Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ІІ період. Стабілізація 1924-1933 рр.

І період. Післявоєнна нестабільність 1918-1923 рр.

ОСОБЛИВОСТІ ВЕРСАЛЬСЬКО-ВАШИНГТОНСЬКОГО ПОРЯДКУ 1918 – 1945 РР.

ЛЕКЦІЯ 7

 

 

План лекції:

 

1. Періодизація історії міжнародних відносин 1918-1945 рр.

2. Наслідки Першої світової війни. Підписання Версальського та інших мирних договорів.

3. Загальна характеристика Версальського порядку: його основні риси та недоліки.

4. Підписання Вашингтонського мирного договору. Загальна характеристика Вашингтонського порядку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

5. Причини краху Версальсько-Вашингтонського порядку.

 

1. Періодизація історії міжнародних відносин 1918-1945 рр.

Характерна боротьба за встановлення нового світового порядку (Версальський договір, Вашингтонські договори, Генуезька конференція 10 квітня-19 травня 1922 р. – головною проблемою обговорення була проблема економічних зв’язків та проблема повернення російських боргів (29 держав, крім США); Гаагзька конференція 15 червня – 20 липня 1922 р. – обговорювалися ті ж питання; Лозаннська конференція жовтень 1922 р. – липень 1923 р. - врегулювання відносин на Близькому Сході і утвердження статусу проток Босфору і Дарданелл).

Таким чином,на цих конференціях мав місце пошук шляхів між Заходом і Сходом для налагодження співробітництва. На цьому шляху були серйозні труднощі. У наступні роки упущені на цих конференціях можливості для стабільного розвитку післявоєнного світу ще більше ускладнили міжнародну обстановку.

Зростають соціальні суперечності; відбуваються революції і громадянські війни в Росії, в Угорщині, Німеччині. Виникає фашизм.

Швидке зростання світової економіки і спад революційного руху. На Лондонській конференції (16 липня – 16 серпня 1924 р.) – шляхи вирішення репараційного питання: план Дауеса, який встановив новий порядок виплат репарацій Німеччиною.

У 1929 р. під тиском Німеччини для розгляду репараційного питання був створений новий міжнародний комітет, який знову очолив громадянин США О. Юнг. Сутність плану Юнга (1929 р.)полягала в тому, що загальна сума репарацій визначалась у 114 млрд. марок.

Локарнська конференція відбулася 5-16 жовтня 1925 р. з метою політичної інтеграції Німеччини в Версальську систему та об’єднання Західної Європи. Угоди було укладено в інтересах Німеччини. Спрямовувалися вони проти СРСР.

Локарнські угоди підвели риску під пошуками розвитку світу в період стабілізації. Причому багато було зроблено з урахуванням інтересів Німеччини. Захід немов би хотів забути про неприязнь до Німеччини, яка мала місце під час Першої світової війни та одразу ж після її закінчення. Враження європейської громадськості від результатів Локарнської конференції було таким сильним, що міністри закордонних справ Англії, Франції та Німеччини Остін Чемберлен, Арістид Бріан і Густав Штреземан були відзначені Нобелівськими преміями «за миротворчу діяльність».

27 серпня 1928 р. було підписано Пакт Бріана-Келлога про колективне проголошення державами «права на мир» та відмови від війни як інструменту державної політики.


Читайте також:

  1. Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.
  2. Відбудова і розвиток народного господарства України в післявоєнний період. Завершення радянізації західноукраїнських земель
  3. Відбудова і розвиток народного господарства України в післявоєнний період. Завершення радянізації західноукраїнських земель
  4. Відбудова і розвиток народного господарства України в післявоєнний період. Завершення радянізації західноукраїнських земель
  5. Відновлення пенітенціарної системи України в повоєнний період.
  6. ІІІ період. Назрівання Другої Світової війни 1933-1939 рр.
  7. Квотування (контингентування) — це обмеження щодо ва­ртості або кількості, які вводяться на Імпорт або експорт певних товарів на певний період. Квоти бувають
  8. Ліберльно-буржуазна економічна думка в пореформенний період.
  9. Московський період. Шлюб
  10. Московський період. Шлюб
  11. Населення України в доцивілізаційний період. Перші цивілізації на українських теренах




Переглядів: 1009

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тактова частота | ІІІ період. Назрівання Другої Світової війни 1933-1939 рр.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.