Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Способи переказування іноземної валюти в межах України

1. Переказування фізичними особами (резидентами і не­резидентами) в межах України іноземної валюти з їх поточних ра­хунків в іноземній валюті здійснюється згідно з режимом цих ра­хунків, передбаченим Інструкцією про порядок відкриття, вико­ристання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління Національного банку Украї­ни від 12 листопада 2003 р. № 492 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2003 р. за № 1172/8493 (зі змінами), без обмежень за сумами.

2. Без відкриття поточних рахунків фізичним особам (резиде­нтам і нерезидентам) дозволяється переказувати в межах України іноземну валюту:

а) на суму, що не перевищує 1000 дол. США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті в один операційний день:

- фізичним особам-резидентам на користь інших фізичних осіб;

- (резидентів та нерезидентів) з метою надання допомоги без підтвердних документів про родинні стосунки фізичних осіб;

- фізичним особам-нерезидентам на користь інших фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) з метою надання допомоги на підставі документів, що підтверджують джерела походження іно­земної валюти;

б) на власні поточні рахунки фізичних осіб, що відкриті в ін­ших банках (філіях банків), з метою їх поповнення. Фізичні осо-би-нерезиденти здійснюють такі перекази на підставі документів, що підтверджують джерела походження іноземної валюти.

1. Банки (установи) зобов'язані здійснювати контроль за дотриманням фізичними особами мети та норм переказів, що встановлені Правилами. За умови надання банком своїм філіям (установою — своїм структурним підрозділам) повноважень що­до здійснення переказів банк (установа) зобов'язаний(а) здійсню­вати контроль за дотриманням фізичними особами норм перека­зів, що встановлені на визначений строк, у разі здійснення фізичними особами цих переказів через кілька філій банку або структурних підрозділів установи.

2. Банки (установи) зобов'язані вести журнали обліку перека­зів в іноземній валюті без відкриття поточних рахунків. Операції з переказу та одержання коштів за такими переказами підлягають обов'язковому відображенню в цих журналах у день їх здійснен­ня. Допускається ведення одного журналу обліку переказів за межі України та в межах України.

Якщо журнал ведеться в паперовій формі, то всі його сторінки мають бути пронумеровані, прошнуровані. Остання сторінка жу­рналу засвідчується підписами керівника та головного бухгалтера банку (установи), відбитком печатки банку (установи).

Можливе ведення журналу в електронній формі із щоденним роздруковуванням сторінок з новими записами. Роздруковані сторінки засвідчуються підписами керівника або іншого відповідального працівника банку (установи), який обслуговує клієнта.

Після закінчення місяця роздруковані сторінки складаються за датами та формуються в брошури. Брошури прошнуровуються, засвідчуються підписами керівника та головного бухгалтера бан­ку (установи), відбитком печатки банку (установи). На першій сторінці брошури зазначаються кількість сторінок, які містить брошура, початкова та остання дати. У журналі обов'язково зазначаються:

- номер реєстрації операції з відправлення (одержання) пере­казу;

- дата здійснення операції;

- прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи;

- резидентність фізичної особи;

- сума переказу;

- цифровий або літерний код іноземної валюти відповідно до Класифікатора;

- призначення платежу;

 


Читайте також:

  1. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  2. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  3. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  4. VI. Накази Генерального прокурора України
  5. А/. Верховна Рада України.
  6. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  7. Аграрні закони України
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адвокатура України.
  11. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  12. Адміністративно-територіальний устрій України




Переглядів: 398

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Переказування іноземної валюти за межі України та в Україну за дорученням та на користь фізичних осіб-нерезидентів | Список рекомендованих джерел

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.042 сек.