Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Показники ефективності використання обігових коштів.

Основні фонди та ефективність їх використання.

Основні фонди підприємств громадського харчування складають частину їх матеріально-технічної бази, ріст та вдосконалення якої є важливою передумовою росту обсягів товарообігу, прибутку та підвищення їх технічної оснащеності.

Основні фонди підприємств громадського харчування безпосередньо пов’язані з процесами виробництва, реалізації та організації споживання кулінарної продукції. В процесі виробництва основні фонди використову-ються для переробки сировини та напівфабрикатів (тістомісильні машини, жарочні шафи та ін). В процесі реалізації та організації споживання використовуються касові апарати, барні та роздаткові стійки. Близько 55% основних фондів підприємств громадського харчування використовують в процесі виробництва, 10% – в процесі обміну, і 35% – в процесі споживання.

Частка активної частини основних фондів підприємств громадського харчування (яка здійснює прямий вплив на ріст випуску продукції – обладнання, інвентар) складає 30-40%, а частка пасивної частини (будівлі, транспортні засоби) – 60-70%.

Структура основних фондів підприємств громадського харчування залежить від ряду факторів: типу підприємства (ресторан, кафе, їдальня), кількості місць, форми обслуговування, тощо. Особливий вплив на технологічну структуру основних фондів здійснює будівля підприємства громадського харчування: чи відноситься вона до окремо стоячих, чи є вбудованою, чи займає частину першого поверху житлового будинку тощо. Якщо будівля розміщена окремо, то її вартість враховується в балансі підприємства.

Особливості функціонування основних фондів підприємств громадського харчування:

1) В структурі основних фондів підприємств громадського харчування вища частка машини та обладнання порівняно з торгівельними підприємствами.

2) Основні фонди підприємств громадського харчування пов’язані з випуском продукції в широкому асортименті, яка призначена для задоволення потреб різних груп споживачів.

3) Основні фонди підприємств громадського харчування протягом робочого часу завантажені нерівномірно, що залежить від потоку споживачів та особливостей продукції, що виготовляється.

 

В загальному обсязі всіх фінансових коштів підприємств громадського харчування до 80% складають обігові кошти.

Структура обігових коштів залежить від фінансового стану підприємства на конкретну дату, дотримання ним фінансово-розрахункової дисципліни (наприклад, висока питома вага дебіторської заборгованості може свідчити про послаблення контролю за своєчасним поверненням платежів).

Структура обігових коштів залежить від типу підприємств громадського харчування. Так, в ресторанах через підвищені вимоги до обслуговування клієнтів та оформлення залів – найбільш високою є питома вага обігових коштів, які вкладені в малоцінні та швидкозношувані предмети (МШП). Структура нормованих обігових коштів підприємств громадського харчування відрізняється тим, що найбільшу питому вагу в її структурі мають обігові засоби в запасах товарів, напівфабрикатів і сировини, а також кошти, вкладені в малоцінні та швидкозношувані предмети. Частка нормованих обігових коштів в загальній їх сумі може досягати 80%.

Нормовані обігові кошти: товарні запаси, грошові кошти в касі, напівфабрикати, малоцінні та швидкозношувані предмети (МШП), витрати майбутніх періодів.

Ненормовані обігові кошти: дебіторська заборгованість, відвантажені товари.

Крім основних показників використання обігових засобів (обіговості, коефіцієнта обіговості, коефіцієнта ефективності використання, коефіцієнта фондовіддачі, коефіцієнта завантаження (фондомісткості) – на підприємствах громадського харчування можна визначити вартість малоцінного та швидкозношуваного інвентарю, що припадає на 1 грн. товарообігу чи на 1-не місце. Цей показник дозволяє виявити взаємозв’язок вартості малоцінного та швидкозношуваного інвентарю з обсягом товарообігу та числом місць в торгівельних залах.

 


Читайте також:

  1. IV група- показники надійності підприємства
  2. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  3. Абсолютні показники фінансової стійкості
  4. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  5. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  6. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  7. Аналіз використання капіталу.
  8. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  9. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  10. Аналіз використання обладнання.
  11. Аналіз використання прибутку та резервів його зростання
  12. Аналіз використання робочого часу на підприємстві




Переглядів: 888

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Метод, що базується на розрахунку виробничої потужності та рівня її використання. | Витрати виробництва та обігу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.