Результати відкриттів. Уся планета до кінця Нового часу стала пізнаною, окрім внутрішніх районів Антарктиди і Світового океану. Географічні карти набули точності. Кожна з окремих частин суходолу і води дістали свою назву. Материків на Землі виявилося шість: найбільший – Євразія, найспекотніший – Африка, два великих материки, зовні схожі один на одного, – Північна Америка і Південна Америка, найменший – Австралія і найвіддаленіший – Антарктида.
Увесь цей земний суходіл ділиться на шість частин світу: Азія, Європа, Африка, Америка, Австралія з Океанією, Антарктида. Поділ на частини світу виник історично, у ході пізнання людством Землі.
Ділять Землю також на Старий Світ (Європа, Азія і Африка) і Новий Світ (Америка). До Нового Світу не відносять Австралію й Антарктиду, хоча їх відкрили набагато пізніше. Цей поділ теж склався історично і з наукою мало пов’язаний.
Мають свої назви і води Світового океану. Він об’єднує чотири сполучені між собою океани: Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий.
Запитання і завдання
1. Чому Джеймса Кука називають великим мореплавцем?
2. Чому Юрія Лисянського можна називати “українським Магелланом”?
3. Коли і ким була відкрита Антарктида?
4. Хто і коли вперше досягнув Північного полюса?
5. Назвіть, хто досягнув Південного полюса?
6. Яке практичне значення мало освоєння Арктики?
7. Якими були результати географічного пізнання Землі на кінець Нового часу?