Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аналіз оплати праці

Аналіз продуктивності праці

 

Результат процесу виробництва залежить від рівня продуктивності праці, тобто ефективності затрат праці, яка визначається обсягом продукції, виробленої за одиницю часу (година, зміна, місяць, рік), або кількістю часу, затраченого на виготовлену одиницю продукції.

Основні показники вимірювання продуктивності праці.

Середньорічний виробіток продукції на одного працівника. Відношення річного обсягу виробленої продукції до середньооблікової кількості працівників основної діяльності. Характеризує середній обсяг продукції, виробленої одним працівником за рік, величина якого залежить від виробітку продукції одним робітником і частки робітників у кількості працівників.

Середньорічний виробіток продукції одним робітником. Відношення річного обсягу виробленої продукції до кількості робітників. Характеризує середній обсяг продукції, виробленої одним робітником за рік, на величину якого впливає середня кількість відпрацьованих днів одним робітником і середньоденний виробіток продукції одним робітником.

Середньоденний виробіток продукції одним робітником. Відношення річного обсягу виробленої продукції до загальної кількості відпрацьованих усіма робітниками за рік днів. Характеризує середній обсяг продукції, виробленої одним робітником за день, величина якого залежить від середньої тривалості робочого дня (зміни) і середнього динного виробітку продукції одним робітником.

Середньогодинний виробіток продукції одним робітником. Відношення річного обсягу виробленої продукції до загальної кількості відпрацьованих усіма робітникми за рік годин.

Факторний аналіз річної продуктивності праці можна провести за такою моделлю:

 

де середньорічний виробіток продукції на одного робітника

– частка робітників у загальній кількості працівників;

– середня кількість днів, відпрацьованих одним робітником за рік;

Тс – середня тривалість робочого дня;

– середнього динний виробіток продукції одним робітником.

 

Фонд оплати праці – кошти, нараховані за певний період підприємствами до виплати працівникам відповідно до чинного трудового законодавства.

Під час аналізу впершу чергу слід розрахувати абсолютне та відносне відхилення фактичної величини фонду оплати від запланованої або у порівнянні з попереднім періодом. Розрізняють годинний, денний і місячний фонди оплати праці. Годинний фонд оплати праці містить кошти, нараховані за відпрацьовані людино-години при нормальній тривалості робочого дня; денний фонд оплати праці – це годинний фонд, а також оплата за невідпрацьовані протягом дня голини, але такі, що підлягають оплаті згідно з чинним законодавством; місячний охоплює денний фонд оплати праці та інші виплати за невідпрацьовані протягом місяця години.

На основі видів фондів оплати праці розраховують середньогодинну, середньомісячну, середньорічну заробітну робітників або працівників. Середньогодинна заробітна плата визначається як відношення годинного фонду оплати праці до кількості людино-годин, відпрацьованих всіма робітниками; середньоденна – як відношення денного фонду оплати праці до кількості людино-днів, відпрацьованих всіма робітниками; середньомісячна – як частка від ділення місячного фонду оплати праці на середньооблікову кількість робітників або працівників.

Факторний аналіз фонду оплати праці можна провести на основі такої функціональної моделлі:

 

Зміна середнього заробітку працівників за певний проміжок часу характеризується його індексом ( ), який визначають як відношення середньої оплати праці за звітний період до середньої оплати працівника основної діяльності у базовому періоді. Аналогічно розраховують індекс середньорічного виробітку продукції одним працівником ( . На основі проведених обчислень визначають коефіцієнт випередження зростання продуктивності праці над заробітної платою:

 

Нормальним значенням даного показника є перевищення темпів середньорічної виробітки над середньорічними темпами зростання заробітної плати.

 


Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. SWOT-аналіз у туризмі
  5. SWOT-аналіз.
  6. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
  7. V. Нюховий аналізатор
  8. АВС (XYZ)-аналіз
  9. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  10. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
  11. Адаптація працівників.
  12. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ




Переглядів: 1631

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аналіз використання робочого часу на підприємстві | Характеристика забруднюючих агентів за походженням

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.