Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Базисні ресурси фабрики програм

Одна з головних цілей фабрики складається в акумулюванні знань, створених у процесі рішення типових задач, і застосуванні їх у майбутніх проектах. Фабрика є способом опису багаторазово використовуваних рішень і організації їх по предметних областях, у яких ці задачі виникають. Ядром функціонування фабрики є база знань, у якій розміщається набір вимог, задач і багаторазово використовуваних рішень для застосування на лінії. Нові продукти розробляються по лініях програмних продуктів (software product lines) і мовам DSL шляхом завдання специфіки предметної області [5] для рішення поставлених задач. Є лінії що побудовані на архітектурних каркасах [8], а саме, застосування зразків і бібліотеки коду ПП [37–40, 46].

Базис фабрики:

– система дисципліни SE для підтримки наукових і прикладних робіт на фабрики;

– ресурси і активи, необхідні для функціонування фабрики;

– лінії виробництва програм;

– база знань,

– модельно–орієнтовані методи розробки програм тощо.

Головнним базисом фабрики є лінії виробництва спеціальних програм, які будуються засобами мета технології для відображення:

сфери застосування продукту, що виготовляється;

функціональної полноти процесів для побулови програмного продукту;

здатності до внесення змін у набір функцій процесів та і продукту.

– розширення структури лініїї «точками варіантності» для поповнення функціональності ліній та відповідних продуктів, а також внесення змін в них тощо.

Розробка лінії продукту складається з завдання загального аналізу вимог, побудови процесів проектування і розробки гнучкої архітектури сімейства продуктів на заданому наборі КПВ, активів і reuses для реалізації деякої функціональності продукту, що будується.

Усі програмні ресурси та їхні інтерфейси зберігаються у сховищах (бібліотеках, репозиторіях) для подальшого пошуку іншими фахівцями з метою подальшого застосування. Тобто, повторне використання стає капіталомістким видом діяльності на фабрики ПП. Крім того, використовується багата інших ресурсів та дисциплін, що тлумачуть процеси виробництва різних програмних продуктів на будь-яких фабриках програмної продукції.

В межах досліджень щодо розвитку програмної інженерії нами запропонована класифікація нових дисциплін, що спрямовані на індустріальне виробництво ПП [37–40, 46] (рис.1.3.).

 

Рис. 1.3. Класифікація дисциплін програмної інженерії

 

Різновиди ресурсів для фабрики

Пропонується набір технічних, технологічних і загальних ресурсів фабрики, необхідних для виконання підпроцесів базового процесу (БП) програмної інженерії і спрямованих на виконання договорів щодо ПП із замовником.

Технічні ресурси – платформи, процесори (Intel, IBM, Apple, MS; комунікації ( OSI, TCP/IP; комп’ютери користувачів; файли й сервери; локальні та глобальні комп’ютерні мережі; електронна пошта; техніка налагодження, тестери тощо.

Технологічні ресурси – бібліотеки, репозитарії готових ПП (КПВ, reuses, аssеts, applications, domains, systems); методики методів програмування зборочного типу (модульного, компонентного, сервісного, UML і ін.); керівництва й методики з мов інтерфейсів (IDL, API, DII, SIDL, XML, RDF і ін.,); стандарти (каркаси, шаблони, контейнери, процеси, програмні проекти, системи й ін.).

Загальносистемні ресурси – ОС, клієнт/серверні технології, інструменти; офісні системи (рідери/райтери форматів pdf, ps, html тощо); системи документообігу; утиліти (архіватори, записувачі інформації тощо); засоби захисту інформації (антивірусні, парольні тощо); CASE-інструменти, транслятори; графічні інструменти; СКБД, тощо.

Людські ресурси фабрики – це групи розробників і служб керування проектними роботами на фабриці, виконанням планів, керування якістю, ризиком, конфігурацією та перевіркою правильності реалізації вимог проекту, тощо.

В інфраструктуру людських ресурсів згідно стандарту ISO/IEC 12207 включені ряд груп за таким призначенням (рис.1.4):

техніко-технологічної підтримки (вивчення ринку, придбання Case, ПП, консультації співробітникам тощо);

захисту інформації (паролі, ключі захисту, перевірки тощо );

технологічної служби (супроводження, підтримки ЖЦ, контролю дій тощо);

якості (SQA-група) із функціями планування та виконання ЖЦ, перевірки робіт, контроль якості робочих продуктів і документів ПП тощо;

верифікації, валідаціїі і тестування компонентів чи ПП на правильність завдання вимог, координування планів робіт з менеджером, перевірка правильності ПП у тестовому середовищі системи;

керівник проекту, що відповідає за фінансові та технічні ресурси проекту, виконання проектних угод перед замовником та керування розробкою ПП;

менеджер проекту, відповідальний за розробку проекту фабрики згідно вимог, проектні рішення й плани робіт по їх реалізації;

проектувальники і програмісти, що відповідають за розробку проектних рішень і їх реалізацію у вигляді програм, документів і інших вихідних результатів;

– керівник конфігурацією, який реєструє версії ПП, зберігає тверді копії й версії з розмежуванням доступу до них.

