МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства
Ліквідність – спроможність окремих видів майнових цінностей швидко перетворюватися у грошові кошти. Ліквідність підприємства – спроможність перетворювати свої активи в гроші для здійснення необхідних поточних платежів, своєчасного погашення боргових зобов’язань. Платоспроможність підприємства – спроможність своєчасно і повністю розрахуватися за своїми зобов’язаннями. Ліквідність необхідна і обов’язкова умова платоспроможності. Активи підприємства в залежності від рівня їх ліквідності умовно ділять на такі групи: 1) Найліквідніші активи (А1) 2) Активи, що швидко реалізуються (швидколіквідні активи) (А2) 3) Активи, що повільно реалізуються (повільноліківдні активи) (А3) 4) Активи, що важко реалізуються (важко ліквідні активи) (А4). Пасиви балансу залежно від рівня строковості погашення зобов’язань групуються так: 1) Термінові (негайні) пасиви (П1) 2) Короткострокові пасиви (П2) 3) Довгострокові пасиви (П3) 4) Постійні пасиви (П4) Для оцінки ліквідності та платоспроможності підприємства зазвичай використовують такі основні прийоми: – аналіз ліквідності балансу; – оцінка відносних показників ліквідності та платоспроможності. Аналіз ліквідності балансу полягає у порівнянні статей активу, що згруповані за ознакою ліквідності та розташовані в порядку її спадання, зі статтями пасиву, що згруповані за ознакою строковості і розміщення в порядку збільшення термінів погашення зобов’язань. Для визначення ліквідності групи активів і пасиві зіставляють між собою. Баланс вважається абсолютно ліквідним, якщо виконуються умови: А1≥ П1; А2≥ П2; А3≥ П3; А4≤ П4 Зіставлення груп активу і пасиву А1- П1 і А2- П2 дає змогу виявити так звану поточну ліквідність підприємства, яка свідчить про поточну його платоспроможність (неплатоспроможність). ЇЇ можна визначити і за формулою:
Пп=ФІдук+ФІді+ФІп+ГКн+ГКі-ПЗ,
де ФІдук – довгострокові фінансові інвестиції; ФІді – інші довгострокові фінансові інвестиції; ФІп – поточні фінансові інвестиції; ГКн і ГКі – грошові кошти та їх еквіваленти в національній і іноземній валюті; ПЗ – поточні зобов’язання.
Якщо значення показника додатне, то підприємство вважають платоспроможним, від’ємний результат свідчить про поточну неплатоспроможність підприємства. Для якісної оцінки ліквідності та платоспроможності підприємства крім аналізу ліквідності балансу проводять розрахунок і аналіз сукупності відносних аналітичних показників – фінансових коефіцієнтів ліквідності. 1) Коефіцієнт абсолютної ліквідності, який вказує на термінову спроможність підприємства сплатити по своїх поточних зобов’язаннях розраховується за формулою: ,
В зарубіжній аналітичній практиці оптимальною вважається ситуація, коли значення показника дорівнює 0,2-0,3; у вітчизняній – нормативи ліквідності не розроблені, однак теоретично достатнім вважається значення коефіцієнта більше за 0,2-0,35. 2) Коефіцієнт загальної ліквідності (коефіцієнт покриття), вказує на спроможність підприємства сплатити по своїх поточних зобов’язаннях за рахунок усіх поточних активів і розраховується за формулою:
,
Значення цього показника в зарубіжній практиці вважають нормальним в межах 1,0-2,0. Згідно з розробленими в Україні методиками аналізу фінансового стану: а) значення коефіцієнта покриття в межах 1,0-1,5, свідчить про те, що підприємство своєчасно повертає борги; в) критичне значення коефіцієнта покриття прийняте на рівні 1,0; г) при значенні коефіцієнта покриття меншому за 1,0, підприємство має неліквідний баланс. 3) Проміжний коефіцієнт ліквідності розраховується за формулою:
,
Оптимальним вважається значення цього коефіцієнта, що дорівнює 1,0. На підприємствах європейських країн середнє значення коефіцієнта критичної ліквідності перебуває на рівні 0,8-0,9. У практиці багатьох вітчизняних підприємств прийнятним є значення показника, що перевищує 0,7-0,8.
Читайте також:
|
||||||||
|