МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
||||||||||||||
Регулювання.Рис.6.2. Середньотемпературна камерна піч. 1 – дверцята; 2 – механізм підйому; 3 – нагрівальні елементи; 4 – кожух; Рис.6.3. Сушильна піч. 5 – вогнетривкий кожух; 6 – вогнетривкі 1 – циркуляційний повітропровід; захисні плити; 7 – пристрій полум’яної 2 – електрокалорифер; 3 – вентилятор; завіси.4 – візок для виробів. 2.Нагрівальні елементи печей опору. Для електропечей опору використовуються нагрівачі, які виготовляються з жароміцних матеріалів, стійких до окислення киснем повітря при високих температурах, з високим питомим опором і малим температурним коефіці - єнтом опору і стійких до старіння. Найбільше розповсюдження отримали дротяні та стрічкові нагрівачі, які виготовляються у вигляді секцій з хромонікелевих та хромоалюмінієвих сплавів. Дротяні нагрівачі виконуються зигзагоподібними і спіральними. Стрічкові нагрівачі виконуються зигзагоподібними. В низькотемпературних печах спіральні нагрівачі підвішують на керамічних трубках або на поличках футеровки. В середньотемпературних печах спіральні нагрівачі укладають в пазах футеровки. Дротяні нагрівачі кріплять на спеціальних гачках або опорах. Для дротяних та стрічкових звичайно використовують такі сплави нагріва - чів: залізохромоалюмінієві Х13Ю4 – для низькотемпературних печей, ОХ23Ю5А и ОХ27Ю5А – для печей з температурами до 1000 °С; залізохромонікелеві (ніхроми): Х23Н18, Х25Н20 – для печей з температу -рами до 1050°С, Х15Н60 и Х15Н80Т – для печей з температурами до 1150 °С. Нагрівачі високотемпературних печей виготовляють з вольфраму, молібдену, ніобію, танталу або графіту. В табл. 6.1. приведені рекомендовані температури нагрівачів з цих сплавів. В області, яка обмежена рекомендованими температурами, термін служби нагрівачів складає не менше 10 000 год. Під безперервним режимом в табл. 6.1. розуміється безперервна робота протягом доби (методичні печі), під перервним – робота з включенням і відключенням печі декілька разів на добу з суттєвим охолодженням її у відключеному стані.
Таблиця 6.1. Рекомендовані температури нагрівачів печей опору. Примітка. Дані для металевих нагрівачів з діаметром дроту d = 4 мм або товщиною стрічки a = 2 мм. При d = 7÷10 мм і а = 3мм значення температур можна підвищити на 50 °С. На рис.6.4. приведені конструкції дротяних і стрічкових нагрівачів.
Рис.6.4. Конструкції дротяних і стрічкових нагрівачів.
а) – зигзагоподібний дротяний; б) – зигзагоподібний стрічковий; в) – спіральний на керамічних втулках; г) – спіральний на керамічних трубках; д) –спіральний в пазах футеровки.
1 – фасонна керамічна втулка; 2 – керамічна трубка; 3 – паз футеровки.
В печах с електрокалориферами і соляних ваннах (при температурах до 600 °С) часто використовують трубчаті електронагрівачі (ТЕН). Нагрівач типу ТЕН (рис.6.5.) складається з металевої трубки 1, по оси якої розташована ніхромова спіраль 2, яка приварена до вивідних кінців 5 нагрівача. Трубка заповнена кришталевим окисом магнію (періклазом) 3. В кінцях трубки закріплені вивідні ізолятори 4. Трубка легко згинається, тому ТЕНи випус -каються різної форми (в том числі ребристими – для електрокалориферів). Для печей с робочими температурами вище 1100 – 1150°С використовують неметалеві нагрівачі у вигляді стержнів: карборундові, основу яких складає карбід кремнію (до 1300 – 1400°С), та з дісиліциду молібдену (до 1400 –1500 °С). Використовують також графітові і вугільні нагрівачі (до 2000 – 2500°С). Найбільш розповсюджені в високотемпературних печах нагрівачі з моліб -дену (до 2000 °С в захисному середовищі) і вольфраму (до 2500 °С в захис -ному середовищі). Електрична потужність, яка споживається нагрівачами, складає для невеликих печей одиниці кіловат, а для крупних печей може достигати тисяч кіловат і більше. Встановлені (номінальні) потужності деяких видів печей опору: від 8 до 160 кВт – камерні печі загального призначення; від 25 до 160 кВт – шахтні печі; від 20 до 1000 кВт – камерні печі для сушки електротехнічних виробів; від 10 до 150 кВт – барабанні печі; від 90 до 270 кВт – штовхальні печі (від 750 до 1100 кВт – з камерами охолодження); від 6 до 800 кВт – конвеєрні печі (до 1400 кВт – з камерами охолодження).
