Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Спеціалізація виробництва

Поділ праці веде до диференціації його окремих видів, а їхня концентрація на основі збільшення обсягів кожного різновиду праці до економічно раціональних розмірів забезпечує масове повторення операцій і процесів, тобто масове чи спеціалізоване виробництво. Таким чином СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ, з одного боку, є наслідком суспільного поділу праці, а з іншого ¾ результатом концентрації однорідного виробництва.

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ являє собою діалектичну єдністьдвох протилежних процесів: диференціації і концентрації.

У промисловості СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ реалізується в наступних основних формах: предметній, подетальній, технологічній, функціональній.

ПРЕДМЕТНА спеціалізація - зосередження виробництва визначених видів продукції кінцевого споживання: станко-інструментальні, автомобільні заводи.

ПОДЕТАЛЬНАЯ спеціалізація - (поагрегатна) - спеціалізація підприємств на виробництві окремих деталей, вузлів, агрегатів: шарикопідшипникові заводи, завод поршнів.

ТЕХНОЛОГІЧНА спеціалізація ¾ перетворення окремих фаз виробництва чи операцій у самостійні виробництва: ливарні виробництва, кування, штампування, зборка, зварювання.

ФУНКЦІОНАЛЬНА спеціалізація ¾ спеціалізація на виконанні визначених робіт (функцій) по обслуговуванню інших підприємств: ремонтні підприємства ¾ Домноремонт.

Основними елементами, на яких базується спеціалізація, є СТАНДАРТИЗАЦІЯ Й УНІФІКАЦІЯ.

Стандартизація й уніфікація дозволяють вирішити основне протиріччя, викликане науково-технічним прогресом, що полягає, з одного боку, у частій зміні і збільшенні номенклатури продукції, що випускається, а з іншого, - у посиленні спеціалізації , механізації й автоматизації виробництва з метою випуску більш дешевої продукції й у короткий термін.

СТАНДАРТИЗАЦІЯ припускає однакові вимоги до кінцевої продукції, до сирих матеріалів, напівфабрикатах, що комплектують, методів контролю, іспитів, транспортування, збереження і споживання.

Стандартизація ґрунтується на принципах випередження і комплексності.

ПРИНЦИП ВИПЕРЕДЖЕННЯ полягає у встановленні підвищених норм, вимог до об'єктів стандартизації, що згідно з прогнозами будуть оптимальними в майбутньому.

ПРИНЦИП КОМПЛЕКСНОСТІ полягає в узгодженні показників взаємозалежних компонентів, що входять в об'єкт стандартизації. Комплексність забезпечується включенням у програму стандартизації виробів, складальних одиниць, деталей, напівфабрикатів, матеріалів, сировини, технічних засобів, методів підготовки й організації виробництва. У підсумку стандартизація забезпечує взаємозв'язок всіх сторін виготовлення і споживання продукції з метою задоволення зростаючих потреб суспільства при оптимальних витратах праці і засобів.

Основна мета УНІФІКАЦІЇ ¾ усунення невиправданого різноманіття виробів однакового призначення і різнотипності їхніх складових частин, а також приведення до можливої однаковості способів їхнього виготовлення.

При уніфікації дотримуються принципу конструктивної наступності: у виріб нової конструкції в максимальному ступені вводяться деталі і вузли, що вже застосовуються в інших конструкціях. Це забезпечує використання однакових напівфабрикатів, деталей, вузлів для виробництва готових виробів різного призначення.

Застосування загальних конструктивних рішень дозволяє створювати на одній основі різні модифікації виробів, виготовляти машини, устаткування однакового і різного призначення.

На основі уніфікації і стандартизації досягається концентрація виробництва однорідних виробів на більш великих підприємствах оптимальних розмірів, що забезпечує ріст продуктивності праці, краще використання виробничого апарата, сировинних і трудових ресурсів, підвищення якості продукції.


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  3. Автоматизація виробництва
  4. Альтернативні можливості виробництва масла і тракторів
  5. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  6. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  7. АНАЛІЗ ВИРОБНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ
  8. Аналіз обсягу виробництва продукції в натуральному й вартісному вираженні.
  9. Аналіз результатів національного виробництва.
  10. Аналіз технічного рівня виробництва
  11. Аналіз факторів впливу на обсяги виробництва суспільного продукту.
  12. Багатопродуктового виробництва, тис. грн.




Переглядів: 768

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прогресивні форми організації виробництва | Основні показники спеціалізації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.065 сек.