 

Рис. 1.4. Взаємодія ресурсів на фабрики

 

Наведені ресурси є необхідними й достатніми для будь-якого індустріального колективу виробників ПП в подальшому. Роль і призначення різних фахівців наведені також у ряді інших стандартів.

Стандартні ресурси

Міжнародний комітет по стандартизації на даний часу розробив стандарти програмної інженерії, що регламентують порядок розробки ПП із керованими методами для деякої фабрики програм. Ці стандарти є ресурсом фабрики, головні серед них слідуючі.

Базовий процес призначений для забезпечення «процесного продукування» ПП, як виду інженерної діяльності з виготовлення ПП з операціями оцінки, вимірювання, керування змінами та вдосконалення самого БП відповідно до стандарта ДСТУ ISO/IEC 15504–7 («Оцінювання процесів ЖЦ ПЗ. Настанови з удосконалення процесу»). Оцінка зрілості організації або фабрики програм задається моделлю зрілості CMM (Capability Maturity Models) інституту SEI США, а також моделі Bootstrap, Trillium тощо. Рівень зрілості визначається наявністю фінансових ресурсів, стандартів і методик та здібностей (зрілості) членів колективу фабрики, здатних виготовляти ПП в задані строки та вартість.

Життєвий цикл (ЖЦ) у стандарті ISO/IEC 12207 «Процеси ЖЦ ПЗ” регламентований різними напрямами діяльності з розробки, проектування та керування ПП, організації процесів (планування, керування і супроводження), вимірювання, оцінювання продуктів і процесів. Найбільш важливими серед них є серія стандартів: ДСТУ ISO/IEC 14598 «Оцінювання програмного продукту», стандарт ДСТУ ISO 15939 «Процес вимірювання», серія стандартів ISO/IEC 15504 «Оцінювання процесів ЖЦ ПЗ», базові стандарти з якості – ISO 9001 «Системи керування якістю. Вимоги», ДСТУ 2844–94, ДСТУ 2850–94, що регламентують різні аспекти забезпечення якості ПП, а також стандарт ISO/IEC TR 9126 «Програмна інженерія. Якість продукту».

Ядро знань SWEBOK – це стандарт опису 10 розділів (knowledge areas) і за двома категоріями. Перша категорія – це методи і засоби розробки (формування вимог, проектування, конструювання, тестування, супровід), друга категорія – методи керування проектом, конфігурацією і якістю та базовим процесом [42]. Методи ядра знань відповідають стандартним процесам ЖЦ для наповнення БП з урахуванням потреб конкретної фабрики програм з регламентованою послідовністю розробки і супроводу ПП, починаючи з вимог, виробки проектних рішень, каркасів майбутнього продукту та вибору готових компонентів для «наповнення» цього каркасу відповідним змістом.

Ядро знань менеджменту проекту – це стандарт з керування проектом РМВОК, розроблений інститутом РМІ, що містить у собі опис лексики, структури процесів та три області знань: керування змістом проекту (планування з розподілом робіт); керування якістю з контролем результатів на відповідність стандартам якості; керування людськими ресурсами організації відповідно до їх кваліфікації й професіоналізму. На теперішній час це стандарт IEEE Std.1490 «IEEE Guide adoption of PMI Standard. A Guide to the Project Management Body of Knowledge).

Крім цих головних стандартів, є багато інших, які повинні використовуватися при виготовленні ПП в організаціях або фабриках виробництва програм.

 


Читайте також:

  1. Cisco Packet Tracer - Знайомство з програмою. Інтерфейс
  2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  3. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  4. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  5. II. Із програм для 11 класу
  6. II. ПРОГРАМА КУРСУ
  7. II.1 Програмне забезпечення
  8. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  9. III. Навчально-програмний етап.
  10. III. Програма
  11. III. Програма
  12. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ




Переглядів: 981

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аналіз динаміки розвитку фабрик програм | Загальні лінії виробництва програм з КПВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.029 сек.