Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Затверджено Міністерством освіти і науки України

 

КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО

УКРАЇНИ

 

 

Підручник

 

 

За редакцією професора В.П. Колісника

та доцента Ю.Г. Барабаша

 

Затверджено Міністерством освіти і науки України

як підручник для студентів юридичних спеціальностей

вищих навчальних закладів

 

Харків

„Право”

 

ББК 67.9 (4 УКР)3

К65

Затверджено Міністерством освіти і науки України

(лист №1.4/18-Г-703 від 28.03.2008 р.)

Рекомендовано вченою радою національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (Протокол №9 від 20.04.2008 р.)

 

Рецензенти:

О.В. Петришин, академія Парну, доктор юридичних наук, професор;

А.М. Колодій, доктор юридичних наук, професор


Авторський колектив:

Л.К. Байрачна, канд. філософ. наук, доц.,-- розділ 10; розділ 18 ( у співавт. з В.П. Колісником); Ю.Г. Барабаш, канд. юрид. наук, доц.., -- розділ 15; відп. ред.; Ф.В. Веніславський, канд. юрид. наук, доц..,-- розділ 12 ( у співавт. з В.П. Колісником ); розділ 14; В.І. Кичун, канд. юрид. наук, доц..,-- розділ 21 ( у співавт. О.Г. Кушніренком); В.П. Колісник, д-р юрид. наук, проф.,-- вступ; розділ 7; розділ 12 (у співав. З Ф.В. Веніславським); розділ 16 ( у співав. Б.І. Ольховським); розділ 18 ( у співав. З Л.К. Байрачною); відп. ред.; О.Г. Кушніренко. канд. юрид. наук, доц.., -- розділ 3 ( у співав. З Ю.М. Тодикою); розділ 4; розділ 19; розділ 21 ( у співав. З В.І. Кичуном); Л.І. Летнянчин, канд. юрид. наук, доц.., -- розділ 5 ( у співав. З Ю.М. Тодикою); розділ 6 ( у співав. Ю.М. Тодикою); С.Ю. Лукаш, канд. іст. наук, доц.., -- розділ 9; Б.І. Ольховський, канд., юрид. наук, проф.., -- розділ 16 ( у співав. З В.П. Колісником); В.В. Речицький, канд.. юрид. наук, доц.., -- розділ 17 ( у співав. З Ю.М. Тодикою); Т.М. Слинько, канд.. юрид. наук, доц..—розділ 11; В.Ю. Ткаченко, канд. юрид. наук, доц..—розділ 22 ( у співав. З Ю.М. Тодикою); Ю.М. Тодика, д-р юрид. наук, проф.., академік АПрНУ, -- розділ 1; розділ 2; розділ 3 ( у співав. З О.Г. Кушніренком); розділ 5 ( у співавт. з Л.І. Летнянчиним); розділ 6 (у співавт. з Л.І. Летнянчиним); розділ 8; розділ 13; розділ 17 ( у співавт. з В.В. Речицьким); розділ 20; розділ 22 ( у співав. З Ю.В. Ткаченком).

 

Конституційне право України: Підруч. для студ. Вищих навч. Закладів. / за К 65 ред. В.П. Колісника та Ю.Г. Барабаша. – Х.: Право, 2008.—416 с.

ISBN 978—966—458—056—1

 

У підручнику з урахуванням останніх досягнень науки конституційного права та сучасного конституційного законодавства аналізуються питання теорії Конституції, основ конституційного ладу, прав, свобод і обов’язків людини і громадянина, конституційних засад громадянського суспільства, правового статусу його інститутів, організації і проведення виборів та референдумів, розкривається конституційно-правовий статус вищих органів влади, територіальний устрій України, розглядається специфіка правового статусу Автономної Республіки Крим.

Законодавчі та інші нормативно-правові акти в підручнику подані за станом на 1 жовтня 2007 року.

Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вищих навчальних закладів і факультетів та інших навчальних закладів.

 

ББК 67.9 (4 УКР)3

©Байрачна Л.К., Барабаш Ю.Г., Веніславський Ф.В. та ін., 2008

©”Право”, 2008

ISBN 978—966—458—056—1

 

 

ВСТУП

Поновлення української державності 1991 року обумовило необхідність здійснення в Україні кардинальних демократичних перетворень, запровадження у вітчизняну державно-правову практику загальновизнаних надбань сучасної теорії конституціоналізму, до яких, насамперед, належать: ідея рівноправності та вільного розвитку особистості; теорія природних прав людини; теорія правової держави; теорія поділу влади; теорія парламентаризму та деякі інші ідеї, концепції та теорії, які у своїй сукупності визначають сутність, зміст та спрямованість конституційно-правового регулювання й передусім стосовно політико-правової організації державної влади, правового статусу особи, формування найважливіших інститутів держави і суспільства.

Одночасно з реформуванням системи органів публічної влади, трансформацією принципів формування, організації і функціонування всіх державно-владних інституцій, а також зі становленням інститутів громадянського суспільства і, насамперед, зміною засадничих підходів до визначення ролі і місця громадянина в системі взаємовідносин „людина-суспільство-держава” відбувалося й формування конституційного права України як провідної галузі в системі національного права.

Підручник підготовлений науковцями кафедри конституційного права України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. При його підготовці був урахований досвід написання навчально-методичних праць на кафедрі, зокрема такої фундаментальної роботи, як „Конституційне право України” за редакцією професора Ю.М. Тодики та професора В.С. Журавського, і використання їх у навчальній практиці. Були враховані також головні положення Закону України про внесення змін до Конституції України від 8 грудня 2004 року та новітні тенденції розвитку поточного конституційного законодавства.

У підручнику поряд зі розглядом традиційних тем, присвячених теорії конституції, засадам конституційного ладу, конституційно-правовому статусу особи, основним формам безпосередньої демократії, конституційній системі державних органів, територіальному устрою, конституційним засадам місцевого самоврядування, висвітлюються також конституційно-правовий статус національних меншин, конституційні засади громадянського суспільства, конституційно-правовий статус політичних партій, громадських організацій, релігійних організацій, засобів масової інформації, які зазвичай не знаходять відображення в інших підручниках із конституційного права України, однак, на думку авторського колективу, становлять його органічну частину. Такий підхід обумовлений. Передусім, сприйняттям та розумінням Конституції України як Основного Закону не лише держави, а й громадянського суспільства, покликаним, з одного боку, обмежити всевладдя держави, а з другого – забезпечити сприятливі умови для всебічного розвитку людської особистості та розширення громадсько-політичної активності громадян.

Автори підручника виходили з того, що подальший поступ України як сучасної цивілізованої і демократичної держави пов’язаний із безумовним визнанням та дотриманням усіма суб’єктами конституційно-правових відносин основоположних конституційних принципів і ефективною реалізацією Конституції України в цілому, що є на сьогодні для міжнародного співтовариства одним із головних показників та критеріїв політичної зрілості українського суспільства, його здатності до адекватного сприйняття, усвідомлення й запровадження у вітчизняну державно-правову практику загальновизнаних демократичних свобод і цінностей. Саме тому в підручнику розкривається зміст головних конституційно-правових інститутів, що має сприяти розумінню їх демократичної сутності, переосмисленню їх характерних рис і особливостей.



Читайте також:

  1. The educational system of Great Britain (Система освіти Великобританії)
  2. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  3. VI. Накази Генерального прокурора України
  4. А/. Верховна Рада України.
  5. АГД як галузь економічної науки
  6. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  7. Аграрні закони України
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адвокатура України.
  11. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  12. Адміністративно-територіальний устрій України




Переглядів: 486

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Глава X. ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ КРОВІ (Левченко В. І.) ... 254 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.