Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сюжетні лінії роману

В романі дві сюжетні лінії, які розповідають про долю двох шкільних подруг Емілії Седлі і Беккі Шарп. Вони мають різний характер і пов’язані з долею всієї нації. Автор зберігає в романі принцип двоплановості дії, розповідаючи, як та чи інша подія вплинула на життя і Емілії, і Беккі.

Починається дія з того дня, коли дівчата покидають пансіон. Всі мешканці проводжають поцілункаим і блгословіннями гарненьку Емілію і холодно Беккі Шарп. Пояснюється це тим, що Емілія багата, а Беккі – сирота, дочка художника і танцюристки, яка навчалась в пансіоні з милості. Начальниця навіть не хоче вручити Беккі нагороду – словник Джонсона, хоча дівчина була однією з кращих в навчанні. Тоді місс Джемайма, ляклива стара діва, дає Беккі словник в момент від’їзду, ризикуючи отримати догану. Тільки-но коні рушили, Беккі викидає словник, майже влучивши в місс Джемайму. Це відповідь дівчини за роки образ, яких вона зазнала в пансіоні. Адже вважалось, що вона вчиться з милості, незважаючи на те, що її батько був вчителем малювання в цьому пансіоні, а сама Беккі безкоштовно викладала французьку мову. Так Беккі образила єдину людину, яка була справедливою до неї. В першому самостійному вчинку дічини виявляється її жорстокість і егоїзм. Якщо порівнювати Беккі Шарп з бальзаківськими героями, то її можна назвати жіночим варіантом різних Растіньяків. Талановита і зовні приваблива, Беккі сформована суспільством і діє за його законами.

У Беккі нещасливе дитинство і молодість. Вона рано втратила матір, стала єдиною господаркою в будинку п’яниці-батька, вкладала його спати, сперечалась з постачальниками молока і хліба. Перед смертю батько влаштував її в пансіон, де дівчина зазнала зневаги оточуючих. Тоді Беккі вирішила самостійно здобути багатство і становище в суспільстві, чому й присвячує своє життя. Її вчинками керує холодний розрахунок. Спочатку Беккі намагається одружитись з багатим товстим Джозом, братом Емілії. Коли це не вдається, кидає око на предстанкиків сім’ї Кроулі, де служить гувернанткою. Щоб протрапити до верхівки суспільства, необхідний законний шлюб, тому вона виходить заміж за Родона, назважаючи на те, що він бідний. Помирає мати Родона, дружина старого баронета, який пропонує Беккі одружитися, не знаючи про таємний шлюб свого сина. Ребекка з відчаю втрачає свідомість: вона могла вийти заміж за старого і багатого батька.

Беккі – погана подруга, дружина і мати. До Емілії, яка дала її притулок по закінченню пансіону, Беккі відчуває ненависть. Коли сім’я подруги збанкрутіла, Беккі ладна всі гроші віддати за фортепіано, улюблену річ Емілії, що продається з аукціону. Але Доббін платить більше грошей за інструмент. Далі Ребекка намагається відбити в Емілії чоловіка, легковажного Джоржа, але той помирає на полі бою. Беккі зраджує чоловіка, який віддано її кохає, вона холодна до маленького сина, який живе в мезоніні, коли дитина ввечері плаче, то заспокоїти його кидається батько. В атмосфері обману Беккі прекрасно почувається. Разом з чоловіком вона обманює кредиторів, власників крамниць, прислугу. Коли подружжя жило у Франції, про дитину піклувалась годувальниця. Батьки, їдучи до Англії, викрадають сина, щоб не платити їй гроші за роботу.

Беккі часто прораховується тому, що не здатна повірити в чесність і доброту інших людей. Вона помилилась в чоловікові, який свято любить її і дитину. Заради того, щоб бути представленою королю і отримувати подарунки, Беккі стає коханкою старого маркіза Ствайна, вона впевнена, що чоловік знає поро це, вона відправляє його в боргову в’язницю. Коли чоловік зненацька повернувся, то побив маркіза і виїхав у колонії. Родон є складною фігурою, так змальована і Беккі, коли жаліє Емілію, що залишається вірною померлому чоловікові і відмовляє майору Доббіну. Беккі вмовляє Емілію одружитись, показавши записку, в якій Джорж пропонує їй втекти з ним разом. Влаштувавши щастя двох людей, Беккі зникає. Письменник розуміє, що героїня має знайти і своє щастя. Так, багато ще побачивши в житті, вона стає неофіційною дружиною Джоза, а після його смерті – багатою жінкою. Ребекка тепер часто відвідує церкву і займається доброчинністю.


Читайте також:

  1. Бюджетні множини й лінії бюджетного обмеження
  2. Визначення довжини лінії
  3. Вплив радіостанцій на лінії зв'язку
  4. До комунікаційних споруд відносяться системи тепло -, водо -, електро - забезпечення, лінії зв’язку, очисні споруди. Вони можуть бути підземні, наземні та повітряні.
  5. Засобами композиції є лінії, штриховка (штрих), тонові й кольорові плями, світлотінь, лінійна і повітряна перспективи [5].
  6. Застосування кругової діаграми для розрахунку режимів лінії та узгодження з навантаженням
  7. Кабелі зв'язку, лінії зв'язку, канали зв'язку
  8. Кабельні лінії зв'язку
  9. Класифікація пристроїв знімання інформації в телефонній лінії.
  10. Кредити та кредитні лінії на розвиток бізнесу
  11. Кроси та лінії індиків
  12. Лекція 2. Естетика раннього романтизму. Романтична теорія Ф. Шлегеля та її вплив на формування теорії романтичного роману.




Переглядів: 2851

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Задум та композиція твору | Особливості змалювання головних персонажів та розкриття проблематики твору

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.