Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Обов’язки командира взводу

Командир взводу в мирний і воєнний час відповідає за бойову готовність взводу та успішне виконання ним бойових завдань, за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу, за збереження і стан озброєння, боєприпасів, техніки та майна взводу, за підтримання внутрішнього порядку у взводі.

Командир взводу підпорядковується командирові роти (бойової частини) і є прямим начальником усього особового складу взводу.

Командир взводу зобов’язаний:

1. Підтримувати особовий склад взводу, озброєння і техніку в постійній бойовій готовності.

2. Проводити з особовим складом взводу заняття з бойової підготовки і керувати навчанням рядового складу, що проводять командири відділень, вести облік бойової підготовки взводу.

3. Знати тактику дій взводу в різних видах бою, управляти взводом під час виконання бойових завдань.

4. Досконало знати й володіти всіма видами озброєння і техніки взводу, правильно зберігати, експлуатувати, обслуговувати та особисто перевіряти їх бойову готовність.

5. Постійно вдосконалювати свої фахові й методичні навички, подавати підлеглим приклад зразкового виконання військового обов’язку.

6. З повагою ставитися до підлеглих, дбати про виховання рядових, сержантів і згуртування колективу.

7. Знати військове звання, прізвище, ім’я та по батькові кожного підлеглого, число, місяць і рік народження, віросповідання, ділові якості та морально-психологічний стан, захоплення, рід занять перед військовою службою, родинний стан, адресу батьків (рідних), успіхи й недоліки на службі, постійно вести індивідуальну роботу з виховання, складати іменний список особового складу взводу.

8. Виховувати особовий склад взводу в дусі поваги до військової служби, набутого фаху, бережливого ставлення до озброєння, бойової техніки й майна взводу.

9. Неухильно стежити за додержанням військовослужбовцями військової дисципліни у взводі, їх зовнішнім виглядом, виконанням правил носіння військової форми одягу, правильним припасуванням спорядження, обмундирування, взуття та за додержанням правил особистої гігієни.

10. Піклуватися про підлеглих, знати їх потреби, порушувати перед старшими начальниками питання про задоволення їх прохань, дбати про їх здоров’я, вживати заходів для його зміцнення; постійно вдосконалювати фізичну тренованість особового складу.

11. Своєчасно доповідати командирові роти (бойової частини) про потреби підлеглих, а також про застосовані заохочення і накладені стягнення на рядових, сержантів (старшин) взводу.

12. Періодично бути присутнім на ранковому підйомі та вечірній перевірці у взводі, за розпорядженням командира роти проводити ранкову фізичну зарядку з ротою.

13. Стежити за наявністю і правильною експлуатацією, обслуговуванням озброєння, техніки, спорядження, речового та іншого майна у взводі і не менше ніж раз на два тижні особисто проводити їх огляд і перевірку наявності.

14. Готувати особовий склад взводу, озброєння й техніку до виходу на кожне навчання чи заняття, а також перевіряти їх наявність і стан після повернення із занять і навчань; стежити за додержанням заходів безпеки на заняттях, стрільбах, навчаннях і під час роботи з технікою та озброєнням; перевіряти, щоб після занять, стрільб, навчань у підлеглих не залишалось боєприпасів, гранат, запалів, вибухових речовин.


Читайте також:

 1. V Обов’язки Ради
 2. Аліментні обов’язки батьків і дітей
 3. Взаємні обов’язки матері, батька та дитини утримувати одне одного
 4. Відділення не має права залишати позицію, яку займає, і відходити без наказу командира взводу.
 5. Відповідальність аудиторів. Права та обов’язки аудиторів
 6. Головні розпорядники бюджетних коштів. Їх права та обов’язки
 7. Джерела забруднення навколишнього природного середовища у військах. Обов’язки сержанта в галузі охорони довкілля
 8. Договори, в яких кожна із сторін має і права і обов’язки, називають двосторонніми, або взаємними.
 9. Екологічні права та обов’язки громадян
 10. Завдання, права і обов’язки комісії з питань ОП.
 11. Завдання, права та обов’язки суб’єктів підприємницької діяльності
 12. Засоби масової інформації: сутність, цілі, функції, права та обов’язки.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Чернівецький національний університет | Обов’язки командира взводу в бою

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.