Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розвиток економіки США у XVII - XIX ст.

З другої половини XVIII ст. посилилися суперечності між північноамериканськими колоніями Англії, які швидко розвивалися в економічному відношенні, і метрополією.

Англійський уряд розглядав американські колонії як сировинний придаток Великобританії, що поставляє корабельний ліс і паливо, овечу вовну і виляск. У 1750 році був прийнятий «залізний закон», згідно якого було заборонено створення металургійних підприємств в колоніях. Було заборонено виготовлення тонких сукон, ввезення в колонії прядильних і ткацьких машин.

"Грошовий закон" 1764 р. забороняв випуск паперових грошей у всіх північноамериканських колоніях: нестача обігових коштів завдавала тяжкого удару по розвитку колоніальної промисловості й торгівлі, а також по фермерах-боржниках. У березні 1765 р. британський парламент прийняв закон про гербовий збір, згідно якого оподатковувалися всі друкарські видання і юридичні документи: шлюбні контракти, торгові угоди.

Ці та інші дискримінаційні заходи в результаті спричинили війну колоній за незалежність від Англії (1775-1783 рр.), яка отримала назву „Американська революція”.

4 липня 1776 р. II Континентальний конгрес від імені 13 штатів прийняв "Декларацію незалежності". Вона сповістила мир про утворення нової держави — Сполучених Штатів Америки.

У вересні 1783 г, у Версалі був підписаний мирний договір з Англією, який юридично закріпив незалежність Сполучених Штатів Америки.

Черговим важливим кроком на шляху до становлення незалежності США було ухвалення Конституції(1787 р.), яка юридично закріплювала буржуазну республіканську форму правління, вільну від федерально-монархічних порядків; вводила єдину федеральну владу поряд з широкими повноваженнями штатів в рішенні багатьох соціально-економічних і господарських питань.

До найважливіших економічних підсумків Війни за незалежність 1775-1783 р.р., що мала характер буржуазної революції, можна віднести:

1. ліквідацію феодальних порядків (припинення сплати фіксованої ренти);

2. ліквідацію права майорату, на якому ґрунтувалася власність та влада земельної аристократії;

3. оголошення західних земель державними та їх надходження до розпорядження Конгресу США з метою подальшого розпродажу (закон 1784-1787 рр.);

4. ліквідація численних перешкод для розвитку промисловості і торгівлі, які були введені свого часу Англією;

5. передача контролю за природними ресурсами від англійського короля до держави і приватного підприємця.

6. формування єдиної транспортної і грошової системи, формування єдиного внутрішнього ринку США;

7. закладення правових засад розвитку реформ і напрямів підприємницької діяльності американських громадян і державного регулювання розвитку економіки країни. Це, в першу чергу, такі галузі права як: трудове, договірне, торгове, фінансове, податкове, авторське і патентне, право в галузі спадкоємства і розпорядження власністю. Зазначені напрями мали важливу роль в активізації неекономічних чинників в розвитку економіки країни;

8. встановлення прямих економічних зв'язків з країнами Західної Європи, Росією, Китаєм, Японією.

Проте,наслідки революції і Війни за незалежність 1775-1783 р.р. торкнулися, головним чином, північних і центральних штатів країни, не пов'язаних з системою рабства і плантацій. На Півдні рабство і плантації, як і раніше були базою старого соціально-економічного порядку, гальмом для розвитку капіталізму в США в цілому.

Кінець XVIII - початок XIX ст. були переломним моментом в економічній історії США. Усунення владицтва англійців позбавило американські землі від колоніального пригноблення і створило умови для швидкого розвитку американського капіталізму.

Переломним моментом в американській соціально-економічній історії стала Громадянська війна 1861-1865 рр. Суперечності між капіталістичною системою на півночі і рабовласницьким господарством плантацій на Півдні на початку 60-х р.р. XIX ст. мали непримиренний характер. Розвиток промислової Півночі вимагав різкого розширення внутрішнього ринку —- ринку товарів і робочої сили, а це в свою чергу стримувалося наявністю рабовласництва, яке було гальмом на шляху розвитку продуктивних сил США.

15 квітня 1861 р. президент А. Лінкольн оголосив бунтівним штатам війну. Громадянська війна 1861-1865 рр. в США закінчилася повною перемогою Півночі.

До економічних результатів Громадянської війни 1861-1865 рр. належать:

1. знищення рабства і перші реальні кроки до вирішення ї проблеми афроамериканців в масштабі країни;

2. вирішення аграрного питання на користь фермерів. Прийнятий в травні 1862 р. федеральним урядом Гомстед-акт давав будь-якому громадянину США право отримання практично безкоштовно 160 акрів землі. Боротьба за повну реалізацію цього закону об'єднала всі сили революції;

3. впорядкування і стабілізація грошового обігу і банківської системи.

У політичному плані, Громадянська війна передала владу на всій території США в руки торговельно-промислових кругів Півночі.


Читайте також:

  1. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
  2. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  3. Аварії з викидом (загрозою викиду) сильнодіючих отруйних речовин на об'єктах економіки.
  4. Аграрний комплекс національної економіки.
  5. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  6. Адміністративно-територіальний устрій та соціально-економічний розвиток
  7. Адміністративної економіки.
  8. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини
  9. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  10. АТ – одна з найбільш зручних форм колективного підприємства в умовах ринкової економіки. Першим АТ вважають створену у 1602 році Голандсько –Ост - Індську компанію.
  11. Бурхливий розвиток емпіричної соціології
  12. Вiковi особливостi волi. Розвиток i формування волi




Переглядів: 735

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Промислова революція у Франції | У період становлення національних держав

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.