Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сучасні системи побудови РПС з сервісних ресурсів

Сучасні вимоги до розподілених прикладних систем (РПС) та властива їм багатоланковість структури обумовлюють реалізацію індустріальних засобів їх конструювання з використанням і парадигми архітектури SOA [3,4] практично реалізованих в усіх сучасних середовищах. Однак шляхи й засоби такої реалізації та відповідні їм можливості отриманих індустріальних рішень специфічні для їх розробників. Характерні особливості найбільш поширених платформ інтеграції різнотипних застосунків і створення з них сервіс-орієнтованих РПС підсумовано в табл. 1 і стисло розглянуто далі.

Таблиця 1 Основні індустріальні рішення з інтеграції РПС

Платформа Розробник Склад платформи
IBM WebSphere Корпорація IBM   Сервер застосунків J2EE, брокери обміну даними, засоби гарантованої доставки, портал, workflow/BPM, засоби EII
Microsoft Biz Talk 2004 и компоненты .Net Копорація “Майкрософт”     Сервер приложений COM, брокеры обмена данными, средства гарантированной доставки, портал, workflow/BPM
BEA WebLogic Копорація “BEA Systems” (у 2008р. приєднана до корпорації “Oracle”) Сервер застосунків J2EE, брокеры обмену даними, засоби гарантованої доставки, сервер прикладних застосунків, портал, workflow/BPM
Oracle 10g Корпорація “Oracle” http://www.oracle.com Сервер приложений J2EE, брокеры обмена данными, средства гарантированной доставки, портал, workflow/BPM, средства EII
SAP NetWeaver Корпорація SAP http://www1.sap.com/ www.sap.ru Сервер приложений J2EE/ABAP, брокеры обмена данными, портал, инструменты BPM
ИВК "Юпитер Інформаційна впроваджувальна компанія ІВК (Росія) http://www.ivk.ru/ Комбінований продукт: брокеры обміну даними, засоби гарантованої доставки, середовище виконання, сертифікована інфраструктура захисту територіально розподілених даних

 

Платформа корпорації IBMWebSphere[5,6] належить до категорії middleware – проміжного програмного забезпечення, яке дозволяє застосункам електронного бізнесу (e-business) працювати на різних платформах на основі веб-технологій. Ядро WebSphere складає WebSphere Application Server (WAS). WebSphere використовує відкриті стандарти J2EE, XML і web-сервіси. Вона є найбільш повнофункціональною серед всіх інших наборів інструментів інтеграції ПС в межах підприємства (EAI) і підтримує різні стилі інтеграції на всіх практично важливих рівнях:даних, обміну повідомленнями, наскрізних бізнес-процесів, В2В (business_to_business)-інтеграції, виконання бізнес-логіки програм мовою Java.

Для цього платформа поєднує низку інтеграційних інструментів:

– дві системи міжплатформного програмного забезпечення, орієнтованого на оброблення черг повідомлень (Message Oriented Middleware, MOM):

– Business Integration Interchange Server (ICS);

– MQ Business Integration Message Broker (WSMB);

– сервер застосунків Application Server (WAS);

– портальне програмне забезпечення Portal Server, що функціонує на базі WAS;

– система workflow, сумісна з WSMB.

Наведені основні продукти мають ще десятки доповнень.

Більшість продуктів, приналежних до платформи, є зразковими у своїх класах. Це, зокрема, брокер повідомлень WSMB та сервер застосунків WAS. Останній пропонує повну підтримку J2EE 1.3 та низку можливостей, які наявні тільки в платформі BEA WebLogic, розглянутій далі. До числа останніх належать вбудовані можливості високорівневого (тобто без програмування) зазначення бізнес-правил та сценаріїв workflow, що дозволяє ефективніше пов'язувати компоненти Enterprise Java beans (EJB) в рамках загального сценарію бізнес-логіки. Подібним чином сервер WAS дозволяє використовувати в ролі ресурсів web-сервіси: композувати їх в рамках єдиного процесу і потім публікувати отриману композицію як новий web-сервіс. Аналіз розвитку серверу WAS засвідчує тенденцію його можливостей до інтеграції на рівні бізнес-процесів.

