Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Вимірювання перевищень, перевірка горизонтальності обладнання

На ефективність роботи обладнання впливає суттєво впливає горизонтальність окремих частин обладнання (фундаменти, рами, підкранові рейки), іноді окремі елементи обладнання встановлюються під певним кутом (корпуси барабанних теплових апаратів). Значні відхилення від горизонтальності елементів обладнання призводять до швидкого зносу деталей машин, втраті герметичності, швидкого корозійного зносу, браку основної технологічної продукції.

Перевірка горизонтальності обладнання є окремим випадком вимірювання перевищень. Процес вимірювання перевищень між точками називають нівелюванням. За принципом визначення перевищень нівелювання буває: геометричне (перевищення визначають за допомогою горизонтального променя); тригонометричне (перевищення визначають за допомогою похилого променя та тригонометричних залежностей прямокутного трикутника);гідростатичне (перевищення визначають за допомогою сосудів, що сполучаються), барометричне (перевищення визначають за зміною атмосферного тиску при зміні висоти), механічне (перевищення визначають безпосереднім вимірюванням вертикальних відстаней за допомогою механічних пристроїв).

Підчас монтажу та вивирці механічного обладнання найчастіше використовують геометричне (рис.7) та гідростатичне нівелювання.

Рисунок 7 – Схема геометричного нівелювання

 

Нехай потрібно визначити позначку точки 2 (рис. 7), якщо відома позначка точки 1 – H1(позначка – вертикальна відстань від рівневої поверхні (рівня моря) до заданої точки). Для цього встановлюємо нівелір приблизно посередині між точками 1,2 (місце встановлення нівеліру називають станція). Приводимо його візирну вісь в горизонтальне положення та вимірюємо відстані а, b, від горизонтального променя до відповідних точок. Тоді перевищення між точками h дорівнює:

h=a-b (7)

Позначку точки 2 - Н2 дорівнює

Н2=Н1+h (8)

 

Гідростатичне нівелювання виконують за таким же принципом, але відстані а, b – це є рівень рідини в ємностях, що сполучаються.

 

Будова нівеліру.

 


Читайте також:

 1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
 2. IV. Перевірка розв’язання і відповідь
 3. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
 4. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 5. Алгоритм розрахунку та підбору технологічного обладнання
 6. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
 7. Аналіз використання обладнання.
 8. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 9. Аналітична перевірка звітності
 10. Апаратура, обладнання та матеріали
 11. Апаратура, обладнання та матеріали
 12. Безпечність технологічного обладнання
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Предмет, метод і система адміністративного права.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.