Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Формування понять.

Пропонує учням самостійно надати визначення приватизації. Заслухавши відповіді, вношу до них корективи або доповнення.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Практикум.

– Згадайте форми власності в Україні, визначте, про яку форму власності йдеться в прикладах.

1) Будинок Верховної Ради України. (Загальнодержавна власність.)

2) Парти, столи та стільці школи. (Залежно від статусу школи — комунальна чи приватна.)

3) Підприємство (наводжу приклад підприємства колективної власності — сільськогосподарського підприємства (КСП), акціонерного товариства тощо). (Колективна власність.)

4) Спортивний інвентар дитячої організації. (Колективна власність.)

5) Підручник. (Якщо він із шкільної бібліотеки — форма власності відповідає формі власності школи, якщо особистий — власність приватна.)

6) Шкільна форма. (Приватна власність.)

V. підсумки уроку

Підбиваючи підсумки, відзначаю важливість соціально-економічних прав для людини, а також фундаментальний характер права на власність, яке є необхідним для розвитку економіки.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1) Опрацювати текст підручника [§ ________].

2) Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.


УРОК № 18

Тема.Право на освіту.

Мета:ознайомити учнів з гарантіями права на освіту, системою освіти в Україні, формувати розуміння потреби в неперервній освіті та самоосвіті; виховувати повагу до навчання; формувати бажання учнів брати участь в громадському самоврядуванні закладів освіти.

Основні поняття:громадське самоврядування в освіті.

Тип уроку:комбінований.

 

Структура уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

III. Вивчення нового матеріалу

1. Сутність і гарантії права на освіту. Обов’язок отримання повної загальної середньої освіти.

2. Система освіти в Україні.

3. Права та обов’язки учнів. Самоврядування навчальних закладів.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

 

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Фронтальне опитування

– Як ви розумієте соціальні та економічні права громадян?

Індивідуальне завдання(Виконується біля дошки.)

– Відтворіть схему «Форми власності».

Практикум.

– Визначте форми власності у наведених прикладах різних видів майна: книга зі шкільної бібліотеки; шкільна сумка учня; автобус автопідприємства; будинок Кабінету Міністрів України; вантажне судно акціонерного товариства «Укррічфлот» тощо.

ІІІ. вивчення нового матеріалу

Сутність і гарантії права на освіту. Обов’язок отримання повної загальної середньої освіти.


Читайте також:

  1. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  2. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  3. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  4. Алгоритм формування статутного фонду банку
  5. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  6. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
  7. Аналіз капітальних інвестицій у формування основного стада
  8. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ
  9. Аналіз процесу формування маркетингових комунікацій
  10. Аналіз руху та ефективності формування грошових потоків
  11. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  12. Аналіз структури майна та динаміки джерел його формування




Переглядів: 471

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бесіда. | Робота з документом.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.