Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Суть технологій та їх види

Поняття про технологію виробництва

Основне завдання кожної виробничої системи полягає в тому, щоб сприйняти сукупність вхідних матеріальних потоків (чинники виробництва) і з допомогою засобів виробництва та праці людини, виконавши низку дій за певними правилами, на „виході” видати результат, перетворивши їх у готову продукцію. Така трансформація реалізується в процесі виробництва, яке організують з єдиною метою – надати сукупності ресурсів нових властивостей, що відповідають певним вимогам і здатних задовольнити потреби користувача чи споживача, а закони, засади і правила цієї трансформації й визначає технологія.

Термін „Технологія” походить з грецької: технос — мистецтво, ремесло та логос — знання, дослівно— наука про ремесла, промисловість, виробництво. Класичне її визначення — це наука про способи і процеси отримання та перероблення продуктів природи, сировини, матеріалів у предмети споживання і засоби виробництва, тобто в готову продукцію.

Економічна енциклопедія характеризує технологію як спосіб поєднання різних матеріальних компонентів в системі продуктивних сил.

Технологія певної галузі людської діяльності – це сукупність усталених теоретичних знань, методів, засобів та засад виготовлення продукції чи виробів у цій галузі, які виникли та вдосконалилися протягом тривалого часу. Відповідно, історично склалися такі види технологій, як технології литва, пластичної обробки металів, різання, складання, зварювання, деревообробки тощо.

Як галузь сучасної прикладної науки технологія вивчає закони організації і функціонування виробництва, побудови раціональних технологічних процесів, втілення прогресивних методів виготовлення виробів на базі досягнень НТП та узагальнення передового досвіду.

Стосовно основного предмета нашого аналізу – машинобудування, дамо таке визначення:

Технологія машинобудування – це наука про виготовлення машин заданої якості і технічного рівня, у встановленій виробничою програмою кількості в задані строки при найменших виробничих витратах. Це визначення трактує ТМБ як сучасну науку, що має значну теоретичну та практичну базу і є поєднанням проблем: технічних (якість), економічних (матеріальні витрати) організаційних (випуск продукції у задані терміни) та задач планування (виготовлення заданої річної програми виробів).

Сучасний рівень і стан промислового виробництва та кон’юнктури ринку вкладають новий зміст у поняття „технологія”, акцентуючи її як науку про найбільш економічні способи і процеси виробництва сировини, матеріалів та виробів.

Як комплексна інженерна і наукова дисципліна, що вивчає основи сучасного виробництва технологія машин має значну теоретичну базу і тісно пов’язана з таким суміжними дисциплінами як теорія різання; металорізальні верстати та інструменти; технічні вимірювання, метрологія та стандартизація; допуски і посадки; матеріалознавство і термічна обробка.


Читайте також:

  1. Аутсорсинг у сфері інформаційних технологій
  2. Безпека праці користувачів комп’ютерних технологій
  3. В основi ефективності iнформацiйних технологій лежить концепцiї системи.
  4. Взаємовідношення ініціатора і реципієнта трансферу технологій
  5. Використання PR-технологій у виборчих кампаніях Президента США.
  6. Використання здоров'язберігаючих технологій в діяльності вчителя
  7. Відповідно до каналів передачі технологій
  8. Державне регулювання трансферу технологій
  9. Еволюція розвитку політичних ПР-технологій.
  10. Екологічні особливості галузевого використання природних ресурсів та екотехнологій. Екологічні проблеми і шляхи їх вирішення в галузях промисловості
  11. Етапи розвитку інформаційних технологій
  12. Етапи розвитку інформаційних технологій




Переглядів: 575

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Продукція машинобудування. Види виробів | Основні терміни, поняття та визначення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.