Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Психологічні та ділові мотиви надання і переваги ліквідності

Загальна теорія норми відсотка

 

Графік граничної ефективності капіталу визначає умови, на яких пред'являється попит на позикові капітали, необхідні для нових інвестицій, тоді як норма відсотка визначає умови, за якими в даний момент пропонуються ці капітали. Тому для завершення цієї теорії необхідно знати, чим визначається норма відсотка.

Індивідуальні психологічні схильності в часі реалізуються як єдність двох самостійних видів рішень. Перший із них зв'язаний з тим аспектом схильності в часі, що раніш було названо схильністю до споживання. Знаходячись під впливом різних спонукань і стимулів, схильність до споживання визначає для кожного індивідуума, скільки він споживає зі свого доходу і скільки він зарезервує з них у якійсь формі, що забезпечить його розпорядження майбутнім споживанням.

Але після того, як рішення прийняте, йому потрібно вирішити, в якій саме формі він буде тримати в своїх руках розпорядження майбутнім доходом, який він зарезервував, – або з потокового доходу, або з минулих заощаджень.

Помилка загальновизнаних теорій відсотка заключається в спробах зв'язати норму відсотка тільки з першим із двох раніш відзначених складених елементів психологічної схильності в часі, ігноруючи другий. Саме цей недолік ми повинні забрати.

Повинно бути зовсім зрозуміло, що норма відсотка не може бути винагородою за заощадження або чекання як таке. На противагу цьому поглядові просте визначення норми відсотка полягає в тому, що норма відсотка є винагородою за відмовлення від грошей і ліквідності на деякий період часу.

Таким чином, норма відсотка завжди, будучи винагородою за розставання з ліквідністю, є мірою небажання з боку тих, хто володіє грішми, розстатися з безпосереднім контролем за ними.

 

 

Згідно Кейнсу, переваги ліквідності – це результат непевності щодо майбутньої норми відсотка, тобто щодо сукупних процентних ставок за різностроковими позиками, що будуть превалювати в майбутньому.

       
 
Норма процента
   
 

 


LM

 

 
 
Кількість грошей

 


Рис. 1. Графік схильності до ліквідності

 

Зазначена на графіку залежність між кількістю грошей і нормою відсотка свідчить про те, що при збільшенні кількості грошей відбувається зниження норми відсотка.

Існує ряд мотивів схильності до ліквідності.

Мотив, зв'язаний з доходом. Одна з причин для тримання готівки – це необхідність зрівноважування одержання доходу і його витрат, що розділені деяким інтервалом часу. Сила цього мотиву, що виявляється в рішенні тримати готівку, залежить головним чином від величини доходу і тривалості інтервалу між його одержанням і витратою.

Мотив перестрахування. Він полягає у тому, щоб забезпечити резерв від усяких непередбачуваностей, що зажадають раптових витрат або на випадок появи несподіваних перспектив удалих покупок.

Комерційний мотив. Готівку тримають також і для того, щоб покрити витрати зведення справи до моменту одержання виторгу від реалізації продукції. Величина такого виду попиту на гроші залежить головним чином від поточного випуску продукції і від кількості рук, через які ця продукція проходить.

Сила цих трьох мотивів залежить частково від дешевини та надійності методів одержання готівки, коли вона необхідна, шляхом короткострокових позик у тому або іншому вигляді.

Спекулятивний мотив. Він вимагає більш докладного аналізу в порівнянні з іншими і тому, що цей мотив менш зрозумілий, і тому, що він виступає у ролі надзвичайно важливого передавальницького елемента в механізмі дії зміни кількості грошей.

При нормальних обставинах кількість грошей, необхідних для задоволення мотивів звертання і перестраховки, залежить від загальної активності економічної системи і від рівня грошового доходу. Але саме завдяки впливові на спекулятивний мотив керування грошовою системою забезпечує бажаний результат. Попит на гроші, який відповідає іншим мотивам, звичайно не реагує ні на які дії, за винятком випадків реальної зміни загальної економічної активності і грошового доходу. Одночасно досвід показує, що сукупний попит на гроші, який відповідає спекулятивному мотивові, звичайно еластично реагує на поступові зміни норми відсотка.

Розглядаючи спекулятивний мотив, дуже важливо, однак, розрізняти зміни норми відсотка, що обумовлені змінами в пропозиції грошей для задоволення спекулятивного мотиву (без будь-яких змін у ліквідності), і зміни, що в першу чергу пов'язані зі змінами в пропозиціях, які зачіпають саму функцію ліквідності. Зміни в самій функції ліквідності, обумовлені появою новин, що змушують переглянути припущення, часто мають стрибучий характер і тому дають поштовхи до таких же стрибучих змін норми відсотка. Імовірність росту активності на ринку облігацій виникає лише в тій мірі, у якій поява новин по-різному трактується різними людьми або по-різному зачіпає індивідуальні інтереси. Якщо новини роблять цілком однаковий вплив на судження і запити кожного, то норма відсотка пристосується до нової ситуації без усякої необхідності ринкових операцій купівлі-продажу. Як правило, зміни в обставинах народжують деяке перетасування готівки, що зберігається в руках окремих осіб, тому що ці зміни впливають на різних людей – почасти внаслідок різних мотивів і почасти внаслідок неоднакової інформованості та різного трактування ситуації.

 

Тема 5. Грошова заробітна плата та ціни

 


Читайте також:

  1. PR-відділ організації: переваги і недоліки
  2. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  3. Аналіз ліквідності балансу
  4. Аналіз ліквідності і платоспроможності підприємства.
  5. Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства
  6. Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства.
  7. Аналіз ресурсної бази та активів банку з позиції ліквідності
  8. Аналіз фінансової стійкості та ліквідності підприємства.
  9. Аналітична оцінка динамічної ліквідності банку
  10. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка та її вплив на його психологічні особливості й поведінку.
  11. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  12. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора




Переглядів: 713

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гранична ефективність капіталу | Зміни в грошовій заробітній платі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.