3.Розрахунок дротяних і стрічкових нагрівачів. При розрахунках виходять з заданої номінальної електричної потужності печі, з кінцевої температури нагріву виробів і площини футеровки камери печі для розміщення нагрівачів, тобто: 1. Вихідні дані: Рном, кВт і Твир., °С. 2. Вибирається схема включення нагрівачів і стає відомою потужність на фазу і фазна напруга: Рф, кВт і Uф, В. 3. Виходячи з максимальної температури виробів Твир по таблиці 6.1. вибираємо матеріал і визначаємо температуру нагрівача Тнагр., °С. 4. По діаграмі w(Твир.) знаходимо значення питомої поверхневої потужності ідеального нагрівача wід. Враховуючи коефіцієнт теплових втрат печі (конст - рукцію нагрівальних елементів) α, визначаємо значення допустимої питомої поверхневої потужності wдоп., тобто потужності, яка виділяється з одиниці поверхні нагрівача і при цьому забезпечується ресурс нагрівального елемен -ту не менше 10 000 год. 0,2 – 0,3 для дротяних спіралей; α = 0,6 для дротяних зигзагів; 0,4 для стрічкових зигзагів; 0,6 для литих зигзагів.
w доп. = wід.· α, Вт/м2. 5. Визначення розрахункових конструктивних розмірів нагрівального елементу. А) для дротяного нагрівального елементу: діаметр дроту d, м і його довжину на фазу Lф, м. , Відповідно сортаменту вибираємо ближче стандартне значення діаметру дроту dс і визначаємо довжину провідника на фазу: де ρ – (Ом · м) – питомий опір в гарячому стані.
Б) для стрічкового нагрівального елементу: товщина стрічки a, м і довжину на фазу Lф, м. m = b/a, b – ширина стрічки (відповідно сортаменту m = 5÷15). При заданому mвибираємоближче стандартне значення асі визначаємо довжину провідника на фазу: Інші конструктивні розміри: D – діаметр спіралі: D = (4÷6)d – для хромалюмінію, D = (7÷10)d – для ніхрому. t сп. – крок витків спіралі: tсп.= (3÷5) d. Н – висота зигзагу: Н = 0,15÷ 0,3 м – для хромалюмінію, Н = 0,2÷ 0,4 м – для ніхрому. R – радіус закруглення зигзагу: R ≥ d, R = (4÷5) а. tз – крок зигзагу: tз ≥ (5÷9) d – для дротяних; tз ÷ (2÷5) b – для стрічкових. Рис.6.5. Конструктивні розміри Для дротяних нагрівальних елементів: нагрівачів. d min = 3 мм, для спіралей, d min = 6 мм, для зигзагів. При температурі ≤ 1000 °С використовують стрічку 1×10 мм, при температурі > 1000 °С використовують стрічку 2×20 мм.
4.Схеми регулювання нагріву печей опору. Регулювання потужності нагріву може бути ступеневим (двох або трьох - позиційним) і плавним з використанням автотрансформаторів або тиристор -них регуляторів.
А) схема двопозиційного регулювання. Рис.6.5. Схема двопозиційного ЕН – електронагрівач; SA1 – ввідний вимикач; SA2 – вимикач нагріву; SA3 – перемикач режимів роботи; РТ – регулятор температури; Т – термопара (термодатчик); К – проміжне реле; КМ – силовий контактор; FU – запобіжники.
Рис.6.6. Процес двопозиційного Читайте також:
|
|||||||||||||||
|