Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зміцнення і посилення фундаментів.

Роботи з посилення і зміцнення фундаментів виконують у наступних випадках: при руйнуванні окремих ділянок фундаментів від осідань, розмиванні ґрунтів, раніше здійснених конструктивних змінах у будинку, зокрема пристрою прорізів і отворів; при збільшенні корисного навантаження в будинку.

Способів і конструкцій по зміцненню фундаментів для посилення основ, тобто ін'єкції різних розчинів. При дуже поганому стані матеріалу фундаменту розчин уводять безпосередньо в зруйновані камені, особливо у випадках, коли кладка була виконана з дрібних каменів (рис. 97, в). При трохи кращому стані і більш великих каменях, коли зруйновані тільки шви і стики кладки, ін'єкцію роблять у ці місця, між каменями (рис. 97, г).

Якщо в кладці фундаменту зруйнований тільки зовнішній шар, можна зміцнити його способом торкретування поверхні кладки цементним розчином для створення захисного шару.

Більш складні конструктивні зміни фундаментів роблять головним чином для їх посилення при збільшенні корисного навантаження в будинку. На рис. 98, а зображене розширення підошви фундаменту шляхом заміни нижніх рядів кладки бетоном. На рис. 98, б показане збільшення ширини фундаменту з одночасним посиленням його конструкції за допомогою бетонування його на усю висоту. При цьому забезпечується зв'язок бетонного шару, убитими у шви кладки стрижнями з арматурної сталі діаметром порядку 20 мм. На рис. 98, в зображений спосіб посилення фундаменту і збільшення підошви підстави у виді залізобетонної обойми шляхом пристрою горизонтальних отворів у кладці і з'єднанням обойм кожної сторони арматурними стрижнями, розташовуваними на відстанях через одну — півтори ширини підошви фундаменту. На рис. 98, г зображене зміцнення фундаменту зі збільшенням його підошви шляхом пристрою бетонної обойми і передачею на неї навантаження за допомогою поперечних металевих чи залізобетонних балок і арматурних стрижнів у нижній частині кладки фундаменту. Відстань між балками можна орієнтовно прийняти рівним висоті їх від підошви підстави.

На рис. 98, д показана та ж конструкція, але з уведенням ще подовжніх балок, що дозволяє збільшувати відстань між поперечними балками до 3—4 м і більш. На схемі рис. 98, е зображена пропозиція Н.И. Стробахіна, що складається в тому, що залізобетонні обойми, що набрали міцність, зв'язані внизу металевими стрижнями, віджимають домкратами.

Рис. 98. Конструкції посилення фундаментів:

а-заміна каменів у нижніх рядах; б-пристрій бетонної сорочки; в-залізобетонна обойма; г-бетонна сорочка з передачею частини навантаження за допомогою поперечних балок; д-те ж, із уведенням; і подовжніх балок; е-залізобетонна сорочка з обтисненням ґрунту; ж-розширення підошви монолітним бетоном; і-те ж, збірними виробами; к-передача навантаження за межі підошви фундаменту на бетонні маси; л-те ж, для внутрішніх стін; 1-металеві стрижні d=18—24 мк; 2 -арматура d=16—20 мм; 3 — металеві балки; 4 — залізобетонні чи перемички балки.

На рис. 98, ж, і зображені способи збільшення ширини несучої здатності фундаменту пристроєм консольних плит монолітного чи залізобетону збірних плит з розташуванням їх під підошвою чи трохи вище її. На рис. 98, к, л зображені конструкції, за допомогою яких навантаження виноситься за межі підошви фундаменту в зовнішніх стінах з великим заглублением фундаменту і у внутрішніх несущих стінах.


Читайте також:

  1. Антиукраїнська політика російського царизму. Посилення централізаторсько-шовіністичних тенденцій
  2. Внутрішня і зовнішня політика Директорії. Посилення громадянської війни в Україні, боротьба проти її окупантів
  3. ГІГІЄНІЧНІ ОСНОВИ ОХОРОНИ ТА ЗМІЦНЕННЯЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ
  4. Грудня 1999 р. у м. Гельсінкі Європейська Рада схвалила спільну стратегію ЄС щодо України, спрямовану на зміцнення стратегічного партнерства з Україною.
  5. Дайте характеристику етнополітики козацько-гетьманської держави. Які факти свідчили про посилення «російського фактору»?
  6. Дайте характеристику етнополітики козацько-гетьманської держави. Які факти свідчили про посилення «російського фактору»?
  7. З метою зацікавлення читачів співпрацею із газетою, зміцнення обопільних зв’язків практикується низка ефективних заходів для пожвавлення масової роботи.
  8. Завдання 3-c: Посилення конкурентоспроможності підприємств
  9. Загальні положення з реконструкції і посилення конструктивних елементів будівель і споруд.
  10. Заходи посилення довіри
  11. Заходи щодо зміцнення колгоспів
  12. Зміцнення здоров’я




Переглядів: 796

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Умови і способи посилення основ. | Відновлення і пристрій гідроізоляції.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.