Підхід до виконання ПС в сучасних розподілених середовищах
Хмарні обчислення.Напрямами сучасних обчислень фізико-математичних задач глобального типу є Grid і Cloud Computing, як хмарні обчислення, які підтримуються новими системними засобами (Google Apps, IBM-VSphere, WCloud, Azure, Amazon, Mech, WАpps, SkyDriven тощо. Google Apps забезпечує обчислення бізнесу в режимі он-лайн за допомогою Інтернет-браузеру з великими об'ємами даних на серверах Google, доступ до яких виконується через інтерфейс API, IDL для МП за допомогою стандартних протоколів [1, 5].
Amazon Web Services — інфраструктура для надання послуг: зберігання даних (файловий хостінг, розподілені сховища даних) на орендних умовах віртуальних серверів з обчислювальними потужностями.
Ці системи зорієнтовані на збереження даних, доступ до глобальних сховищ on–line, синхронізацію даних великих розмірів і викладання їх на віддалені сервери тощо. Для організації обчислень потрібні нові методи взаємодії різних сервісів і інших готових ресурсів, а також методи накопичення готових ресурсів у глобальних сховищах та індустріальних методів виготовлення ПС з готових компонентів (artifacts, reuses, assets і др.), що знаходяться у різних бібліотеках, репозиторіях Інтернету.
Головним методом індустрії наукових продуктів буде удосконалений метод зборки наукових різнорідних ресурсів, що належить до напрямів e–science в структури ПП, після виготовлення вони подаються на різні глобальні сервери для їх застосування.
Для хмарних обчислень основним припущенням є нерівномірність запитів ресурсів з боку клієнта (ов|). Для згладжування цієї нерівномірності між реальним залізом і|та| middleware розміщується шар — віртуальний сервер, який виконує застосування шляхом віртуализації і балансування навантаженням ПЗ шляхом розподілу віртуальних серверів на реальних платформах і новітніх комп’ютерах..