Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Неохристиянські течії

(Церква Ісуса Христа святих останніх днів)

Мормони – церква американського походження, що нараховує на сьогодні більше 5 млн членів, яка має величезні фінансові можливості й політичний вплив. Громади мормонів (повна назва: «Церква Ісуса Христа святих останніх днів») існують майже у всіх великих країнах і здійснюють інтенсивну місіонерську роботу.

Засновник церкви мормонів Джозеф Сміт-молодший народився в 1805 р. у Шароні, штат Вермонт, у родині протестантського пастора. У 1820 р. до нього з’явилося видіння, після чого Сміт став засновником нової церкви. Перед ним стали, як він говорив, Бог-Отець і Бог-Син та оголосили йому, що він є пророком для служіння в новій ері. В 1823 р. Сміту було ще одне видіння ангела, що назвав себе Моронієм, сином Мормона – пророка й літописця. Явище повторилося тричі, й вісник повідомив Сміту, що він – Сміт – обраний для особливої місії, й тому йому відкривається таємниця золотих аркушів, на яких відбиті невідомі досі писання, де втримується «вся повнота» Євангелія. Аркуші були вкриті ієрогліфічними письменами на якійсь давній мові й зариті в особливому місці. На виритих та розшифрованих Дж. Смітом аркушах виявилися літописи й навчання – усе в сукупності одержало назву «Книги Мормона». Вона і є головною священною книгою мормонів. В 1830 р. «Книга Мормона» вийшла у світ, правда, крім кількох «свідків», цих аркушів більше ніхто не бачив.

Крім «Книги Мормона» священні писання мормонів містять «Навчання й завіти» і «Дорогоцінну перлину», що описують історію створення цієї церкви. На думку Сміта, у християнській церкві багато чого відсутнє: провидці, пророки, апостоли, сучасне священство, сучасне хрещення й додаткові писання. Все це «відновлювалося» у новій церкві.

Показовий переказ мормонів про Ісуса Христа. Відповідно до теології мормонів, у Батька землі та його дружини – богині є діти, старший серед них – Ісус. Другим по старшинству мормони вважають Люцифера. Взагалі ж Ісус – один з багатьох богів у всесвіті. Та й сама людина, як вважають мормони, – це істота, що розвивається, і згодом здатна стати богом. Ще однією незвичною рисою релігії мормонів є віра в те, що Ісус Христос після воскресіння відвідав Американський континент і проповідував там.

Місією своєї «Церкви Ісуса Христа святих останніх днів» мормони вважають удосконалювання, що полягає в постійному наставництві сучасних пророків; проповіді Євангелія тим, хто його не прийняв, і порятунку мертвих. Ті, хто не пізнав Євангеліє в земному житті, одержують можливість прийняти його після смерті. Святі обряди для їхнього порятунку можуть бути виконані за них іншими.

Історія становлення мормонів повна складних і навіть трагічних моментів. Розповсюджене серед мормонів у перші роки їхнього існування багатожонство також не могло не викликати негативного ставлення до них з боку навколишніх. Пізніше, коли уряд США звернув на це особливу увагу, відповідна частина мормонського навчання була скоректована. У всякому разі, зараз мормони проповідують майже пуританські погляди на сімейні взаємини.

Найбільш високопоставлена особа в Церкві мормонів – пророк. У нього двоє помічників – перший і другий радники. Утрьох вони становлять вище президентство церкви мормонів. Новим пророком після смерті попереднього обирається президент дванадцяти апостолів. Після Джозефа Сміта, першого пророка, налічується ще дванадцять пророків.

Після ради дванадцяти апостолів йде кворум сімдесяти. Ці сімдесят членів церкви є ніби сучасними двійниками тих сімдесяти, котрих послав служити Ісус Христос. Президент, апостоли й кворум сімдесяти керують Церквою мормонів.

Збори й служби мормонів проводяться в молитовнях або яких-небудь тимчасових приміщеннях і мають досить відкритий характер. До числа «таїнств» мормони відносять хрещення, причащання, шлюб. Але таїнства, що відбуваються в мормонських храмах, а храми ці розкішно прикрашені, залишаються вкритими завісою таємниці. Виключення становить тільки таїнство «хрещення». «Водохрещення» мормони роблять однократним зануренням у воду, причому, за свідченням очевидця, «хрестити» можуть навіть у міській лазні. Примітний мормонський обряд – хрещення померлих: кожний віруючий може заднім числом хрестити своїх предків за умови надання церкві даних про їхній громадянський стан. Мормони докладають помітних зусиль, щоб виявити у всіх містах і селищах світу свої генеалогічні корені. Прізвища предків заносяться до церковного комп’ютера. Бог згадає про їх у день відродження мертвих.

Мормони регулярно виплачують 10% доходів на користь своєї церкви, а деякі з них проводять близько 2 років у різних країнах. Близько 30 тис. мормонів-місіонерів працюють у 150 місіях на всіх континентах.

Внесок мормонів у культуру США досить значний. Наприклад, на церемонії інавгурації (урочистого вступу на посаду) президента США за традицією грає симфонічний оркестр мормонів. Мормони високо цінують освіту, у їх вищих навчальних закладах навчаються десятки тисяч студентів. До Церкви мормонів належать видні політики, дипломати, бізнесмени, музиканти.

 


Читайте також:

  1. Види течії в’язкої рідини
  2. Виникнення економічної теорії, її напрями, школи і течії.
  3. Закон розподілу швидкостей по перетину круглої труби при ламінарному режиму течії рідини.
  4. Ірраціоналістичні та сцієнтичні течії в некласичній філософії XIX ст.
  5. Історія виникнення і розвитку політичної економії. Основні школи і течії економічної думки
  6. Нетрадиційні релігійні течії.
  7. Нетрадиційні релігійні течії.
  8. Нові течії в сучасній західній філософії
  9. Основні ідейно-політичні течії та їх доктрини
  10. Основні течії в ісламі
  11. Особливості, представники та течії некласичної філософії XX ст.




Переглядів: 1351

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості та класифікація неорелігій | Церква сайєнтології

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.