Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Нормування праці

Основним джерелом інформації в управлінській діяльності є документообiг, що фактично являє собою певну послідовність елементарних трудових процесів роботи з документами. Це такi операції: прийом кореспонденції, відкривання конвертів, визначення цілісності вкладень, сортування за напрямками використання документiв, реєстрація, виконання документів за його суттю, формування справ та підшивання документiв до справи, оформлення документів, що направляються до різних установ, внесення на документи рiзних позначок, пошук документа, переклад iнформацiї документа на машинний носій. Всі названі операцiї є характерними для більшості документiв i тому є типовими.

При нормуванні документацiйних операцій використовують нормативи часу на виконання операцiй, нормативи чисельності персоналу, а також нормативи керованості та співвідношень чисельності.

В основі всіх нормативів лежить норматив часу - величина витрат часу на виконання певного виду робiт при організаційно-технічних та санітарно-гігієнічних умовах працi.

Нормування праці службовців установ необхідне для підвищення ефективності роботи установ і може бути використане для визначення витрат на роботу всієї установи; для вдосконалення методів праці; для заохочування службовцiв до працi; рівномірного навантаження робочого завдання на одиницю часу; покращення планування роботи установи; визначення потреби в штатах; визначення необхідності понадурочних робіт; складання бюджету установи; покращення трудової дисципліни та iн.

Типові норми часу на документацiйнi операції розроблені на основі фотохронометражних спостережень та передового досвіду роботи. Ці норми враховують час на пiдготовчо-заключну роботу, органiзацiйно-технiчне обслуговування робочого місця, відпочинок (враховуючи фiзпаузи).

Розрахунок часу на окремі операцiї з документами визначають за наступною формулою:

Нч = Топ ( I + К\100 )

Топ - оперативний час,

К - сума часу на пiдготовчо-заключну роботу, органiзацiйно-технiчне обслуговування робочого мiсця, вiдпочинок та особисті потреби в % від оперативного часу

( К = 8% - за фотокарткою робочого дня).

Нормування часу проводиться за посадовою ознакою, тобто залежить вiд того, хто виконує роботу з документами (діловод, експедитор, секретар-друкарка, секретар).

На підставі норм часу визначають трудомісткість окремих видів робiт (операції) з діловодства. До того ж, численність служби робітників служб діловодства (Нд) визначається шляхом ділення сумарної трудомісткості робіт - нормованих (Т1) i ненормованих (Т2) - на фонд робочого часу одного робітника (Ф р.ч.):

.

При введенні i використанні типових норм часу необхідно здійснити органiзацiйно-технiчнi заходи зі створення відповідних умов праці виконавцями (організація робочих місць, оснащеність оргтехнікою i т.п.) та провести їх інструктаж.

В 1988 році було видано збірник «Единые нормы времени (выработки) на машинописные работы», призначений для нормування, організації обліку виконаного об’єму робiт друкарок I та III категорії при відрядній системі оплати працi. При погодиннiй системi оплати працi єдині норми можуть бути використані для визначення нормованого завдання, розрахунку чисельності виконавців, також планування друкарських робіт.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  3. Адаптація працівників.
  4. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  5. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  6. Акти з охорони праці в організації.
  7. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  8. Алкоголізм і безпека праці.
  9. Аналіз ефективності діяльності працівників банку
  10. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  11. Аналіз оплати праці
  12. Аналіз продуктивності праці




Переглядів: 694

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сучасне діловодство в Україні. Відродження національного ділового стилю. Розвиток вітчизняної культури документування | Основи філософського вчення про розвиток.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.