На всіх прагматично важливих рівнях – від брокера повідомлень до порталу – ІBM WebSphere підтримує також сучасні стандарти роботи з вeб-сервісами.

Крім того, IBM WebSphere пропонує різноманітні “допоміжні” інструменти та засоби, які спрощують управління РПС, створеною в середовищі цієї платформи, та її і подальший розвиток. Характерною особливістю IBM WebSphere є об’єднання її продуктів у предметно-орієнтовані комплексні рішення, схарактеризовані далі.

Рішення WebSphere Business Integration for Automotive підтримує створення сервісно-орієнтованих РПС для автоматизації ділових процесів автомобілебудівних компаній, постачальників і дистриб'юторів, пов'язаних з проектуванням, закупівлями, виробництвом, розповсюдженням і обслуговуванням автомобілів. Автоматизація й оптимізація цих процесів сприяє прискоренню випуску нових продуктів, скороченню витрат на зберігання запасів і виробничі витрати, вдосконаленню управління ланцюгами поставок.

Рішення WebSphere Business Integration for Banking призначене для банків, які обслуговують клієнтів, а також фірм, які надають фінансові послуги. Забезпечує швидкий і безпечний доступ клієнтів до фінансової інформації в щоденному цілодобовому режимі, дозволяє банкам отримати єдиний ракурс транзакцій клієнтів, що допомагає їм збільшити обсяги продажів "супутніх" продуктів і послуг для всіх роздрібних каналів.

Рішення WebSphere Business Integration for Financial Networks дозволяє глобальним банкам керувати обробленям платежів шляхом консолідації різнорідних мереж обміну повідомленнями, полегшує перехід до нових Інтернет-мереж, знижує загальну вартість володіння. Це рішення орієнтоване інтегрування й оптимізацію операцій проектування і виробництва, забезпечуючи прискорення випуску на ринок нових продуктів, скорочення витрат на зберігання запасів, оптимізацію ланцюжків поставок, поліпшення виконання замовлень і обслуговування замовників.

Рішення WebSphere Business Integration for Energy and Utilities забезпечує оптимальну інтеграцію процесів експлуатації (зокрема, безперебійного електропостачання), управління активами та їх обслуговування, а також обслуговування замовників. Воно також полегшує спілкування з пресою, посадовими особами і замовниками в тій частині, яка торкається процесів експлуатації. Це ршення та разом з Express for Item Synchronization створюють передумови для проведення через Інтернет транзакцій з реєстрації подій і синхронізації даних у системах В2В.

Рішення WebSphere Business Integration Connect Express полегшує вступ клієнтів до складно організованих ділових співтовариств, зводячи до мінімуму ризики і витрати, характерні для традиційних середовищ В2В. Завдяки підтримці широкого спектру форматів обміну даними і протоколів Інтернету це рішення дозволяє компаніям швидко забезпечити виконання спеціальних галузевих нормативів, зокрема відомого стандарту безпечного передавання даних через Інтернет AS/2 [7].

Рішення WebSphere MQ Express надаєавтоматизованупідтримкуобміну повідомленнями, яка забезпечує їх гарантовану доставку в реальному часі або в асинхронному режимі за підвищеної готовності та пропускної здатності. Для безпечного обміну даними застосовується протокол Secure Sockets Layer (SSL). Передбачено також засоби організації обміну даними між кластерними системами.

