Навчальні цілі:дослідити споживні властивості крохмалю, меду і цукру.
Визначити харчову цінність кондитерських товарів. Розглянути
чинники якості крохмалю, меду і цукру. Ознайомитись з
асортиментом цукру, меду, продуктів бджільництва і крохмалю.
Виявити особливості контролю якості крохмалю, цукру і меду.
Програмна анотація
1. Мед і продукти бджільництва .
2. Крохмаль.
3. Цукор.
Самостійна робота
1. Крохмалопродукти.
-1-
Мед натуральний — це солодкий, ароматний продукт, що виробляється медоносними бджолами з нектару (квітковий) або паді (падевий) і речовин, які виділяються слинними залозами бджіл. Нектар — солодкий сік, який утворюється і виділяється нектарниками, що розміщені переважно на квітах рослин. Падь— це солодкі виділення попелиць та інших комах на листках дерев, кущів та деяких трав'янистих рослин.
Цукри становлять основну частку меду і їх кількість досягає 80%. З підвищенням вмісту фруктози посилюється солодкий смак, гігроскопічність і знижується схильність меду до кристалізації.
Квіткові меди містять мало білків — 0,08—0,4%. Найбільш вивчені амілолітичні ферменти меду. Їх сумарну активність характеризують діастазним числом, яке виражають в одиницях Готе. У меді є різні вітаміни (В1, В2, В3, В6, РР, К, А, С, Е), але в невеликій кількості, що залежить від джерела одержання нектару і кількості пилкових зерен у продукті. Мінеральні речовини меду представлені 37 макро- і мікроелементами.
Цінними продуктами бджільництва є також віск, пилок, перга, прополіс, бджолина отрута та маточне молочко.
Віск – тверда, дрібнозерниста речовина від безкольорового до темно-коричневого кольору. Виробляється спеціальними залозами бджіл.
Перга – квітковий пилок, зібраний бджолами, укладений і утрамбований в чарунки стільників і залитий медом.
Прополіс – (бджолиний клей) – смолоподібна речовина, що виробляється медоносними бджолами. Має бактерицидні та протизапальні властивості.