Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Церква сайєнтології

Церкву сайєнтології заснував Лафайет Рон Хаббард (1911-1986). Після Другої світової війни Хаббард брав активну участь у діяльності однієї із сатанинських сект, засновником якої був відомий сатаніст Алістер Кроулі. У нього Хаббард і запозичив ідею побудови своєї релігійної системи. Заявляючи про свою лояльність до всіх релігій, Хаббард в останні роки життя відкрив «таємницю», що його «місія» на Землі – місія Антихриста для запобігання Другого Пришестя.

Ідея заробити на створенні своєї релігії виявилася плідною. З не дуже багатого письменника засновник сайєнтології до кінця життя перетворився в мультимільйонера. При цьому суди багатьох країн визнали Хаббарда злочинцем, а в деяких країнах він оголошений персоною нон ґрата. Наприклад, у 1978 р. у Франції його присудили до тюремного ув’язнення й грошового штрафу за шахрайство, але він уник покарання, тому що втік з країни. У США Хаббард під час справи про розкрадання урядових секретних документів у 1977 р. потрапив у список підозрюваних, але не був засуджений через брак доказів. У 1985 р. спеціальні служби США провели розслідування фінансових шахрайств Хаббарда. Від чергового карного покарання його «врятувала» тільки смерть у 1986 р.

Зараз Церкву сайєнтології очолює Давид Міскевідж, центр її знаходиться в Лос-Анджелесі, духовне керівництво – у Клірвотері (Флорида), основна європейська база – у Копенгагені.

За даними сайєнтологів, вони мають 3100 так званих «церков», «місій» і філій у 107 країнах світу й близько 8 млн адептів. За підрахунками колишніх членів секти, її успіхи більше скромні – близько 270 церков і місій, розкиданих по усьому світу, й 100-400 тис. членів.

Церква сайєнтології не є церквою в християнському розумінні цього слова, тому що місце бога практично займає Хаббард, і кожний адепт вносить свою лепту в культ його особистості.

Книга Хаббарда «Діанетика – сучасна наука щиросердного здоров’я» містить відомості з галузі психології (трохи застарілі), змішані з інформацією із книг з окультизму й магії, зокрема, робіт відомого сатаніста Алістера Кроулі, спадкоємці якого неодноразово звинувачували Хаббарда в плагіаті. «Інграми» – головне поняття в сайєнтології, насправді є псевдонауковою версією знань про Карму, розповсюджених, як відомо, в індуїзмі й буддизмі. Крім того, багато ідей у творах Хаббарда достатньо схожі на низькопробну наукову фантастику.

Сам термін «сайєнтологія» її послідовники розшифровують як «вивчення знання» (в англійській мові цей термін звичайно вживається в значенні «наукоподібності»). Дійсно, спочатку Хаббард намагався подати свою діанетику як науку, але, зустрівши повне неприйняття з боку вчених, змушений був дати їй релігійне «прикриття». Реально сайєнтологія – це суміш відомостей із психології, чорної магії, окультизму й наукової фантастики, помножена на беззастережну віру в непогрішність і геній батька-засновника Хаббарда.

Сайєнтологія вчить, що за межами тіла й розуму існує так званий основний елемент особистості – «тетан», що являє собою людський дух або життєву енергію і має надприродні можливості. З погляду Хаббарда, тетани можуть залишати тіло й існувати поза фізичним тілом за межами фізичного всесвіту. Цей дух або життєва енергія мають розумітися так, що ми можемо просунутися до більше високого рівня існування, де на нас не будуть впливати всілякі життєві проблеми й неприємності. Це і є шлях досягнення стану повної волі або стану «сьогодення тетана». Цей стан досягається після того, як людина пройшла стан «кліру». Кожний, хто використає сайєнтоло­гічну технологію, може стати дійсно богоподібним.

Заявляючи, що тільки сайєнтологи можуть стати безсмертними, сайєнтологія пропонує широкий набір курсів і тренувальних програм, які вона називає мостом до повної волі. Ці заяви демонструють елі­тарність підходу, що розділяє людство на сайєнтологів та несайєнтологів. Претендуючи на те, що тільки вона є єдиним шляхом до порятунку, сайєнтологія вимагає беззастережної слухняності від своїх послідовників і безумовного прийняття сайєнтологічних доктрин. Для цього використовуються курси спілкування й так званий όдітінг, які є методиками, розробленими для систематичного впровадження некритичного прийняття й придушення будь-якого незалежного мислення.

Щоб досягти мети в «клірованні» планети, члени сайєнтологічної організації покликані займати ключові позиції в суспільстві, бізнесі й політиці. В 1979 р. правляча верхівка Світового інституту сайєнтологічного підприємництва відзначила початок планової ін­фільтрації в сфері бізнесу. Їхнім завданням стало впровадження в цю сферу стандартизованої хаббардовської технології керування й контролю над людьми. Діяльність сайєнтологів пов’язана не тільки із суто економічним аспектом – збільшенням прибутку; а й з розширенням свого впливу в соціальній і політичній сферах.

Сайентологічна організація розглядає себе як «церква». Однак існують численні інструкції, написані Хаббардом, які переконливо показують, що в основі організації лежать аж ніяк не релігійні погляди, а прямий комерційний інтерес. Неослабна гонитва за прибутком виражена і в словах Хаббарда: «Робіть гроші – робіть більше грошей – змушуйте інших людей працювати так, щоб робити гроші».


Читайте також:

  1. Культурне життя. Церква
  2. Однак, до Володи­мира Святославича християнська церква не змогла закрі­питися на Русі як пануюча.
  3. Православна церква
  4. Релігія та церква
  5. Релігія та церква в Україні за литовсько-польської доби.
  6. Українська православна церква та загальний сучасний стан релігій в Україні.
  7. Українська церква в гетьманську добу
  8. ЦЕРКВА В ЖИТТІ КОЗАКІВ
  9. ЦЕРКВА В ЖИТТІ КОЗАКІВ




Переглядів: 896

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Неохристиянські течії | Сатанізм

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.