Платформа Microsoft .NET Framework[7]надає розробнику ту ж функціональність, що і J2EE, але в середовищі OС Windows. Інструменти, необхідні для реалізації різних інтеграційних підходів, згруповані в ній у вигляді кількох продуктів, а окремі функції покладено безпосередньо на ОС (наприклад, компонент управління транзакціями MTS, web-сервер Internet Information Server, бібліотеки і середовище виконання "керованого коду" .Net). Основну функціональність EAI виконує BizTalk Server 2004 – сервер інтеграції на базі XML. Він може працювати і як брокер повідомлень (тобто здійснювати перетворення і комутацію повідомлень, що надходять до нього), і як засіб виконання бізнес-сценаріїв. На відміну від платформ на базі J2EE, де сервер застосунків є засобом виконання всієї бізнес-логіки і низького (компоненти EJB), і високого (через механізми workflow) рівнів, BizTalk Server підтримує тільки високорівневу бізнес-логіку та інтеграцію систем, а виконання логіки низького рівня реалізується моделлю СОМ+ або .Net. BizTalk Server складається з кількох модулів: графічних редакторів карт перетворень XML-повідомлень і сценаріїв бізнес-логіки, а також механізмів виконання карт. Окремі компоненти забезпечують роботу користувачів з бізнес-процесами через web-браузер або клієнтські програми типу Microsoft InfoPath.

Microsoft модель інтеграційної розробки подібна до моделі, яка складає підґрунтя WebLogic Integration Platform корпорації ВЕА і дозволяє розмежувати роботу програміста та аналітика бізнес-процесів. Згідно з нею, бізнес-аналітик може графічно “малювати” бізнес-процес (тобто схеми обміну документами і передавання управління у вигляді діаграм workflow); фахівець з інтеграції визначає точки виклику зовнішньої функціональності (що реалізується СОМ-об’єктами, керованим кодом .Net, web-сервісами тощо), а розробник низького рівня, в разі необхідності, програмує запроектовану функціональність (якщо її неможливо/недоцільно реалізувати як систему взаємопов’язаних сервісів).

Microsoft.NET Framework демонструє стійку тенденцію до розмежування діяльностей всіх учасників процесу створення РПС на підтримку ділових процесів. Зокрема, крім архітектора, що визначає загальну схему процесу, передбачається участь в налаштуванні РПС також і її користувачів – фахівців цільової предметної області. Для цього запроваджено механізми бізнес-правил (Business Rules) та конфігурування процесу (Business Process Configuration).

Перевагами BizTalk Server є ідеологічна простота; повне використання можливостей ОС Windows при розробленні рішень з інтеграції; поступовість інтеграції елементів РПС за допомогою BizTalk, що функціонує в середовищі ОС Windows і спирається на неї. Для полегшення запровадження BizTalk Server в окремих предметно-орієнтованих галузях діяльності передбачено додаткові платні набори, що складаються з шаблонів рішень і спеціалізованих компонентів (прискорювачів Accelerators), які підтримують типові для цих галузей протоколи обміну даними (зокрема, для фінансового сектора і сектора охорони здоров'я).

WebLogic Integration корпорації BEASystems, Inc. – інструмент інтеграції, приналежний до платформи BEA WebLogic Platform [9], сконструйованої за принципом "усе включено". Користуючись єдиною оболонкою, його користувач може здійснювати інтеграцію застосунків та інформаційну взаємодією з бізнес-партнерами (В2В), описувати бізнес-процеси, а також створювати бізнес-логіку програм мовою Java. Всього в Платформа поєднує п'ять основних компонентів:

– віртуальна машина Java;

– сервер застосунків;

– засіб побудови порталів;

– пакет інструментів інтеграції;

– середовище розробки.

Цей інструмент належить до класу продуктів, можливості яких щодо інтеграції спираються на сервер застосунків. Останній відіграє дві ролі: середовища виконання для логіки брокера повідомлень та система виконання сценаріїв бізнес-логіки і порталу.

Ключовою перевагою своєї платформи фахівці корпорації BEA вважають можливість зниження вимог до групи розробки за рахунок використання трирівневого підходу до створення РПС. Подібно до підходу корпорації Microsoft, це рівні:

– бізнес-аналізу (бізнес-аналітик оперує поняттями потоків документів);

– компонувальника прикладної логіки з готових сервісів/компонентів повторного використання;

– розробника компонентів J2EE.

