Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обладнання установки заглибного електровідцентрового насоса. Умови застосування. Склад та призначення обладнання

Установки ЕВН використовують для експлуатації глибоких свердловин з низькими рівнями рідини і високими коефіцієнтами продуктивності. Вони застосовуються там, де експлуатація свердловин за допомогою установки штангових свердловинних насосів порушується частими обривами штанг при обмеженій подачі насосів, а газліфтна експлуатація неефективна із-за дуже малих занурювань підйомника при великих питомих витратах робочого агента. Ці установки доцільно використовувати в свердловинах, де необхідно здійснювати високі і форсовані відбори рідини в тому числі і похило-скерованих.

Не рекомендується застосовувати у свердловинах:

1) в продукції яких міститься значна кількість піску, що призводить до швидкого зношення робочих деталей насоса

 

(до 1 % по масі для насосів зносостійкого виконання);

2) з високою кількістю газу, яка знижує подачу насоса. Вміст вільного газу на вході першої ступені насоса звичайного виконання не повинен перевищувати 25 % від всього об’єму відкачуваної рідини.

Установки відцентрових насосів мають ряд переваг, які дозволили їм зайняти провідне місце в механізованому видобутку нафти:

- можливість відборів із свердловин великих об’ємів рідини - до 1000-1500 м3/добу. Ця можливість забезпечується створенням потужності (до 500 кВт) заглибних електродвигунів і високоефективного насосного обладнання, яке володіє високим ККД. За видобувними можливостями поступаються тільки газліфтному способу експлуатації, але переважають по економічності;

- обладнання УЕВН, особливо наземне, має порівняно малу масу (до 2500 кг) і габарити, що дозволяє успішно його використовувати при обмежених площадках кущів свердловин морських та затоплених родовищ;

- простота монтажу, висока надійність порівняно невисока вартість обладнання та обслуговування, відносно високий ККД забезпечує достатньо високі техніко-економічні показники експлуатації свердловин.

Поряд з цим їм притаманні недоліки:

- підвищена чутливість до вільного газу і вмісту механічних домішок в рідині;

- низький ККД і відносно висока вартість обладнання при малих (до 40 м3/добу) подачах;

- використання УЕВН суттєво ускладнює роботи з виконання глибинних досліджень (замір пластового і вибійного тисків і температури, відбір глибинних проб продукції свердловини).

Склад вузлів установки ЕВН та їх розташування наведені на рисунку 7.1.

Заглибний електровідцентровий насос відноситься до класу динамічних лопатевих насосів. Це багатоступінчастий насос, містить від 80 до 500 і більше ступеней. Рідина поступає в насос через сітку, розташовану у нижній його частині. Сітка забезпечує фільтрацію пластової рідини. Насос подає рідину із свердловини в колону НКТ. Заглибний електровідцентровий насос приводиться в дію заглибним електродвигуном.

Заглибний електродвигун маслозаповнений, герметичний. Для попередження попадання в нього пластової води передбачений вузол гідрозахисту, який складається із протектора і компенсатора або самого протектора. Вал двигуна за допомогою шліцевої муфти з’єднаний із валом протектора і через нього з валом насоса. Частота обертання вала електродвигуна 2800 – 2950 хв-1.

Електроенергія з поверхні до двигуна подається за допомогою кабеля. Поруч з колоною НКТ монтується круглий кабель, а біля насоса і протектора – плоский. Використання плоского кабелю дозволяє дещо збільшити діаметр насоса і двигуна. Можливий варіант використання плоского кабеля по всій довжині колони НКТ.

Трансформатор призначений для підвищення напруги, яку отримують від промислової мережі (380 В). На двигуні напруга досягає (400 – 2000 В і вище). Трансформатор також компенсує втрати напруги по довжині кабеля.

Станція керування дозволяє включати і відключати установку в ручному або автоматичному режимах, відключати її при аварійному режимі роботи (недовантаженні або перевантаженні). Сучасні станції керування дозволяють зада- вати і підтримувати необхідні режими роботи системи „пласт – свердловина – насосна установка” і проводити діагностику

працездатності УЕВН.

Колона НКТ в нижній частині обладнана зворотним і зливним клапанами.

