Склад , зміст та методологічне забезпечення фінансової звітності
Фінансова звітність підприємства ( крім бюджетних установ і підприємств малого підприємництва) включає: баланс (форма №1), звіт про фінансові результати (форма №2), звіт про рух грошових коштів (форма №3), звіт про власний капітал (форма № 4) і примітки (пояснення) до звітності.
Медологічною основою для складання цих форм звітності є відповідні П(с)БО. Для суб”єктів малого підприємництва методологічною основою складання та подання фінансової звітності є Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 “Фінансовий звіт суб”єкта малого підприємництва”, за яким такі підприємства складають такі форми звітності: баланс (форма № 1-м) та Звіт про фінансові результати” ( форма № 2-м)
Метою звітності є забезпечення загальних інформаційних потреб широкого кола користувачів, які покладаються на неї як на основне джерело фінансової інформації під час прийняття економічних рішень (таблиця 9.1).
Таблиця 9.1
Інформаційні потреби основних користувачів фінансових звітів
Користувачі звітності
Інформаційні потреби
Інвестори, власники
Придбання, продаж та володіння цінними паперами.
Участь у капіталі підприємства
Оцінка якості управління
Визначення суми дивідендів, що підлягають розподілу
Керівництво підприємства
Регулювання діяльності підприємств
Банки, постачальники та інші кредитори
Забезпечення зобов‘язань підприємств
Оцінка здатності підприємства своєчасно виконувати свої зобов‘язання
Замовники
Оцінка здатності підприємства своєчасно виконувати свої зобов‘язання
Працівники підприємства
Оцінка здатності підприємства своєчасно виконувати свої зобов‘язання. Забезпечення зобов‘язань підприємства перед працівниками
Органи державного управління
Формування макроекономічних показників
Склад звітності повністю відповідає вимогам Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.
Компоненти фінансової звітності відображають різні аспекти одних і тих же господарських операцій і подій за звітний період, відповідну інформацію попереднього звітного періоду та розкриття облікової політики та її зміни, що робить можливим ретроспективний та перспективний аналіз діяльності підприємства (таблиця 9.2 )