До платформи інтегровані також засоби генерації програмного коду за візуальними описами, що дозволяє створювати програми мовою Java фахівцям суміжних областей, наприклад програмістам Visual Basic або COBOL. До ней включені також інструменти для управління ії формованою інфраструктурою, зокрема продуктивністю, налаштуванням безпеки, життєвим циклом та супроводом.

 

У BEA WebLogic Platformнайбільш повно реалізована підтримка новітніх стандартів XML (XSLT, XQuery тощо) та web-сервісів. Тут наявна розвинута функціональність MOM, підґрунтя якої складають засоби гарантованої доставки, сумісні із стандартом JMS (Java Messaging Service – служба повідомлень Java), та брокер повідомлень, що функціонує під управлінням серверу застосунків.

WebLogic надає один з найповніших наборів інтерфейсів для інтеграції корпоративних застосунків, файлів і баз даних різної природи в РПС різного призначення.

Для платформи створено готові коннектори, синтаксичні аналізатори форматів файлів, засоби звернення до всіх виконуваних модулів програм Windows і Java, а також засоби взаємодії з інтеграційними платформами інших розробників. Передбачаються нові засоби конвекторів та спеціалізовані розширення (інтерфейс Application View) для створення додаткового шара абстракції, який має приховувати від користувача складність ЕАI-адаптерів. Однак підключення до створюваних РПС застосунків, “старших” 10 років, або використання мереж з успадкованими транспортними протоколами може потребувати від розробників РПС нестандартних підходів, оскільки набір відповідних стандартних засобів у платформі BEA WebLogic Platform досить обмежений.

Платформа Oracle Integration[10] має повний набір засобів від корпорації"Oracle" для інтеграції в ПС різнорідних (зокрема, сервіс-орієнтованих) за стосунків та поєднує технології кількох класів:

– даних (технологія Transparent Gateways і коннектори бази даних);

– інтерфейсу користувача (портал);

– серверу за стосунків;

– системи MOM.

В Oracle Application Server lOg Release 2 (OASlOg)реалізовано новітні можливості СОА для стратегічно важливих застосувань. Вони дозволяють запропонувати найбільш цілісні, повноаспектні та відповідні потребам конкретного замовника рішення в галузі для масштабування, забезпечення безпеки web-сервісів та управління їх координацією й композицією в РПС, застосовні для будь-яких середовищ розроблення РПС. OASlOg одиться розвиток сучасних парадигм конструювання РПС для корпоративних обчислень з використанням сервісів (Service-Oriented Computing) та мережних обчислень (Grid Computing).

По-перше, СОА полегшує розробку корпоративних РПС як модульних бізнес-сервісів. OASlOg пропонує повноаспектну інфраструктуру реалізації SOA, яка надає можливість розробляти, створювати оболонки, погоджувати, готувати до роботи, управляти, забезпечувати безпеку, об'єднувати (federate), виявляти корпоративні застосунки із запитаною функціональністю і забезпечувати доступ до них як до сервісів. У свою чергу, корпоративні обчислення на базі сервісів забезпечують гнучку інфраструктуру корпоративних РПС. OASlOg, у ролі доповнення СОА, підтримує також керовані подіями обчислення, щоб уможливити створення застосунків реального часу для зчитування даних з датчиків і адекватного реагування на їх значення (наприклад, систем на базі радіочастотної ідентифікації бази.

Пр-друге, мережні обчислення передбачають координоване використання значної кількості збираних з модулів серверів і блоків пам'яті, що мають низьку вартість, для експлуатації стратегічно важливих РПС на підтримку ділових процесів. Мережні обчислення істотно знижують обсяги необхідних інвестицій в апаратні засоби і дозволяють постійно нарощувати обчислювальні потужності. OASlOg може використовуватися для розгортання, масштабування та забезпечення безпеки РПС і користувачів у мережі та для управління ними.