Зворотний клапан дозволяє при зупинці насоса зберегти в колоні НКТ рідину. Запуск в такому випадку проходить при заповненій колоні тобто при великому напорі. При великих

Експлуатаційна колона; 2 - компенсатор; 3 - електродвигун; 4 - протектор; 5 - відцентровий насос; 6 - зворотний клапан; 7 - зливний клапан; 8 - колона насосно-компресорних труб; 9 - пояс кріплення кабеля; 10 - колонна обв’язка; 11 - станція керування і трансформатор; 12 - барабан; 13 - кабель; 14,17 - манометр; 15,16,18,20,22 - запірні пристрої; 19 - регулювальний пристрій; 21 - зворотний клапан

Рисунок 7.1 – Схема установки електровідцентрового насоса

 

напорах насос потребує меншої привідної потужності у

порівнянні із меншим напором і великою подачею.

Зливний клапан дозволяє звільнити колону НКТ від рідини перед підйомом насосного агрегату із свердловини. Зливний клапан розміщений в спеціальній муфті, яка вставляється в колону НКТ.

Установки ЕВН розроблені для свердловин із обсадними експлуатаційними колонами 127, 140, 146 і 168 мм.

ЕВН виготовляються різних типорозмірів як модульного, так і звичайного (немодульного) виконання (в позначенні модульного добавляється буква М). ЕВН як звичайного, так і модульного використовується для відбору із свердловини рідини із вмістом води до 99 %, механічних домішок не більше 0,1 г/л, сірководню – не більше 0,01 г/л. Конструкція заглибних відцентрових насосів може бути крім цього зносостійкою, а також підвищеної корозійної стійкості (в позначенні таких насосів добавляються відповідно букви И або К). Зносостійке виконання дозволяє відкачувати рідину з вмістом механічних домішок від 0,1 до 0,5 г/л. Відцентровий насос корозійностійкого виконання призначений для роботи при вмісті у відкачуваній рідині сірководню від 0,01 до

1,25 г/л.

ЕВН у модульному виконанні складається із вхідного модуля, модуль-секції (від 2 до 4), модуля-головки. При наявності вільного газу від 25 % до 55 % для установок передбачено модуль-газосепаратор. Переваги: можливість більш точного підбору обладнання до технологічних режимів свердловини, підвищені параметри надійності, розширені області застосування по газовмісту). З’єднання складальних одиниць насосного агрегату фланцеве (на болтах і шпильках), валів – за допомогою шліцевих муфт. Кількість ступеней досягає 500.

Кожна установка має свій шифр (позначення): УЕВНМ5А - 160 - 1250,

У - установка;

Е - електровідцентрового;

Н - насоса;

М - модульне виконання;

5А - розмірна група насоса (цифра і буква після УЕВН означає найменший допустимий внутрішній діаметр обсадної колони, в яку він може бути спущений. Цифра „4” відповідає діаметру 112 мм, цифра „5” відповідає 122 мм, „5А” – 130 мм; „6” – 144 мм та „6А” – 148 мм.

160 - подача, м3/добу;

1250 - приблизний напір, м.

Подачі модульних ЕВН: 50, 80, 125, 160, 200, 250, 400, 500, 800, 1000 м3/добу.

 

Довжина зборки насоса, газосепаратора та двигуна з гідрозахистом може досягати 25 м і більше. Все це викликало необхідність прийняти частоту обертання вала найбільшою при умові роботи без перетворювачів. Частота обертання при частоті струму 50 Гц синхронна – 3000 хв-1, а з врахуванням ковзання – 2800-2950 хв-1. Для збільшення подачі і напору робочої ступені відцентрового насоса за рахунок збільшення частоти обертання ротора насоса використовуються спеціальні виконання заглибних двигунів (наприклад, - вентильні) або перетворювачі частоти струму.


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. D-петля, що складається з 8–12 залишків, декілька з яких – дигідроуридинові.
  3. I. При підготовці до переговорів визначите склад делегації і її керівника.
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  6. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  7. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  8. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  9. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
  10. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  11. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  12. Автоматизація процесу призначення IP-адрес




Переглядів: 5502

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
УСТАНОВКИ БЕЗШТАНГОВИХ НАСОСІВ ДЛЯ ВИДОБУТКУ НАФТИ | Гідрозахист

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.