Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Етикет проведення переговорів

Переговори стають частиною нашого повсякденного життя. Цього вимагають такі реалії, що з'явилися в українському житті, як багатопартійність у політиці й ринкові відносини в економіці. Сьогодні все частіше доводиться проводити переговори, оскільки кожна людина хоче брати участь у прийнятті рішень, які зачіпають її інтереси. Усе менше й менше людей погоджується з нав'язаними кимось рішеннями, будь то в діловій сфері, політиці або сімейних відносинах.

Вже сьогодні більшість рішень досягається шляхом переговорів, на які покладають певні надії, справедливо думаючи, що вони повинні:

- привести до згоди, якщо таке можливо;

- поліпшити або принаймні не зіпсувати відносин.

Люди проводили переговори споконвіку. Проте, впродовж істо­рії місце переговорів та їх значимість у житті людини істотно змінювалися. З усіх способів взаємодії (спілкування) в бізнесі за останні п'ятдесят років саме переговори починають займати провідне становище.

Загалом, історія взаємодій в економічних відноси­нах дає чимало різноманітних способів вирішення економічних ускладнень. До початку ХХ сторіччя головним способом розв'язання економі­чних протиріч у суспільстві було насильство та жорстка конкуренція, спрямована на зни­щення суперника.

В Радянському Союзі існували два головних способи розв'язання економіч­них ускладнень:

І - формальний, він полягає в тому, що стосовно двох будь-яких економічних одиниць (заводи, підприємства, установи тощо) в ієрархії адміністративно-управлінської системи завжди знайдеться спільна вища упра­влінська інстанція і при будь-яких пробле­мах слід у потрібній формі звернутися до неї. Після цього слідує наказове (тобто силове) розв'язання виниклих ускладнень.

ІІ-нефор­мальний, він полягає в тому, що два керівники через неофіційні канали мали змогу увійти в особистісну взаємодію, де, спираючись на особисті, а не виробничі інтереси людини, можна було добитися від неї будь-якого потрібного рішення. Найяскравішою формою такого способу розв'язання проб­леми є хабарництво (у вигляді реальних грошей, вечері із сауною, чи черги на квар­тиру). У нашій мові ця ситуація дуже точно закріпилася в специфічному понятті "вміти домовитися".

Отже, будь-які проблеми розв'я­зувалися 1) або шляхом безпосереднього адміністративно-силового тиску, 2) або шляхом підкупу, коли для керівника інтереси справи та підприємства виявляються не значимими, а на перший план виходять індивідуально-особистісні, корисли­ві потреби. Очевидно, що ці способи не передба­чають переговори як такі.

Але останнім часом картина різко змінюється. Бізнес­мени, управлінці різного рангу та рівня почали усвідомлювати, що силовий тиск - це не найкращий та найефективніший спосіб розв'язання проблем. Виявилося, що людину вигідніше умовити, ніж змусити.

Починаючи з 60-х років ХХ сторіччя у всьому світі почали встановлюватися нові принципи економічних відносин, основані на ідеї співробітництва та персональної значимості кожної лю­дини, включеної в процеси економічних відносин та взаємо­дій. Саме за таких умов переговори стають не тільки фор­мою, але й суттю економічних відносин, головним способом розв'язання проблем та протиріч. Ідеологія перего­ворів стає провідною в економічній свідомості ділових людей.

Переговори — це особливий різновид людської діяльності, що веде до ефективного залаго­джування спорів та розбіжностей з максимальним урахуван­ням інтересів кожної сторони. Переговори - це не просто розв'язання проблеми або прийняття рішення, а знаходжен­ня загальних умов, які сприяють досягненню мети кожного. Переговори завжди здійснюються як процес, який умовно можна розділити на три етапи:

1. Підготовка до переговорів.

2. Безпосереднє ведення переговорів.

3. Аналіз (обговорення) результатів переговорів.

Підготовка, проведення та аналіз результатів перегово­рів - це складна форма роботи бізнес­менів, підприємців та керівників. Вона значно більш ефективна при груповій роботі, і відповідно існують спеціальні правила щодо організації та техніки її проведення. На різних етапах форми та способи групової роботи істотно відрізняються і вимагають застосування спеціальних організаційно-управлінських дій.


Читайте також:

  1. I. При підготовці до переговорів визначите склад делегації і її керівника.
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  4. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  5. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  6. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  7. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  8. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  9. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.
  10. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
  11. Березня 1991 р. — проведення референдуму щодо збереження СРСР.
  12. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВЕДЕННЯ З РОЗРАХУНКІВ ІЗ ПДВ




Переглядів: 795

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Близький Схід | І етап: Підготовка до переговорів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.