Пропонуються три базові технологічні рішення:

1) Business Intelligence засоби побудови РПС аналізу бізнес-інформації підприємства, що дозволяють збирати, аналізувати і розподіляти різнорівневу інформацію згідно з компетенціями та повноваженнями її адресатів ;

2) Business Integration засоби інтеграції різнорідних застосунків, які уможливлюють об'єднання окремих підсистем і автоматизацію ділових процесів;

3) Identity Management (управління ідентифікаційними параметрами особистості), що дозволяє консолідувати засоби адміністрування захисту, щоб знизити повну вартість володіння ними і скоротити кількість точок уразливості.

Спільним для них є СУБД Oralce 10g перший архітектурний блок платформи Oracle Integration, де зберігаються всі метадані і налаштування інтеграції, а також робочі дані властивості об'єктів і черг повідомлень. Використання СУБД для таких цілей робить дещо жорсткішими вимоги до апаратного забезпечення, але водночас підвищує надійність, захищеність, масштабованість платформи та її придатність до інкорпорації даних з інших систем. Роль другого архітектурного блоку платформи відіграє сервер застосунків OASlOg. Він поєднує інфраструктурні компоненти J2EE, репозиторій даних (у тому числі СУБД для репозиторію), засоби EII.

Oracle Integration включає два основні модулі: Oracle Interconnect та OraclcAS ProccssConnect.

Перший є брокером повідомлень, що забезпечує асинхронну взаємодію застосунків і має архітектуру hub and spoke. Подібно до IBM WebSphere Integration InterChange Server, в ньому застосовується ідеологія перетворення повідомлень про події в застосунках, що інтегруються, до спеціального "узагальненого" вигляду.

Другий це засіб для інтеграції на рівні бізнес-процесів і В2В. Подібно до вищерозглянутих платформ BizTalk, IBM, WebLogic і SAP NetWeaver, інтеграція може здійснюватися не тільки на рівні застосунків, але й на рівні бізнес-партнерів за допомогою обміну даними за технологіями електронного обміну даними (EDI), RosettaNet, UCCnet і HIPAA. Подібно до більшості інших платформ безпосередню підтримку web-сервісів забезпечують OracleAS і Oracle ProcessConnect.

На базі самого серверу застосунків користувач може конструювати РПС з використанням локальних і Веб-сервісів, інтегруючи до них успадковувані платформи в синхронному режимі за допомогою технології JCA. Технологія JCA 1.0 застосовується і як основна, і для побудови адаптерів до застосунків і протоколів для модуля ProcessConnect.

Перевагою OASlOg є наявність засобів управління інтеграційними метаданими. Крім того, що метадані взагалі складають підґрунтя даної платформи інтеграції, важлива наявність двох репозиторіїв для етапів розроблення і роботи. При цьому є засоби для переміщення конфігурації РПС між репозиторіями, а також для клонування налаштувань, що зберігаються в репозиторії. Зазначені репозиторії сформовані на основі СУБД Oracle10g, що забезпечує їх високу продуктивність і надійність.

На підтримку конструювання РПС пропонується три основні пакети.

1. Oracle Integration Interconnect забезпечує повноаспектні функціональні можливості композиції та координації сервісів (служб) підприємства за допомогою відповідної шини ESB для швидкого розгортання інтеграційних РПС на всьому підприємстві.

2. Oracle BPEL Process Manager дозволяє розробляти, компонувати і налаштовувати наскрізні бізнес-процеси, що охоплюють фізичних осіб, організації ділові партнери та різнорідні, зокрема сервіс-орієнтовані, застосунки. Він забезпечує виконання стандартних процесів BPEL і можливість автоматичного відстеження в базі даних стану потоків, виконуваних впродовж тривалого часу. Це робить можливою кластеризацію як для автоматичного опрацювання наслідків збоїв, так і для досягнення масштабовності.

