Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Митне оформлення

Товари, транспортні засоби і інші предмети, переміщувані через митну межу України, підлягають обов’язковому декларуванню.

Декларуванняздійснюється шляхом заяви у встановленій формі точних даних про ціль переміщення товарів і інших предметів через митну межу України і відомостей безпосередньо про переміщувані товари і предмети, а також інших відомостей, необхідних для митного оформлення і контролю.

Юридична або фізична особа, що здійснює декларування, іменується декларантом.

В ролі декларанта може виступати як резидент (український суб’єкт ВЕД), так і нерезидент (іноземний суб’єкт ВЕД). Сторона, на яку покладаються обов’язки по декларуванню, встановлюється за домовленістю сторін.

За рішенням (письмовій заяві) сторін для здійснення декларування товарів може притягуватися третя сторона— підприємство, що має свідоцтво про визнання його декларантом, що містить в своєму штаті осіб, уповноважених на декларування (отримали відповідні кваліфікаційні свідоцтва), і допущене митницею до здійснення декларування.

Документом, що містить відомості про товари, транспортні засоби і інші предмети і ціль їх переміщення через митну межу України або про зміну митного режиму щодо цих товарів, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів є вантажна митна декларація (далі — ВМД).

Форма ВМД, порядок її надання, оформлення і використовування регламентована Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженою ухвалою КМУ від 09.06.97 р. № 574, із змінами і доповненнями (далі — Положення про ВМД).

Порядок заповнення ВМД регламентований Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації,затвердженої наказом Державної митної служби України від 09.07.97 р. № 307, із змінами і доповненнями.

ВМД оформляється на стандартних бланках формату А4, що виготовляються друкарським способом або за допомогою комп’ютера. В цілях прискорення митного оформлення Державною митною службою визначені випадки, коли ВМД представляється тільки в електронному вигляді.

ВМД заповнюється з використанням державної мови за допомогою комп’ютера.

Згідно змінам, внесеною ухвалою КМУ від 06.09.2000 р. № 1392 в Положення про ВМД, з 13.09.2000 р. бланк ВМД не є документом строгого обліку.З метою забезпечення стабільного процесу митного оформлення товарів в перехідний період, наказом Державної митної служби України від 29.09.2000 р. № 543 затверджений «Тимчасовий порядок здійснення митними органами контролю за оформленням вантажних митних декларацій на стандартних бланках» (далі — Тимчасовий порядок).

У разі виготовлення стандартних бланків ВМД за допомогою комп’ютера не використовується папір білий формату А4 і вимога щодо кольоровості і брошурування листів не застосовується.

В решті випадків митне оформлення товарів здійснюється з приміненням стандартних бланків ВМД, виготовлених друкарським способом. Такі бланки самостійно отримуються або замовляються суб’єктами ВЕД і митними брокерами.

Оскільки ВМД не є документом строгого обліку, стандартні бланки ВМД виготовляються без нумерації і серії, а також без ступенів захисту. ВМД складається з уніфікованого адміністративного документа форми М-2 на п’яти зброшурованих листах різного кольоруі відповідної кількості додаткових листів уніфікованого адміністративного документа форми МД-3.Різнокольорова листів ВМД досягається шляхом нанесення кольорової окантовки по краях стандартного бланка в наступному порядку:

· 1-й лист ВМД — без нанесення кольорової окантовки;

· 2-й лист ВМД — червона окантовка;

· 3-й лист ВМД — жовта окантовка;

· 4-й лист ВМД — зелена окантовка;

· 5-й лист ВМД — синя окантовка.

Оформлені митним органом листи ВМД розподіляютьсяв наступному порядку:

· першийосновний лист («Екземпляр для митниці») — зберігається разом з комплектом документів, на підставі яких здійснювалося митне оформлення в митному підрозділі, що здійснює митне оформлення, протягом 12 місяців, після чого передається на зберігання в архів митниці;

· другийосновний лист («Екземпляр для статистики») — використовується в підрозділі митної статистики митного органу;

· третійосновний лист («Екземпляр для митниці») — використовується в підрозділі митних доходів і платежів митного органу;

· четвертийосновний лист («Екземпляр для митниці») — використовується залежно від виду зовнішньоекономічної операції:

а) під час оформлення товару, який вивозитьсяза межі митної території України, передається декларанту для доставки разом з товаром до митного органу — пункт пропуску на митній межі України. Після проведення процедури пропуску він передається в архів митниці, що здійснила пропуск товарів через митну межу;

б) під час оформлення товару, який ввозитьсяна митну територію України, — передається декларанту;

· п’ятийосновний лист («Екземпляр для декларанта») — передається декларанту.

Додаткові листи ВМД(форма МД-3) розподіляються в аналогічному, порядку.

ВМД, заповнена із стираннями і помилками, до оформлення не приймається.Виправлення в ВМД зможуть бути зроблені шляхом перекреслювання помилкових і внесення правильних відомостей (друкарським способом або від руки). Кожне виправлення завіряється друком декларанта.

ВМД вважається оформленої за наявності на всіх її листах особистого номерного друку інспектора митниці, який здійснив митне оформлення товару.

Оформлена ВМД засвідчує право суб’єкта ВЕД на розміщення товарівв певний митний режим і підтверджує права і обов’язки осіб, відзначених в ВМД, щодо здійснення ними відповідних правових, фінансових, господарських і інших операцій.

Декларантом заповнюються всі графи ВМДзалежно від конкретного митного режиму, за винятком граф 7, 51, З і Д, заповнюваних інспектором митниці.

Разом з ВМД митному органу подається її електронна копія,яка використовується для прискорення проведення процедури митного оформлення товару і митної статистики зовнішньоекономічної діяльності. Інформація, внесена в електронну копію ВМД, повинна відповідати інформації, внесеній декларантом в оригінал ВМД. Як вже згадувалося вище, в деяких випадках ВМД може подаватися тільки в електронному вигляді.


Читайте також:

  1. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  2. Банк приймає до оплати вимога-доручення від платника протягом 20 календарних днів із дати оформлення його одержувачем.
  3. Вантажна митна декларація як основний документ при здійсненні митного оформлення вантажів
  4. Види бойових документів і вимоги до їх оформлення
  5. Види бойових документів і вимоги до їх оформлення
  6. ВИМОГИ ДЕРЖСТАНДАРТУ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ.
  7. Вимоги до інтонаційного оформлення прочитуваного і декламованого. Прийоми його навчання
  8. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ АНКЕТИ
  9. Вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору.
  10. Вимоги до оформлення реферату
  11. Вимоги до оформлення та зберігання документів
  12. Вихідні дані для проектування поздовжнього профілю, його елементи та оформлення




Переглядів: 469

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обмеження строків розрахунків за експортно-імпортними операціями | Види вартості товарів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.