Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фабрика програм в КНУ

Під фабрикою програм розуміється інтегрована інфраструктура зі зборкою готових ресурсів у ПП, потрібних державним, науковим, комерційним і іншим замовникам. Фабрика обладнається продуктовими лініями, набором засобів, інструментів і сервісів для автоматизованого виконання процесів на цих лініях у операційному середовищі. Визначення фабрики дано у [2] таке: фабрика софтвера – це погоджений набір процесів, засобів і інших ресурсів для прискорення усього циклу створення тих чи інших програмних компонентів, застосувань і систем.

Фабрика базується на середовище, орієнтованим на автоматизацію виробництва ПП за відповідними технологічними лініями (ТЛ). З погляду інформаційних технологій фабрика дає набір інструментів для переходу до індустрії ПП із метою збільшення продуктивності розробки продукту на кожному етапі життєвого циклу (ЖЦ) із заданими функціями, архітектурою і якістю. Фабрики містять ТЛ з відповідним набором засобів розробки простих і складних ПП. Лінії розробки простих продуктів, як правило, відповідає ЖЦ, наприклад, реалізованому в середовищі MS.Net з використанням рекомендацій, каркасів (Framework), DSL-мов (Domain Specific Language) і ін. Лінія розробки складних ПП може бути зборочного типу із готових програмних ресурсів, що знаходяться в різних бібліотеках і репозитаріях.

Виходячи з отриманої практики автоматизованого збирання різнорідних програм у МП в середовищі ОС ЄС [3] і досвіту сучасних закордонних фабрик програм з індустрії ПП (IBM, OMG, Microsoft, Oberon тощо) [4] сформувалися загальні складові, що характеризують деяку фабрика софтвера: ­

готові програмні ресурси (артефакти,програми, системи, reuses, assets, КПВ тощо);

– інтерфейс, як специфікатор паспортних даних готових різнорідних ресурсів, незалежно від мов програмування, в мові специфікації інтерфейсу (IDL, API, SIDL, WSDL, RAS тощо) [3, 8];

– операційне середовище, насичене системними програмними засобами і інструментами для підтримки індустріальної збірки різнорідних ресурсів [15];

­– технологічні лінії (ТЛ), продуктові лінії (Product Lines) [29] з виробництва ПП;

– метод, моделі процесу виробництва різного роду членів сімейства;

– зборочний конвеєр із автоматизованого набору ліній з розробки програм.

Вони є індустріальні складові з виробництва ПП, використовуються закордонними фірмами, наприклад, IBM, Microsoft, Corba, Java, Oberon і др.

Середовище виробництва програм на фабрики – це засоби, інструменти і методики забезпечення роботи фабрики програм при виробництві ПП методом зборки, функції яких забезпечують їх віртуалізацію, синхронізацію, виконання та підтримку продуктових та технологічних ліній з виробництва різнорідних програм в МП.

Засоби – це різні МП, які використовуються для опису програм і інструменти, типу транслятори, редактори обов’язково будуть на фабрики, як необхідний засіб виробництва програм.

Інструменти – це системні, прикладні програмні компоненти (Eclipse, Protégé, Eclipse-DSL тощо) підтримки процесів побудови прикладних ПС чи СПС та сучасні фреймворки (Jaspect, Jbeans, Ant, WCF, Web-service, Amazon, Sky-Driven тощо), які мають комплекс засобів для побудови окремих програмних об’єктів і даних в технології виробництва окремих особливих елементів, та загальносистемні засоби (VS.Net, Corba, Java, IBM Vsphere тощо), які сами як фабрики з великим набором різних Tools. І засобів підтримують командну розробку складних програм і проектів.

Методики розроблення і виконання процесів виробництва ПП включає документацію і інструкції по організації ТЛ і ТП і принципам проектування на них різних окремих елементів. Сюди відноситься створений нами набір нових дисциплін підтримки індустрії, які забезпечують нормативне і регламентоване виконання різних робіт з розробки, зборки, керування експертизами, вимірами і оцінками артефактів.

Виходячи з дисциплін SE у рамках веб-сайту представлена ТП із набору простих технологічних ліній розробки різних елементів цільових систем із КПИ, забезпечення взаємодії виготовлених систем у сучасних операційних середовищах (VS.Net, Corba, Java, Eclipse, Protege і т.п.) між собою, а також навчання ТП студентів, магістрантів і аспірантів предмета і дисциплін SE, програмуванню на мовах C#, Java, C++ і т.п.


Читайте також:

  1. Cisco Packet Tracer - Знайомство з програмою. Інтерфейс
  2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  3. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  4. II. Із програм для 11 класу
  5. II. ПРОГРАМА КУРСУ
  6. II.1 Програмне забезпечення
  7. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  8. III. Навчально-програмний етап.
  9. III. Програма
  10. III. Програма
  11. WEB ПРОГРАММИРОВАНИЕ
  12. Автоматичне завантаження програм




Переглядів: 777

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Спектр технологій ІТК ІПС | Зборочне програмування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.