Розширені можливості Oracle BPEL Process Manager охоплюють:

– паралельне виконання задач для усунення вузьких місць процесу;

– розбиття процесу на паралельно виконувані підпрооцеси, кількість яких визначається динамічно під час виконання;

– виконання компенсуючих транзакцій, коли транзакції в стилі ХА незастосовні (або через їх довготривалий характер, або ж через потребу в сервісах, які не підтримують транзакції стилю XA/JTA).

3. Комплексне рішення на підтримку В2В, Oracle Integration B2B, підтримує основні галузеві протоколи і стандарти взаємодії для комплексної й швидкої інтеграції застосунків ділових партнерів: RosettaNet, електронного обміну даними (EDI), Applicability Statement 2 (AS/2). Об’єктами цієї підтримки є:

– процес (технологія RosettaNet Partner Interface Process (PIP);

– електронний документ (технології EDI XI2, EDIFACT EDI, X12-HIPAA, PIP BD, UCCnet);

– акт обміну електронними даними (технології AS/2, RosettaNet Framework).

– акт передавання електронних даних (протоколи HTTP, SMTP, IMAP, FTP, FTPS, файл);

– пакетування (технології MIME, S/MIME).

Вбудовані сервіси інтеграції надають можливості зручного використання нотацій мови BPEL для опису ділових процесів на підприємстві та підтримки функціональної сумісності й перетворення даних. До числа цих можливостей належить насамперед підтримка перетворень XSLT і XQuery, а також встановлення зв’язків із значною кількістю успадкованих за стосунків через адаптери JCA та "природні" для них протоколи, передбачені платформами їх розроблення. Сервіси технологічних процесів за участі людини (на зразок управління завданнями, повідомленнями, ідентифікаційними параметрами особи) реалізуються як вбудовані сервіси BPEL для інтеграції до потоків BPEL фізичних осіб та виконувані ними “вручну” задачі. Розширювана структура зв’язування WSDL уможливлює функціональну сумісність з різноманітними протоколами й форматами повідомлень крім SOAP, зокрема з електронною поштою, JMS, JCA, HTTP GET і POST. Використання сервісів інтеграції підтримується низкою адаптерів, придатних до використання відразу ж після встановлення:

– пакетовані застосунки (SAP, PeopleSoft, Siebel);

– адаптери для успадкованих систем (CICS, IMS DB, IMS ТМ, DB2, VSAM);

– адаптери В2В (RosettaNet, EDI);

– технологічні адаптери (HTTP, SMTP, FTP, JMS, Database, Advanced Queuing, web-сервіси).

Комплексна інтеграційна і прикладна платформа SAP NetWeaver[11], продукт відомого лідера в секторі ERP-систем.

SAP NetWeaver може працювати з існуючою ИТ-інфраструктурою компанії і дозволяє проводити зміни і управляти ними. За її допомогою топ-менеджмент може гнучко і швидко спроектувати, розробити, впровадити і реалізувати нові стратегії і бізнес-процеси, а також здійснити інновації в своїй організації, комбінуючи наявні програмні системи і зберігаючи при цьому прийнятну структуру витрат. Ця платформа SAP NetWeaver – основа комплексу рішень «Управління сучасним підприємством» (SAP Business Suite), композитних за стосунків SAP xApps, партнерських рішень і застосунків, розроблених клієнтами. Вона реалізує архітектуру сервісів підприємства (Enterprise Services Architecture) [12] – концепцію корпорації SAP щодо побудови РПС на підтримку бізнес-процесів на основі сервісів. Дана платформа містить такі компоненти:

1) «Бізнес-аналітика» (SAP Business Intelligence);

2) «Портал підприємства» (SAP Enterprise Portal);

3) Інфраструктура обміну «SAP Exchange Infrastructure (SAP XI)»;

4) «Управління основними даними» (SAP Master Data Management);

5) «Мобільна інфраструктура» (SAP Mobile Infrastructure);

6) «Інфраструктура SAP» Auto-ID Infrastructure;

7) Сервер Web-застосунків SAP (SAP Web Application Server).

