Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види вартості товарів

Для сплати митних платежів необхідно мати в своєму розпорядженні інформацію про вартість товарів (предметів).

Слід мати на увазі, що ВМД містить інформацію як про фактурну, так і про митну вартість товарів (предметів).

Фактурна вартістьє вартістю товарів (предметів), яка фактично сплачена (підлягає сплаті) або повинна компенсуватися стрічними поставками товарів (предметів) і міститься в рахунку-фактурі згідно умовам зовнішньоекономічної операції. Така вартість відображається в графі22 ВМДв національній валюті України . В цілях визначення фактурної вартості валюта зовнішньоекономічного договору (контракту) перераховується в національну валюту України по поточному курсу НБУ на день подачі ВМД.

В цілях нарахування митних платежів, а також для встановлення вартості товарів в митних цілях, включаючи стягнення штрафів і застосування інших санкцій за порушення митних правил, а також в цілях митної статистики повинна бути визначена митна вартість товарів(предметів).

Порядок визначення митної вартостітоварів і інших предметів у разі їх переміщення через митну межу України регламентується ст. 16 Закону України «Про Єдиний митний тариф» в редакції від 05.02.92 р. № 2097-XII, із змінами і доповненнями, і ухвалою КМУ від 05.10.98 р. № 1598, із змінами і доповненнями. Ухвалою КМУ від 12.10.2000 р. № 1537 внесені зміни і доповнення в порядок визначення митної вартості, згідно яким порядок її визначення полягає в наступному.

Митна вартість товарів заявляється декларантом митному органу під час переміщення товарів через митну межу України.

У випадку, якщо митному органу надаються документальні підтвердження ціни (рахунки-фактури, рахунки-проформи) і вказані в них відомості не викликають сумніву щодо їх достовірності, митна вартість товарів визначається на підставі поданих документів.

Під час визначення митної вартості в неї включаються:

· ціна товару, відзначена в рахунку-фактурі, тобто вартість товарів згідно із зовнішньоекономічною угодою (контракту);

· фактичні витрати, якщо вони не були відображені в рахунку-фактурі:

· на транспортування, вантаження, розвантаження, перевантаження і страхування товару до пункту перетину митної межі України;

· комісійні і брокерські витрати;

• платня за використовування об’єктів інтелектуальної власності, що відносяться до даних товарів і інших предметів, яка повинна бути сплачена імпортером (експортером) прямо або побічно як умова їх ввезення (вивозу).

Митна вартість товарів, що ввозяться на територію України громадянами, суб’єктами підприємницької діяльності, що не є, визначається на підставі документів (товарних чеків, ярликів, договорів дарування і т. п.), підтверджуючих ціну придбання цих товарів (якщо вказані в цих документах зведення не викликають сумніву щодо їх достовірності).

Митна вартість, заявлена декларантом, і дані, що стосуються її визначення, повинні грунтуватися на достовірній і документально підтвердженій інформації.

Для підтвердження заявленої митної вартості можуть використовуватися як допоміжний матеріал висновкуорганізацій, уповноважених ДМС на проведення цінової експертизи. Всі витрати, що виникли у декларанта у зв’язку з наданням документів, підтверджуючих заявлену митну вартість, декларант здійснює за свій рахунок.

У разі неможливості визначення митної вартості товарів на підставі представлених документів і/або у разі явної невідповідності заявленої митної вартостітоварів митної вартості товарів, що міститься в базі даних цінової інформації ДМС, митна вартість визначається на підставі цін на ідентичні подібні товари,які діють в провідних країнах-експортерах цих товарів. Інформація про ціни на ідентичні і подібні товари в провідних країнах-експортерах формується на підставі даних митних документів, відомостей прайс-листів каталогів торгових фірм і інших довідників і міститься в базі даних цінової інформації Гостаможслужби.

Для визначення митної вартості товарів, які експортуютьсяі підпадають під дію режиму квотування і ліцензування,або по відношенню до яких упроваджена реєстрація зовнішньоекономічних договорів (контрактів),митна вартість визначається на рівні ціни товару, вказаної в ліцензії або в картці реєстрації (обліку) контракту.

У випадку, якщо на товари, що експортуються, встановлені індикативні ціни,а зовнішньоекономічні договори (контракти) по поставках цих товарів підлягають реєстрації або передбачають отримання ліцензії, а ціни при цьому вказані у відповідних реєстраційних документах, підтвердження (обґрунтовування) заявленої митної вартості не проводиться.

Визначення митної вартості повинно бути здійснено митним органом в строк, не перевищуючим 15 робочих днів.В деяких випадках цей термін може бути продовженийза рішенням керівника митного органу.

За письмовою заявою декларанта митний орган зобов’язаний протягом тижняпредставити декларанту роз’яснення причин, по яких заявлена декларантом митна вартість не може бути прийнята для митного оформлення.

У разі потреби митний орган може видавати заявникам (обличчям, вказаним в ВМД), завірені особистим номерним друком інспектора митниці ксерокопії оформленій ВМД з відповідним обліком видачі таких копій.


Читайте також:

  1. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
  2. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
  3. VII. За видами товарів і послуг
  4. Автомати для продажу штучних товарів
  5. Альтернативні теорії вартості
  6. Аналіз вартості капіталу
  7. Аналіз витрат на 1 грн. вартості продукції
  8. Аналіз міжринкової взаємодії товарів і грошей
  9. Аналіз показників валового прибутку і собівартості реалізованої продукції
  10. Аналіз собівартості окремих видів продукції.
  11. Аналіз собівартості продукції за статтями витрат.
  12. Аналіз собівартості продукції: метод поглинання.




Переглядів: 749

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Митне оформлення | Товари, з вартості яких не був сплачений ПДВ, митному оформленню не підлягають, крім випадків, коли вони підлягають звільненню від обкладення цим податком.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.