його розташування.

Вражаюча дія повітряної ударної хвилі характеризується надмірним тиском у фронті ударної хвилі Рф, вимірюваним в кгс/см або Па.

Наприклад: легкі поразки людей виникають при надмірному тиском у фронті повітряної ударної хвилі Рф = 20 - 40кПа (0,2-0,4кгс/см), середні приРф = 40-60кПа(0,4-0,6кгс/см), важкі і надважкі - при Рф =6О-100кПа(0,6-1,0 кгс/ /см). Будівлі і споруди можуть піддаватися повним руйнуванням при Рф =40-60кПа, сильним - ДРф=20-40кПа, средниеРф =10-20кПа, слабким -Рф =8 - 10кПа.

Джерелом світлового випромінювання є вогненна куля. Свічення вогненної кулі продовжується декілька секунд, потік енергії, що випускається ним, настільки великий, що може викликати опіки відкритих ділянок тіла на відстанях декількох сот метрів і навіть кілометрів від центру вибуху. Тимчасове засліплення від дії світлового випромінювання в умовах сутінків і ночі може носити масовий характер.

При дії світлового випромінювання поверхні різних предметів, споруд, бойової техніки, обмундирування можуть обвуглюватися і навіть займатися.

Світлове випромінювання може викликати пожежі в лісі, населених пунктах і окремих об'єктах.

У туман, дощ, снігопад дія світлового випромінювання значно слабіше ніж в ясну погоду. Основним параметром, що визначає вражаючу дію світлового випромінювання, є світловий імпульс Ісв., вимірюваний в дж/м або кал/см.

Наприклад пожежі в населених пунктах виникають при Ісв.=6 - 16кал/см.

Джерелом проникаючої радіації є ядерні перетворення, що протікають при вибуху ядерного заряду. Час дії проникаючої радіації до 15-20 секунд з моменту вибуху.

Проникаюча радіація розповсюджується в приземному шарі на відстані сотні метрів і навіть кілометри від центру вибуху. Ураження людей проникаючою радіацію полягає в тому, що проходячи через організм людини, вона викликає іонізацію молекул і атомів складних хімічних з'єднань його кліток, порушуючи тим самим їх нормальну життєдіяльність. Будь-які зміни в речовині пов'язані з поглинанням певної енергії випромінювання.

Основним параметром, що характеризує вражаюче дію проникаючої радіації, є доза випромінювання. Доза випромінювання - це кількість енергії іонізуючих випромінювань, поглинена одиницею маси опромінюваного середовища. Розрізняють експозиційну, поглинену і еквівалентну дозу випромінювання.

Експозиційна доза - доза випромінювання в повітрі, вона характеризує потенційну небезпеку дії іонізуючого випромінювання.

Вимірюється в клонах на кілограм (кл/кг) і рентгенах Р.

Поглинена доза більш точно характеризує дію ионизующих випромінювань на біологічні тканини. Вимірюється в греях (Гр) і радах.

1 радий = 10 Гр або 1 Гр = 100 радий; 1 радий = 1,14 Р або 1 Р = 0, 87 радий.

Для оцінки біологічної дії випромінювань використовується еквівалентна доза. Вона дорівнює поглиненої дози помноженої на коефіцієнт потужності (К). Для рентгенівського, гамма- і бета-випромінювань К=1; для нейтронів з енергією менше 20 кэВ До = 3; 0,1-10 мэВ К= 10. Вимірюється в зивертах (Зв) і барах.

1 Зв = 100 бер

Поглинання організмом великої дози радіації може викликати захворювання, яке називається променевою хворобою.

Променева хвороба першого ступеня (легка) виникає при дозі випромінювання 100-200 радий, другого ступеня (середня) - 200-400 радий, третього ступеня (важка) - 400-600 четвертого ступеня (украй важка) - більше 600 радий.

На бойову техніку проникаюча радіація шкідливої дії майже не надає. Проте під дією великих доз радіації стекла оптичних приладів (біноклів, дальномірів, прицілів) темніють. Фотоплівка і фотопапір навіть при малих дозах (2-3 рентгени) засвічуються.


Читайте також:

  1. F) Наслідки демографічного вибуху.
  2. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  3. Аналітичний вираз сил і моментів.
  4. Безрозмірною характеристикою гідротрансформатора називається залежність коефіцієнтів пропорційності моментів насосного і турбінного коліс від його передаточного відношення.
  5. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  6. Взаємодія йонів солі, що утворюються в результаті електролітичної дисоціації з молекулами води, називається гідролізом солі.
  7. Визначення балансової вартості валюти в момент її вибуття.
  8. Визначення. Точка О називається полюсом, а промінь l – полярною віссю.
  9. Визначення: Площина, що проходить через дотичну й головну нормаль до кривої в точці А називається дотичною площиною.
  10. Вимірювання крутних моментів
  11. Вимірювання сил і крутячих моментів
  12. Виробничий процес - це сукупність взаємопов'язаних ресурсів і діяльності від моменту отримання матеріальних ресурсів до відправлення готової продукції споживачеві.




Переглядів: 648

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Надзвичайні ситуації під час лісових пожеж | Хімічна зброя. Отруйні сильнодіючі речовини. Характеристика осередку хімічного ураження. Заходи захисту.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.