Вона надає три високо рівневі інструменти:

1) «Архітектура композитних за стосунків» (SAP Composite Application Framework);

2) середовище розробки SAP NetWeaver Developer Studio;

3) платформа SAP Solution Manager.

Додатковим рішенням є архівація й управління документами й даними SAP.

Хоча NetWeaver позиціонується як платформа інтеграції, проте головні її переваги стосуються опосередкованої підтримки технологічних задач інтеграції: управління контентом, побудови інформаційних порталів для забезпечення взаємодії людей, створення аналітичного інструментарію (управління знаннями), высокорівневої роботи з даними (надання засобів синхронізації довідників). У NetWeaver виокремлюються шари серверу застосунків, інтеграції процесів, інтеграції інформації та інтеграції діяльності фізичних осіб. Перші три шари реалізуються засобами обробки неструктурованого і структурованого контенту включно з управлінням знаннями. У цій області платформа NetWeaver використовує насамперед модель інтеграції на основі наскрізних бізнес-процесів, моделювання яких підтримується засобами ARIS корпорації "Sheer AG". Для четвертого шару передбачено портал із засобами підтримки співпраці користувачів.

Одна з головних задач NetWeaver пов'язана з інтеграцією численних різнорідних застосунків самої системи SAP згідно з поточними потребами підприємства-замовника. Компоненти NetWeaver (зокрема, сервер застосунків, здатний виконувати не тільки код Java, але й код сценаріїв, написаних спеціальною мовою АВАР) дозволяють відкрити бізнес-функціональність SAP для адекватних інтеграційних рішень.

Основою NetWeaver є сервер застосунків SAP Web Application Server, на базі якого розгорнуто інфраструктуру обміну даними SAP Exchаnge Infrastructure (SAP XI).

Фактично SAP XI є реалізацією брокера повідомлень. Він надає типові функції такого брокеру включно з перетворенням повідомлень, їх маршрутизацією, механізмами публікації й підписки. У ролі вхідного формату даних шини використовується XML. На верхньому, щодо SAP XI, рівні функціонує також механізм управління бізнес-процесами (workflow). До SAP XI через web-сервісний протокол SOAP долучаються різнорідні зовнішні застосунки. Під управлінням серверу застосунків функціонують JCA-сумісні адаптери, що дозволяють перетворювати їх первинний “фірмовий” інтерфейс у SOAP-інтерфейс.

Подібно до вищерозглянутої Oracle 10g, платформа SAP пропонує два репозиторії метаданих щодо інтеграційних зв'язків: для розробки (Repository, вже заповнений для за стосунків зі складу SAP) і для розгортання (Directory). Це дозволяє максимально наблизити умови розроблення й тестування створюваної РПС до умов її щтатної експлуатації.

Платформа SAP NetWeaver підтримує Інтернет-стандарти, такі як HTTP, XML і Web-сервіси. Тим самим забезпечується відкритість і сумісність з середовищами Microsoft .NET і Java 2 Platform Enterprise Edition (J2EE), наприклад, IBM WebSphere. Її особливістю є підтримка зазначеної інтеграції не тільки на рівні коннектора до шини обміну даними, але й на вищих півнях: сумісними є і системи управління контентом, і портал, і навіть середовища розроблення. Так, SAP дозволяє використовувати середовище розробки Eclipse, IBM WebSphere підтримує середовище виконання SAP Web Application Server через SAP Java Connector, а MS.NET підтримує це середовище через SAP .NET Connector.

