Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Проникаючою радіацією ядерного вибуху називається потік гамма-променів нейтронів, що випускаються у момент вибуху.

Світлове випромінювання ядерного вибуху є могутнім потоком променистої енергії, який по своїй природі і характеру дії на різні об'єкти подібний сонячному випромінюванню.

Повітряна ударна хвиля ядерного вибуху є різким стисненням повітря, що розповсюджується у всі сторони від центру вибуху з надзвуковою швидкістю.

Ударна хвиля ядерного вибуху по характеру дії на об'єкти подібно ударній хвилі звичного вибуху, але володіє набагато більшою руйнівною силою і діє більш тривалий час. Більшість руйнувань і пошкоджень техніки, споруд, а також поразок особового складу обумовлено дією ударної хвилі.

Ударна хвиля вражає в основному надмірним тиском повітря в ній і швидкісним натиском. Характер дії ударної хвилі на різні об'єкти залежить від потужності і виду вибуху, відстані до центру вибуху, розмірів об'єкту і положення у момент дії хвилі, ступеня укриттів об'єкту, вигляду і міцності укриття і рельєфу місцевості в районі його розташування.

Вражаюча дія повітряної ударної хвилі характеризується надмірним тиском у фронті ударної хвилі Рф, вимірюваним в кгс/см або Па.

Наприклад: легкі поразки людей виникають при надмірному тиском у фронті повітряної ударної хвилі Рф = 20 - 40кПа (0,2-0,4кгс/см), середні приРф = 40-60кПа(0,4-0,6кгс/см), важкі і надважкі - при Рф =6О-100кПа(0,6-1,0 кгс/ /см). Будівлі і споруди можуть піддаватися повним руйнуванням при Рф =40-60кПа, сильним - ДРф=20-40кПа, средниеРф =10-20кПа, слабким -Рф =8 - 10кПа.

Джерелом світлового випромінювання є вогненна куля. Свічення вогненної кулі продовжується декілька секунд, потік енергії, що випускається ним, настільки великий, що може викликати опіки відкритих ділянок тіла на відстанях декількох сот метрів і навіть кілометрів від центру вибуху. Тимчасове засліплення від дії світлового випромінювання в умовах сутінків і ночі може носити масовий характер.

При дії світлового випромінювання поверхні різних предметів, споруд, бойової техніки, обмундирування можуть обвуглюватися і навіть займатися.

Світлове випромінювання може викликати пожежі в лісі, населених пунктах і окремих об'єктах.

У туман, дощ, снігопад дія світлового випромінювання значно слабіше ніж в ясну погоду. Основним параметром, що визначає вражаючу дію світлового випромінювання, є світловий імпульс Ісв., вимірюваний в дж/м або кал/см.

Наприклад пожежі в населених пунктах виникають при Ісв.=6 - 16кал/см.

Джерелом проникаючої радіації є ядерні перетворення, що протікають при вибуху ядерного заряду. Час дії проникаючої радіації до 15-20 секунд з моменту вибуху.

Проникаюча радіація розповсюджується в приземному шарі на відстані сотні метрів і навіть кілометри від центру вибуху. Ураження людей проникаючою радіацію полягає в тому, що проходячи через організм людини, вона викликає іонізацію молекул і атомів складних хімічних з'єднань його кліток, порушуючи тим самим їх нормальну життєдіяльність. Будь-які зміни в речовині пов'язані з поглинанням певної енергії випромінювання.

Основним параметром, що характеризує вражаюче дію проникаючої радіації, є доза випромінювання. Доза випромінювання - це кількість енергії іонізуючих випромінювань, поглинена одиницею маси опромінюваного середовища. Розрізняють експозиційну, поглинену і еквівалентну дозу випромінювання.

Експозиційна доза - доза випромінювання в повітрі, вона характеризує потенційну небезпеку дії іонізуючого випромінювання.

Вимірюється в клонах на кілограм (кл/кг) і рентгенах Р.

Поглинена доза більш точно характеризує дію ионизующих випромінювань на біологічні тканини. Вимірюється в греях (Гр) і радах.

1 радий = 10 Гр або 1 Гр = 100 радий; 1 радий = 1,14 Р або 1 Р = 0, 87 радий.

Для оцінки біологічної дії випромінювань використовується еквівалентна доза. Вона дорівнює поглиненої дози помноженої на коефіцієнт потужності (К). Для рентгенівського, гамма- і бета-випромінювань К=1; для нейтронів з енергією менше 20 кэВ До = 3; 0,1-10 мэВ К= 10. Вимірюється в зивертах (Зв) і барах.

1 Зв = 100 бер

Поглинання організмом великої дози радіації може викликати захворювання, яке називається променевою хворобою.

Променева хвороба першого ступеня (легка) виникає при дозі випромінювання 100-200 радий, другого ступеня (середня) - 200-400 радий, третього ступеня (важка) - 400-600 четвертого ступеня (украй важка) - більше 600 радий.

На бойову техніку проникаюча радіація шкідливої дії майже не надає. Проте під дією великих доз радіації стекла оптичних приладів (біноклів, дальномірів, прицілів) темніють. Фотоплівка і фотопапір навіть при малих дозах (2-3 рентгени) засвічуються.


Читайте також:

  1. F) Наслідки демографічного вибуху.
  2. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  3. Аналітичний вираз сил і моментів.
  4. Безрозмірною характеристикою гідротрансформатора називається залежність коефіцієнтів пропорційності моментів насосного і турбінного коліс від його передаточного відношення.
  5. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  6. Взаємодія йонів солі, що утворюються в результаті електролітичної дисоціації з молекулами води, називається гідролізом солі.
  7. Визначення балансової вартості валюти в момент її вибуття.
  8. Визначення. Точка О називається полюсом, а промінь l – полярною віссю.
  9. Визначення: Площина, що проходить через дотичну й головну нормаль до кривої в точці А називається дотичною площиною.
  10. Вимірювання крутних моментів
  11. Вимірювання сил і крутячих моментів
  12. Виробничий процес - це сукупність взаємопов'язаних ресурсів і діяльності від моменту отримання матеріальних ресурсів до відправлення готової продукції споживачеві.




Переглядів: 709

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Надзвичайні ситуації під час лісових пожеж | Хімічна зброя. Отруйні сильнодіючі речовини. Характеристика осередку хімічного ураження. Заходи захисту.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.