 

ІВК "Юпітер"[13] – російський продукт, що забезпечує функції інтеграції на рівні даних і обміну повідомленнями. Він розроблявся для потреб державних структур, що висувають підвищені вимоги до захищеності інформації й можливостей інтеграції успадкованих та застарілих ПС. Але в рівній мірі ІВК "Юпітер" підтримує й сучасні обчислювальні платформи. Він являє собою інтегрований засіб, поєднуючи характеристики віртуальної машини, транспортної магістралі, окремі властивості систем документообігу та засобу захисту інформації. Він складається з двох високорівневих логічних блоків: один забезпечує стандартну функціональність на ізольованому комп'ютері, а другий – зв'язок між різними комп'ютерами. На кожному комп'ютері наявна реалізація так званої уніфікованої моделі обчислювального процесу, яка поєднує це середовище та набір бібліотек. Обсяг функціональності останніх достатній для створення за стосунків та РПС, користуючись тільки API ІВК "Юпітер". Ці додатки автоматично стають кроссплатформенными. Важливу роль для інтеграції відіграє спеціальна підмножина цього API: у найпростішому варіанті, для взаємодії з ІВК "Юпітер"інтегрований застосунок має підтримувати всього три виклики (безпосередньо або через "обгортку" (wrapper)).

Основна конкурентна перевага ІВК "Юпітер" – особлива увага до питань інформаційної безпеки. Це єдиний продукт, що має повноцінний набір сертифікатів від держави, підтверджуючих можливість його застосування в системах, де обробляється державна таємниця. Всі транзитні сховища, а також канали передачі повідомлень, захищені. Продукт забезпечує контроль цілісності обчислювального процесу: на початку завантаження цього середовища, сканує всі додатки, встановлені на ПК, на предмет того, чи дозволено їм тут знаходитися і чи не змінена їх версія. Він також пропонує засоби настройки параметрів безпеки, виразимі в термінах нормативно-регламентної документації, а не ОС. Тут, наприклад, варто згадати про зручну для документообігу ІС в організації системі адресації вузлів: вона ієрархічна, а найменування прив'язані до посад і підрозділів. При цьому не потрібний сервер адрес, необхідний в багато яких інших системах MOM. Також важливою властивістю, відсутньою в інших продуктах, є вбудована можливість емуляції IP поверх багато яких успадковуваних транспортних протоколів, що дає можливість гарантованої доставки повідомлень в гетерогенній сіті (гетерогенні транспортні протоколи підтримує лише IBM WebSphere MQ). Крім гарантованої доставки є і вбудовані засоби контролю гарантованої обробки. У принципі, ІВК "Юпітер" пропонує весь традиційний функціонал засобів MOM (розширений можливостями документообігу).

До недоліків платформи можна віднести наступні. Мізерний список і невелика функціональність спеціалізованих графічних інструментів, мало число адаптерів для її підключення до існуючих застосунків: не підтримуються "з коробки" багато які сучасні ИТ-технології (наприклад XML, web-сервіси і Java). Вендор пропонує тільки коннектори для програм DOS і мейнфреймів. У разі мейнфреймів, проте, коннектор здатний не просто сканувати екран, але при наявності в мейнфрейм-додатку прикладного інтерфейсу включатися в управління структурами даних.

Для безлічі проектів засобу ІВК "Юпітер" будуть вельми корисними, особливо якщо врахувати його низьку ціну. Більш того, завдяки таким функціям, як сертифіковані засоби захисту трафика і стеження за безпекою, його можна використовувати разом із західними серверами застосунків для побудови захищених web-орієнтованих застосунків на Java. В проектах, де можуть потрібно ці якості, доведеться змиритися з відносною закритістю платформи і витікаючими звідси мінусами - високими вимогами до кваліфікації розробників і потенційними проблемами в модифікації створюваного рішення.

Як випливає з наведенного опису, розглянуті індустріальні засоби призначені насамперед для створення, композування та координації спеціальних сервісів, які мають підтримувати ділові процеси споживачів функцій РПС і, отже, відіграють роль елементів РПС. У той же час, зазначені засоби самі надають низку універсальних сервісів з реалізації базових механізмів конструювання РПС, описаних вище.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. T. Сутність, етіологія та патогенез порушень опорно-рухової системи
  9. VI. Філогенез нервової системи
  10. А) Заробітна плата її форми та системи.
  11. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  12. А) Поліпшення системи зворотного зв’язку.




Переглядів: 679

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Індустрія даних. | Методологія розроблення ТЛ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.